Víťazný Február dnes súd s Bödörom a Kvietikom

bude sa postupovať časovo podľa schémy KočKot čiže odsúdenie Kočnera a Kotlebu.

Víťazný Február dnes súd s Bödörom a Kvietikom
Kaliňák obhajuje Bodora (Zdroj: FB)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Schéma prašť anebo uhoď. Norko Bödör si so Samkom Vlčanom tykal Varianty Budú odsúdení , obžalovaní sa odvolajú na najvyšší súd Budú oslobodení veľká sláva ale prokurátor podá odvolanie na najvyšší súd a bude sa postupovať časovo podľa schémy KočKot čiže odsúdenie Kočnera a Kotlebu.

Tam sa čaká tiež už viac ako dva roky. Podáme vysvetlenie ako to majú vymyslené Čiže bude prebiehať odvolanie Samozrejme Bödör aj Kvietik budú stíhaní na slobode a bez náramku o tom nieto pochýb aby si mohli užívať vily, bazény, auta baby a poľovačka čakacia doba na NS je jeden rok a niečo a zas buď oslobodenie podľa politickej situácie v roku 2023 alebo sa to vráti na príslušný súd ten zasadne niekedy v polke roku 2024 a to už bude po voľbách ak vyhrá neonacisticko nekomunistická klika súdy ich aj tak oslobodia. A Matovič, Heger aj prezidentka budú spokojne kývať hlavami ako spravodlivosť dokonale funguje

Víťazný Február dnes súd s Bödörom a Kvietikom

Dnes komunisti slávia deň víťazného februára. V bašte komunistov v Banskej Bystrici prebieha dôležitý súd s mafiánmi Fica kauza dobytkár. Takže sledujeme bedlivo výstupy, či sú sudy sú v poriadku, alebo sú podplatené mafiou a ako rozhodnú hlavne o týchto dvoch super mafiánskych špinách Norbertovi Bödörovi a Martinovi Kvietikovi , kde zastavil následné vyšetrovania a trestné podania na PPA Poľnohospodárskej platobnej agentúre Samuel Vlčan moskovský absolvent MGIMO poradca Matoviča, podpredseda OĽaNO a minister pôdohospodárstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zase tu máme podobné fakty ako v prípade Kočner alebo Gorila a podľa všetkého aj v kauze dobytkár dôjde k oslobodeniu mafiánov Kvietika a Bödöra. Ak by aj nie postup je jednoduchý odvolajú sa najvyšší súd, ten prípad bude riešiť po roku ak rozsudok nepotvrdí o dva roky sa to vráti na špeciálny súd a oni to natiahnu tak aby prišli nové voľby a budú dúfať vo Ficovo víťazstvo, takže justičná fraška mafiánskeho štátu nám za asistencie Hegera a Matoviča úspešne pokračuje a spravodlivosť je znásilňovaná a antikorupčný boj dostáva tiež na frak nielen prokuratúrou ale aj súdmi ich pomalosťou a zdržovaním uveďme príklady zdržovania najznámejší je Kočnerova objednávka vraždy, súd s Kotlebom ale pekne sa nám to už ťahá aj s Kičurom , Jankovskou a ďalšími, aby si mafia hovela v kľude a čakala kým vyhrá Fico.

SkryťVypnúť reklamu

Súd s Kalmusom je naopak promptný

Oligarchovia Bödör a Kvietik sa po dnes po prvý raz postavia pred súd. Boli  na vrchole korupčnej pyramídy


Kauza je známa ako dobytkár. Obžalobe čelí osem mužov a päť firiem. Hlavné pojednávanie sledujeme. 

Z týchto ôsmich mužov je vo väzbe už len jeden. Ostatných oslobodil slávny obhajca ruského právneho systému arogantný Maroš Žilinka slávnym paragrafom 363. Ten nasľuboval pri svojom viac vecí medzi iným aj spravodlivosť a boj proti mafii.  Len po nástupe tento jeho výrok môžeme negovať takto. Žilinka bojuje presne naopak proti spravodlivosti, za mafiu a za korupciu. 

SkryťVypnúť reklamu

OĽaNO hlasovalo skoro celé za Žilinku ale odvolať ho napriek klamstvám nechce. Tvaria sa akože vadí ale v praxi návrh na jeho odvolanie OĽaNO nepodalo. Vypadá to tak že Heger aj Matovič visia na šnúre sultánových gatí.

Dobytkár Je to megakauza, akú slovenské pôdohospodárstvo nikdy predtým nezažilo. Kto chcel profitovať na  agrodotáciách, musel zaplatiť presne stanovené úplatky, inak dotáciu nedostal.

V rokoch 2012 až 2016 bol na čele tohto korupčného kolotoča nitriansky oligarcha Norbert Bödör s väzbami na stranu Smer-SD. V ďalšom období, keď agrorezort ovládala SNS sa podieľal na vypaľovaní PPA aj finančník Martin Kvietik, priateľ Andreja Danka

SkryťVypnúť reklamu

Kauzu otvoril Ján Mičovský po nástupe na ministerstvo pôdohospodárstva ako jediný z ministrov novej vlády dal urobiť forenzný audit. Na základe neho spustil kontrolu PPA a vytvoril vyšetrovací tím a ten vo veľmi krátkom čase zistil obrovské úplatky. Ale stihol preveriť len malú časť zmlúv aj tu už vyplávali 10 miliónov úplatkov.
Škoda že sa neotvorili aj kauzy na ostatných ministerstvách aj s forenznými auditmi to by sme asi otvárali oči koľko hnusu by sa vyvalilo. Ale kde nie je vôľa tam nie je cesta a zrejme ani Heger ani Matovič túto vôľu nemali. A tak veľa veci hnije pod pokrievkami o tom že je to tak svedčí prítomnosť toxických ľudí zo smeru v takmer všetkých rezortoch.
Pamätáte si ako si Matovič robil reklamu na mýtnom tendri, vilách Počiatka alebo ako sľuboval že sa postará o to aby zamestnanci papierní v Ružomberku dostali peniaze od Fiľa, nič z týchto sľubov nenaplnil a ani som nezaregistroval, že by sa vyšetrovali. Roman Mikulec robí mŕtveho chrobáka na radosť Roberta Fica. Momentálne sa robí na somára a otáľa s vymenovaním Hamrana. Zrejme čaká či Putin vyhrá a potom už kauzy smerákov potrebné vyšetrovať nemusí a potom uz Hamrana nevymenuje. Kovařika a Spišiaka si Mikulec drží ako poradcov. Mikulec obhajoval aj Lúčanského a pol milióna čo Lúčanský vybral za Mikulcovým chrbtom sa dodnes nevyšetruje. Nečudo veď Mikulec bol zamestnaný pred nástupom na ministra u Vilagyho aj so Spišiakom ten tam pracuje doteraz a ako poradca si prilepšuje. Za Radičovej vlády dal zas Mikulec za podivuhodných okolnosti skartovať Materiály vojenského spravodajstva.
Ján Mičovský po pár mesiacoch prepustil svojho štatneho tajomnika dosadeného OĽaNO Samuela Vlčana  moskovského absolventa MGIMO poslednú várku 10 Moskvičov vybranú na štúdia do Moskvy v roku  1989. Samuel Vlčan bol predtým neschopný bankár ale skončil vo firme pri separácie a zbere odpadu tam obvykle končia mafiáni.
Matovič Samuela Vlčana z neznámych príčin vzal k sebe na úrad vlády ako poradcu. Tam pôsobil zhruba rok.
Mičovský odstúpil  kvôli Gabriele Bartošovej, ktorú mu tam nanominovalo vedenie Oľano tá bolo za Fica 1. novembra 2016 do 5. novembra 2019 bola riaditeľkou odboru prevodu a nájmu SPF. Bartošová má skúsenosti aj z oblasti poisťovníctva, pracovala ako námestníčka riaditeľa agentúry pre maklérov a pre životné poistenie, neživotné poistenie a siete v poisťovni Kooperativa. Dokonca v roku 2014 pôsobila niečo vyše dvoch mesiacov v Národnej diaľničnej spoločnosti ako vedúca oddelenia likvidácie poistných udalostí a správy majetku. Toto všetko indikuje že je závadová osoba ako bankár Samuel Vlčan
Ján Mičovský si naivne myslel že jeho nástupcom bude že jeho stranícky kolega z OĽaNO Martin Fecko. Ten bol v tej dobe štátnym tajomníkom rezortu pôdohospodárstva.

Ale to bol omyl Matovič nasadil na jeho miesto toxického Samuela Vlčana, podľa všetkého potrebovalo OĽaNO zastaviť vyšetrovanie v PPA.

PPA ročne kontroluje zhruba 1 miliardu eur ročne z fondov EÚ ktoré tečú do rozvoja pôdohospodárstva, lesov aj rozvoja vidieka, teda mali by a prerozdeľovanie by malo byť transparentné čo sa nekoná.

Vyberanie úplatkov riadili Norbert Bödör šéf 6. poschodia a Martin Kvietik synáčik slávneho herca ŠtB Štefana Kvietika. PPA bola vypaľovaná zhruba 20 percentami, čiže ročný objem úplatkov sa pohyboval okolo 200 miliónov, samozrejme pri tom mu pomáhali a finančne pri tom profitovali aj bývalý riaditeľ PPA Juraj Kožuch a exriaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika.

Mičovský chcel stiahnuť svoje odstúpenie keď zbadal že za ministra idú dať toxického Moskviča Samuela Vlčana, ktorého sám pre neschopnosť pred rokom vyhodil,, ale Heger z Matovičom mu to samozrejme nedovolili. Nebráňme sa aj myšlienke že to mali dobre premyslené.

Zlé jazyky tvrdia že Droba, Vlčan a Heger sú priatelia a dokonca ich spájali v minulosti podnikateľské aktivity. Čo je na tom pravdy nevedno ale isté je že Vlčana napriek prechmatom v kresle ministra aj Matovič aj Heger ho obhajujú a nedopustia na Samuela ani krivé Slovo. Dokonca Heger sedel v prvej rade korunovačného kostola sám bez svojej manželky keď sa bývalý komunista a zároveň podpredseda OĽaNo Vlčan druhý krát s veľkou pompou ženil. 
Prvá vec ktorú Vlčan po nástupe za ministra urobil že prepustil vyšetrovací tím na PPA vyhodil Mičovskeho ľudí, ako je Jánoš, Fecko, Trubiniová. A nasadil tam svojich kamarátov často bez výberového konania ako je Kyseľ, Kiss, Nouzovská, Koszegy a mnohých ďalších ľudí nominantov Smeru.
V ministerstve pôdohospodárstva je úplne chaos k peniazom sa dostavajú naši ľudia Smeru malý farmári sú odstavený. Protesty sú márne Heger a Matovič brania Vlčana vlastným telom.


O vine alebo nevine bývalých mocných mužov SMERU a SNS  rozhodne Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Obaja teraz čelia obžalobe v kauze Dobytkár a s nimi aj ďalší aktéri – podnikatelia, exfunkcionári či právnik.
Súdiť majú aj bývalých riaditeľov Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a Ľubomíra Partiku, podnikateľov Petra Kubu, Viktora Miklasa, advokáta Milana Koprivu a lobistu Ľubomíra Kropila.

Kto sa priznal?

Celý korupčný mechanizmus mal fungovať tak, že ak chceli podnikatelia v agrosektore a rôzni poľnohospodári uspieť s projektom a získať eurofondy, museli zaplatiť nemalé úplatky. Mnohí žiadatelia sa obrátili na Ľubomíra Kropila, bývalého funkcionára HZDS. Ten po zadržaní na jar 2020 začal spolupracovať s políciou a priznal sa ku korupcii.

Opísal, ako cez takzvané poradenské služby získal od žiadateľov peniaze, potom si z úplatkov časť nechal a zvyšok vytiahol v hotovosti a odovzdával na vyššie poschodia „systému“.
Polícia hovorí o úplatkoch v hodnote niekoľkých desiatok miliónov eur. Medzi dôkazmi je viacero výpovedí spolupracujúcich obvinených, ale aj vystopovaný tok peňazí cez súkromné aj firemné účty.

Prípad bude riešiť senát v zložení: predseda Ján Giertli a členovia Ján Hrubala s Jozefom Šutkom. 
Tak ako na na začiatku každého procesu, aj oni sa budú pýtať, či chce niektorý z obvinených uzavrieť dohodu o vine a treste s prokurátorom, ktorý by musel rovnako takýto zámer potvrdiť. Podmienkou dohody je, samozrejme, priznanie viny.

V kauze Dobytkár pritom minimálne dvaja z ôsmich obžalovaných svoju vinu priznávajú – ide o podnikateľa v agrosektore Viktora Miklasa, obvineného z nepriamej korupcie.  V reťazci mal záujemcov o dotácie posúvať k jednému z lobistov. 
Podobne spolupracoval s polícou aj Ľubomír Kropil, ktorý ako lobista vyberal peniaze a podľa vlastných slov ich posúval ich ďalej.Svedkovia sú aj dáta z účtov

Kropil je okrem korupcie obvinený aj z legalizácie príjmov z trestnej činnosti, teda z prania špinavých peňazí. Advokát Milan Kopriva tiež čelí obvineniu z prania špinavých peňazí, keďže aj cez jeho firmu údajne pretekali úplatky od žiadateľov, ktoré následne putovali na vyššie poschodia.

Kvietikovi a Kožuchovi vyšetrovatelia pripisujú prijímanie úplatku, svedčia o nich spolupracujúci obvinení. Keďže však mali preberať poplatky v hotovosti, priame dáta o presunoch na účet polícia nemá.

Exriaditeľ pôdohospodárskej agentúry za vlády Smeru-SD Partika je stíhaný za prijímanie úplatkov. Spoločne s ďalšími obvinenými Kubom a Bödörom ešte čelí aj obvineniu z prania špinavých peňazí.

Kauza Dobytkár vznikla na jar 2020. 

Vlasta Žampová

Vlasta Žampová

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  1 169x

Vyznávam hodnoty viera, nádej, láska a mier. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu