Bylinky prírodnej medicíny

Byliny či koreniny sú podivuhodná vec. Pomáhajú pri ochutení pokrmov, majú nádhernú vôňu, je z neho vynikajúci čaj ale majú aj liečivé vlastnosti,  ktoré podporujú zdravie. Tí z vás, ktorí majú záhradku majú aj svoje vlastné bylinky nasadené. Mnohé z nižšie uvedených  rastlín patria medzi moje Top 10 liečivých bylín. Samozrejme vieme, že existuje mnoho ďalších ktoré stoja za zmienku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Stručné účinky našich bylinných priateľov

Aloe Vera - antibakteriálne, protiplesňové, antivírusové, prírodné preháňadlo, upokojuje žalúdok, pomáha kožným ochoreniam.
Bazalka - silný proti kŕčom, antivírusové, anti - infekčné, antibakteriálne, upokojuje žalúdok. Patrí medzi top afrodiziakálne rastliny.
Cayenské korenie - je užitočný pri artritíde a reumatizme (zvonka aj vnútorne), dobrý pri prechladnutí, chrípkových vírusoch, infekcie prínosových dutín a bolesti v krku, vhodné pri bolesti hlavy a horúčky, napomáha orgánom (obličky, srdce, pľúca, pankreas, slezina a žalúdok, zvýšenie termogenézy pri chudnutí.
Cesnak - pomáha v boji proti infekcii, detoxikuje telo, posilňuje imunitu, znižuje hladinu tukov v krvi, pomáha proti kvasinkovým infekciam, pomáha pri astmea, zápal prínosových dutín, problémoch s krvným obehom a srdcových ochorení.
Cypruštek - terapeutické vlastnosti oleja patria, sťahujúce, antiseptické, protikŕčové, dezodorant, diuretikum, hemostatik, pečene, respiračné tonikum a sedatívum.
Echinacea - zvyšuje biele krvinky, podporuje imunitný systém, má protizápalové a antivírusové vlastnosti, dobrá na prechladnutie, chrípky a infekcií Poznámka: nepoužívať ak ste alergický na rastliny Asteraceae.
Harmanček - pomáha proti stresu, úzkosti a nespavosti, dobrý pri zažívacich ťažkostiach, užitočné pri kolitíde a väčšine tráviacich problémoch, efektívne čistí krv a pomáha zvýšiť funkciu pečene a podporuje pankreas. Zlepšuje tok žlče z pečene.
Klinček - zlepšuje imunitný systém, je tiež antioxidant a funguje ako antibakteriálny a antimikrobiálny bojovník.
Levanduľa - pomáha s popáleninami, antiseptické, uvoľňuje stres, dobré pre depresie, pomáha zdraviu pokožky a krásu.
Majorán - Anti-infekčné, antibakteriálne, rozširuje cievy, reguluje krvný tlak, upokojuje svaly.
Oregano - je silné antibiotikum a bolo preukázané, že je účinnejší v neutralizácii baktérií než niektorých chemických antibiotík. Je účinný proti baktériam, ako sú Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Yersinia enterocolitica a Pseudomonas aeruginosa.
Orech - Dobré pre elimináciu parazitov, dobré na liečbu plesňových infekcií, dobré na bradavice, podporuje trávenie.
Pakost smradľavý - rozširuje žlčovody pri detoxikácii pečene, proti kŕčom, zastavuje krvácanie, anti-infekčný, antibakteriálny.
Ploštičník európsky - Uľavuje pri menopauze návaly horúčavy, zmierňuje menštruačné kŕče, pomáha krvnému obehu a kardiovaskulárnych ochorení, znižuje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, je užitočné pri nervozite a strese. Upozornenie: Nepoužívajte počas tehotenstva!
Púpava - užitočný pri PMS, dobré počas menopauzy.
Škorica - Bolo preukázané, že 99,9% vírusov a baktérií, nemôže žiť v prítomnosti škorice. Patrí medzi skvelú antibakteriálnu a protivírusovú zbraň.
Zázvor - pomáha pri nevoľnosti a zvracaní, vhodné pre obehové problémy, dobré pre trávenie, a je tiež účinný antioxidant.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bylinky sú naši priatelia. Užívajme ich s mierou.

Literatúra

Ladislav Zachar

Ladislav Zachar

Bloger 
  • Počet článkov:  142
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Fotograf,zaujímajúci sa o bežné dianie v spoločnosti. Prírodná medicína sú v súčasnej dobe mojími prioritami o ktorých vám chcem podávať bližšie informácie. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťO flóreŠportFotografický zápisnik z ciestAforizmyKultúraSúkromnévideoNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu