Vyšetrovanie Bödöra a Kvietika zastavil Moskvič Vlčan dosadený Matovičom

Policajná akcia Dobytkár rozsahom jedna z najväčších korupčných afér v histórii Slovenska vyplavila najšpinavšiu mafiu.

Vyšetrovanie Bödöra a Kvietika zastavil Moskvič Vlčan dosadený Matovičom
Norbert Bödör (Zdroj: FB)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Článok som zostavila za pomoci členov našej FB skupiny Antifico a Antismer

Matovič tým, že vyhodil Jána Mičovského z ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a na jeho miesto dosadil toxického Moskviča Samuela Vlčana zastavil vyšetrovanie v kauze dobytkár, ktorá ohrozuje Bödöra, Kvietika a ďalších oligarchov.

Vlčan napriek tomu, že robí jednu chybu za druhou, nevyšetrovanie úplatkov PPA, dosadzovanie toxických ,,Našich ľudí", či na ministerstvo alebo aj na PPA, štátne lesy a inde. Malí farmári márne oslovujú Matoviča a Hegera, aby urobili nápravu. Matovič a Heger robia mŕtvych chrobákov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kauza dobytkár.

Policajná akcia Dobytkár rozsahom jedna z najväčších a najhorších korupčných afér v histórii Slovenska. Poberatelia euro fondov na rozvoj vidieka a poľnohospodárstva platili úplatky, aby získali dotácie od štátnej Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Medzi osobami obžalovanými z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti doslova vypaľovania PPA sú

 • Norbert Bödör tento zápasník inžinier bol hlavným organizátorom a koordinátorom vypaľovania PPA je to nitriansky podnikateľ šéf 6. poschodia v kauze očistec. 

Finančník Martin Kvietik a jeho otec Štefan Kvietik
Finančník Martin Kvietik a jeho otec Štefan Kvietik (zdroj: FB)
 • Martin Kvietik vypaľovacia dvojka v PPA syn legendárneho herca ŠtB-áka národného umelca Štefana Kvietika, ktorý sa vrhol na politiku lebo tam ucítil väčšie peniaze. Jeho syn sa prezentuje, ako úspešný finančník, vlastník luxusných nehnuteľností. Oligarcha Martin Kvietik je známy aj kontaktmi s vplyvnými politikmi bývalej vlády hlavne na Andreja Danka. V okolí Levíc vlastní obrovské lesy, tam je aj jeho chata uprostred lesov. Jeho firma vlastní aj obrovský historický barokový kaštieľ pri Novej dedine

Kaštieľ Kvietikovcov okrem neho vlastnia ďalšie veľké nehnuteľnosti a tisícky hektárov lesa
Kaštieľ Kvietikovcov okrem neho vlastnia ďalšie veľké nehnuteľnosti a tisícky hektárov lesa (zdroj: DB)
 • Peter Kuba v kauze Dobytkár obvinený z korupcie, previedol aj z väzby lukratívnu nehnuteľnosť pri bratislavskom Horskom parku na eseročku. Ide o ľudí, od ktorých kúpila byt aj dcéra sudcu Špecializovaného trestného súdu Michala Truban.

Peter Kuba Bödörov kumpán z Dobytkára predal luxusnú stavbu mužovi, od ktorého má byt dcéra sudcu Trubana
Peter Kuba Bödörov kumpán z Dobytkára predal luxusnú stavbu mužovi, od ktorého má byt dcéra sudcu Trubana (zdroj: FB)

Bývalý predseda Špecializovaného trestného súdu Michal Truban ako sudca pre prípravné konanie prepustil obvineného podnikateľa Norberta Bödöra začiatkom júla 2020.

Sudca Michal Truban tohto toxického sudcu ktorý už raz prepustil Bödöra nominovali za ústavného sudcu konkrétne vtedajšia šéfka Najvyššieho súdu Daniela Švecová a tiež Slovenská advokátska komora.
Sudca Michal Truban tohto toxického sudcu ktorý už raz prepustil Bödöra nominovali za ústavného sudcu konkrétne vtedajšia šéfka Najvyššieho súdu Daniela Švecová a tiež Slovenská advokátska komora.  (zdroj: FB)
 • Tento sudca má rozhodovať aj v kauze Očistec na 11 obvinených z celkovo 20 skutkov. Pôvodne v kauze obvinili 21 osôb, ale desiati boli vylúčení na samostatné konanie. Medzi obvinenými samozrejme nechýba ani Norbert Bödör a toho Truban už raz prepustil. Je to nehoráznosť ak ho naše súdy nevylúčia z konania pre zaujatosť.

Takmer po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe je riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj K., obvinený v kauze Dobytkár, na slobode.
Takmer po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe je riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj K., obvinený v kauze Dobytkár, na slobode. (zdroj: FB)
 • Juraj Kožuch bývalý šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry ten dokázateľne na úplatkoch zobral 114 tisíc eur, ale to je len časť ktorá bola preukázaná, ale to bude len zlomok úplatkov. Pozornosť je potrebné upriamiť najmä na dotované projekty,  s ktorými mal  Kožuch dočinenia. Napríklad projekty týkajúce sa Zlatého kľúčika, pivnice Radošina, o ktorých už písal Janko Kuciak pre ktoré ale dodnes nie je vedené trestné stíhanie zo záhadných príčin hoci spadajú do portfolia majetku Bödörovcov, hoci o nich orgány činné v trestnom konaní už dlhší čas majú vedomosť, ale aj iné projekty ako Chateau Grand Bari, McCarter, PD Mestečko, Agropol, Agrotrade a mnohé ďalšie.

 • Ľubomír Partika bývalý riaditeľ agentúry je obvinený pre obzvlášť závažné zločiny prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ľubomír Partika
Ľubomír Partika (zdroj: FB)

Úplatky mal bývalý šéf PPA prijímal už pred rokom 2015 a ich suma mala presiahnuť milión eur.

Skryť Vypnúť reklamu
Vila Ľubomíra Partiku
Vila Ľubomíra Partiku (zdroj: FB)
 • Marek Kodada bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva ten sa však rozhodol s vyšetrovateľmi spolupracovať a svojimi výpoveďami pomohol odhaliť korupčný mechanizmus. Marek Kodada dokonca sám vrátil polícii stovky tisíc eur z trestnej činnosti, ku ktorej sa priznal. Mal obrovský majetok a Tieň podozrenia na neho ešte v roku 2008 vrhol tender na nákup informačného systému Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Tiež bol členom v komisii, ktorá žiadateľom o agrodotácie v odvolacom konaní záhadne dopočítavala body. Ani v jednom z týchto prípadov doteraz nie sú známe detaily o priebehu, či výsledkoch vyšetrovania. Polícia hovorí, že vyšetrovanie stále prebieha.

Marek Kodada kľúčový aktér korupčnej aféry v PPA dostal do daru vyše 300 hektárov pôdy v hodnote viac ako 1,5 milióna eur. Ten sa však rozhodol s vyšetrovateľmi spolupracovať a svojimi výpoveďami pomohol odhaliť korupčný mechanizmus.
Marek Kodada kľúčový aktér korupčnej aféry v PPA dostal do daru vyše 300 hektárov pôdy v hodnote viac ako 1,5 milióna eur. Ten sa však rozhodol s vyšetrovateľmi spolupracovať a svojimi výpoveďami pomohol odhaliť korupčný mechanizmus. (zdroj: FB)
 • Kauza dobytkár na SME

  Kto spustil kauzu dobytkár jednoznačne Ján Mičovský tým, že vytvoril protikorupčný tím, ktorý spustil kauzu dobytkár.

Ján Mičovský
Ján Mičovský (zdroj: FB)


Kto zastavil ďalšie vyšetrovanie  kauzy dobytkár priamo na PPA aby sa ďalej nevyšetrovala a nevyplavila ďalšie špinavosti.

 • No Igor Matovič, tým že Jána Mičovského nahradil Moskvičom Samuelom Vlčanom.

 • Samuel Vlčan okamžite vyhodil členov protikorupčného tímu Dobytkár a ostatných ľudí dosadených Mičovským. Do Slovenských lesov dal za riaditeľov Smerácke kádre. A dotácie nasmeroval na Babiša a Agrobarónov.

Minister financií Igor Matovič predstavuje nového ministra pôdohospodárstva a rozvoja Vidieka Moskviča Samuela Vlčana .
Minister financií Igor Matovič predstavuje nového ministra pôdohospodárstva a rozvoja Vidieka Moskviča Samuela Vlčana .  (zdroj: FB)
 • Moskvič je skratka pre moskovského absolventa MGIMO. Táto škola pred rokom ´89 prijala každý rok poslala z Československa 10 ľudí vyberaných špičkami komunistickej strany a ŠtB-kmi. Spravidla z nich vychovali agentov KGB. V Poľsku a Nemecku nesmú pracovať v štátnej správe pre svoju vysokú pro rusku toxiticu. Vlčan bol posledná várka našich Moskvičov spred roku ´89 tzv. kovaný Moskvič. Moskvič je aj Kukan, Haščák, Dospíva a ďalšie zlate vajcia vypestované UV KSČ. Ľudia čo záhadne zbohatli v privatizácii a objavujú sa na ministerstvách, ale aj ako veľvyslanci, alebo v predstavenstvách správnych a dozorných radách štátnych podnikov. Dosadiť Moskviča na ministra je jednoznačne Matovičova obrovská chyba a veľmi poškodil OĽaNU.

Moskvič Samuel Vlčan neúspešný bankár a absolvent MGIMO
Moskvič Samuel Vlčan neúspešný bankár a absolvent MGIMO (zdroj: FB)

Keď Ján Mičovský nastúpil do funkcie ministra pôdohospodárstva urobil ako jediný z ministrov forenzný audit. Čo to znamená v praxi?

To, že si prevzal ministerstvo, kontroloval zmluvy a začal kontrolovať organizácie spadajúce pod ministerstvo pôdohospodárstva v našom prípade je najdôležitejšia Poľnohospodárska Platobná Agentúra v skratke PPA.

Pretože cez ňu sa prelievajú eurofondy medzi pôdohospodárov, lesníkov, farmárov. A ide o obrovský balík peňazí.

Treba si uvedomiť, že celá EÚ dotuje pôdohospodárstvo a z celkového objemu cez PPA pretečie asi 40 percent prostriedkov, čo tvorí ročne objem jeden až dve miliardy, ide o závratnú sumu.

A preto Smer už v minulosti, aby mal kontrolu nad týmito prostriedkami a vedel z nich vysávať provízie nasadil na prerozdeľovanie peňazí dvoch darebákov a kriminálnikov Norberta Bödöra šéfa 6. poschodia a za SNS nasadili Martina Kvietika syna starého ŠtBaka Štefana Kvietika za komunizmu donášača a národného umelca. Dokonca Andrej Danko ho chcel kandidovať za prezidenta a objímali sa pred kamerami.

PPAčka za Fica funguje spôsobom chceš dotáciu daj úplatok spravidla okolo 10  percent podľa všetkého sa to kešovalo v hotovosti alebo potom cez účty nastrčených bielych koníkov a s vysokou pravdepodobnosťou blížiacej sa istote časť peňazí šla úradníkom a potom časť smeru a časť SNS a je vysoko pravdepodobné, že nasucho neobišiel ani Most Hid. Časť šla mafiánom a časť politikom podľa vopred dohodnutého kľúča ten sa samozrejme, tak ľahko nedozvieme.

Ale zrejme si SMER aj SNS mysleli že tu budú ako v tej vete SNS a SMER s PPA-čkou na večné časy a nikdy inak. Takže farmári aj podnikatelia vedeli že, ak niečo chcú dostať musia poskytnúť úplatok, aj sa vedelo, kedy komu a v akom objeme a kde sa to aj dohaduje.

Ty, čo dostali zrejme boli uspokojení, tí čo nato nemali buď prostriedky alebo dostatok morálneho odhodlania, aby podplatili Kvietika a Bödöra pripadne ich ľudí zostali nespokojní.

Skryť Vypnúť reklamu
 • Ale Bödör a Kvietik mali smolu zmluvy v PPA ostali po voľbách v roku 2020 bola v obrovskom neporiadku.
  Dotovali sa hlavne agrobaróni, čo dáva logiku radšej jeden väčší úplatok od boháča oligarchu ako 100 malých úplatkov pre oligarchov, niktošov malých farmárov. Je to aj bezpečnejšie lebo počet úplatkov je menší a aj riziko prezradenia je menšie.
  Takže peniaze veselo prúdili  napríklad k bývalému snúbencovi Troškovej, Vadalovi ten si ešte privyrábal s colníkmi dovozom drog, kto ho vie čo bolo v šparáku ,čo padlo Pellegrínimu. Pán Pellegrini nože hybajte na protidrogové testy, aby sme si nemysleli, že ste snáď nejaký drogista. Treba dodať, že aj Počiatek, Kaliňák a Sulík občas majú divné gestá. Potom prúdili dotácie napríklad barónke Roškovej, Búrešovi, ja pardón Babišovi, Lexovi, ale aj ľuďom ako Špírko

  a mnohým ďalším VIP.

  Mafia si bola istá, že im všetko prejde, tak sa s formalitami príliš nehrali, veď keby sa aj niečo stalo mali pod palcom justíciu aj políciu. Bohužiaľ časť polície, justície a kľúčové pozície podľa vonkajších prejavov justície a polície, mafiáni hlavne podporovaní SMERom ovládajú dodnes.

  Mimoriadne toxická je generálna prokuratúra ovládaná pro Rusky orientovaným Marošom Žilinkom, ktorý ani neodôvodňuje svoje rozhodnutia a bez hanby ruší obvinenia mafiánom.

  Potom je tu ústavný súd preplnený bývalými nominantmi Smer-akov a HZDS. A bohužiaľ aj medzi sudcami a prokurátormi nachádzame stále veľa špinavcov, čo dodnes rozhodujú na príkaz mafiánov.

  Dôkazmi sú výstupné údaje napríklad neodôvodnené stíhanie vyšetrovateľov ktorí vyšetrujú najväčšie špiny Slovenskej histórie, Jánošík bol proti nim úbohý amatér. A naopak zastavovanie stíhaní, obvinení a vypúšťanie toxických špín, ako je napríklad Haščák, Brheľ a ďalši...

  Bohužiaľ prezidentka, Heger, Matovič aj ostatní nám tu hrajú divadielko, že súdy, prokuratúra a polícia sú v poriadku. Dodnes nie je odsúdený Kočner za objednávku vraždy, Kotleba čaká na odvolací súd, už tiež viac ako rok, Kičura je už na slobode podobne, ako aj cela mafiánska háveď. A chudáci sa nevedia dočkať súdov.
  Jankovská a Brheľ sa hrajú nám tu na psychicky narušených asi im švihlo z úplatkov. Už čakám kedy schytá Brheľ prostatu ako Jožko Majský.

  Matovič a Heger miesto aktívneho  boja proti korupcii tvrdia, že bojujú proti Covidu, len im nejak chudákom ušlo, že hlavní rozsievači smrti sú Fico a Kotleba tým, že robili zhromaždenia.

  Proti zastaveniu týchto zhromaždení Heger a Matovič nerobili takmer nič. A ešte Kollár prispel so svojou troškou do mlyna a prihrial si svoju polievočku spustením vlekov. Klokan Balónik si poodskakoval do Dubaja a do austrálskej buše na svoj ranč.
  Potom tu máme záhadného krstného otca Kmotra padreho Miroslava Bödöra, toho videla chyžná z Majského chalupy pred rokom 2000 v Obyciach aj s Alojzom Lorencom , Vladimírom Lexom a Antonom Šafarikom. Rozoberali v družnom rozhovore Papajovcov a Sátorovcov a zdôrazňovali Mirovi, že on má na starosti políciu a to zrejme trvá dodnes. Len aby si to poistil syn bol skutočným prezidentom polície a zaťko telocvikár oficiálnym. A zápasník sa medzičasom stal promovaným  zápasníckym inžinierom.

  Takže pán Miroslav Bödör chcel ste svojmu synovi vybudovať peknú a svetlú budúcnosť a urobil ste z neho mafiána, dnes nešťastného človeka. Je to hlavne vaša chyba, možno mohol z neho vyrásť slušný človek. To že teraz budete štengrovať Fica a Kaliňaka na poľovníckej chate to, už Vám nepomôže skôr mu to ublíži. Možno nastal časť priznať sa miesto štengrovania ramien a zápasenia. Zabiť Jána a Martinu bola chyba a karma, viete božie mlyny melú pomaly, ale iste. Čo tak zobrať dve kytice, jednu zaniesť na hrob Janka a druhu na hrob Martinky. O tej pripravovanej vražde ste vedeli všetci. Čo takto sa ospravedlniť rodičom a príbuzným jasne, že život im to nevráti, ale možno to pomôže vášmu svedomiu samozrejme, ak nejaké mate.

  Matoviča, Hegera, až tak korupcia vraj netrápi, nech si s tým urobia poriadok OČTK. Ale keď ju Mičovský odhalil Igor sa poponáhľal, aby sa nevyšetrovala pomocou Moskviča Samka.

Haló pan Matovič kto sľúbil boj proti korupcii a očistenie súdov a polície. Naozaj si myslite, že uveríme tomu, že ľudia čo tu krivili spravodlivosť 30 rokov sa obrátili zo dňa na deň.

Neverte tomu nie sme v Biblii a zo sultánovej pobehlice Petry cnostná žena nikdy nebude. Tak isto ako zo sudcu, ktorí 20 rokov predával a krivil spravodlivosť. Toto je hnus, ktorý treba odstrániť.

Reči, že Žilinka je super sú zavadzanie. V normálnej práci by dostal padáka v prvý deň. Hajzel, ktorý rozhoduje v prospech Mafiánov a zrejme má na to svoj dôvod nebráňme sa aj myšlienke, že možno to robí za Smer-ácke špinavé bobáčiky.

Súdy zas čakajú, či sa situácia nepretočí v prospech oligarchov a Fica s Pelegríniho potom by ste uvideli, tie zrýchlené konania voči predstaviteľom súčasnej vlády a novinárom, ľuďom čo upozorňujú na kriminálnikov z mafie. V priebehu pár mesiacov, by nás tieto mafiánske justičné svine dali s radosťou do basy, aj s Matovičom a Hegerom a to s pomocou súdov, ako za Urvalka o tom nepochybujem.

Takže upozorňujem pánov sudcov, keď vyhráme voľby v momente začneme šetriť najväčšie kauzy ako je Glance house, Golfove ihrisko Báč, Bonaparte, Prepísanie majetkov mafiánov Bašternáka a Kočnera, Počiatka na príbuzných a upozorňujem Vás, že nielenže ľudia, čo takto rozhodli v prospech týchto mafiánov budú vyzlečený z talára, ale budú povinní nahradiť škody. Tí čo takto rozhodovali v prospech mafiánov dôchodok dostanú minimálny a ak sa dopustili, týmto aj kriminálnych činov pôjdu sedieť.

Takže pani sudcovia veľmi dobre si uvedomte, čo robíte a nezhoršujte si aj tak, pochybnú skorumpovanú povesť.

Prvá vec bude, že pozveme zahraničných právnikov a začneme preverovať, čo sa tu dialo. Začneme najtoxickejšími vecami a postupne preveríme, aj všetky rozhodnutia. To ešte uvidíte, čo dokáže skenovanie textu, nahodenie do prekladačov a preklopenie do porovnávacích programov a následne preverenie textami a kontaktom s odsúdenými a svedkami. Môžete začať páliť spisy na chodbách v plechových skriniach hneď a zaraz, ale pozor v tom prípade pôjdete preč na minútu a bez náhrady na jediný cent.

Ostatne Fico sa tým, ani netají vykrikuje to na svojich tlačovkách denno-denne. Podľa Fica je Fico demokrat a filantrop a podľa Fica je Matovič fašista a zlodej. To skratka nevymyslíš to je celý Fico.

Označiť najhnusnejšie mafiánske svine ako sú Bodor, Gašpar, Kovačik označuje za mučeníkov je totálny výsmech demokracie.

Podľa Fica raj Imreczeho mučili aj Slobodníka a Makoa. Asi im dali španielsku čižmu a možno ich naťahovali na škripec a podľa všetkého lámali na kolese, museli skákať po pahrebe, potvrdí to aj najlepší minister galaxie mliečnej dráhy Robert Kaliňák.

Bohužiaľ ja to vidím tak, že pomocou sultána a balónika vie Fico presadiť aj prepustenie špinavcov akými boli Haščák, Kičura, Gašpar, Brheľ, Pčolinský a ďalší...

Takže vrátime sa k PPA Mičovský zbadal, že je to hrôza a tak urobil protikorupčný tím, pri vyšetrovaní vyplávali na povrch okamžite najväčšie špiny ako Kožuch, Partika, Bodor, Kvietik.

A hneď vyplavilo niekoľko desiatok korupčných miliónov.

Preto sa oligarchovia rozhodli okamžite zastaviť vyšetrovanie PPA a toto bohužiaľ urobil Matovič, tým že okamžite stiahol Mičovského nasadil Vlčana a s pomocou neho boli vyhodení z ministerstva ľudia z protikorupčného tímu a nasadení osvedčení ľudia kategórie náš človek.

To že Mičovský vystúpil z Oľana a povedal, že už neverí protikorupčnej rétorike a že to nie je už to Oľano do ktorého vstupoval hovorí za všetko.

Ministerstvo pôdohospodárstva je plne v rukách Oľano, ak ho Matovič necháva v rukách Moskviča napriek prešľapom, ktoré robí od prvého dňa usvedčujú Matoviča, že už s tým nemieni robiť nič.

Oligarcha Norbert Bödör, vraj môže od štátu žiadať odškodné za vyše štyri mesiace strávené vo väzbe. Vyplýva to z uznesenia senátu Ústavného súdu, ktorý čiastočne vyhovel Bödörovej ústavnej sťažnosti.

Senátu Ústavného súdu predsedal sudca Peter Molnár, jeho členmi boli predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan a bývalá dlhoročná poslankyňa Smeru Jana Laššáková.

Aktuálne je minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan pod tlakom, lebo farma jeho štátneho tajomníka Milana Kyseľa dostala na svoje prasatá 22-násobne vyššiu dotáciu, než je ich trhová cena. Kyseľ napokon z postu, aj odstupuje, no opozičný Hlas žiada aj trestnoprávne prešetrenie celej kauzy. Toto by malo žiadať samotné Oľano, ale zlé jazyky tvrdia, že Vlčan je už riadnym členom Oľana a kamarátom Matoviča.

Skryť Vypnúť reklamu
Štátny tajomník Milan Kyseľ a Moskvič Samuel Vlčan
Štátny tajomník Milan Kyseľ a Moskvič Samuel Vlčan (zdroj: FB)Vlčan v rozhovore obhajoval postup pri dotácii chovateľov prasiat, ale vyjadroval sa aj k problematickým nomináciám na jemu podriadených štátnych Lesoch SR dosadil na lesy našich ľudí z éry Smeru.

Vlčan dokonca kritizoval aj svojho predchodcu z OĽaNO Jána Mičovského.

Mičovský naopak spolu s jemu blízkymi malými farmármi kritizuje Vlčana za to, že údajne na rezorte oslabuje a nie posilňuje boj s korupciou.

Moskvič Samuel Vlčan dosadzuje za riaditeľov Štátnych lesov Slovenskej republiky, starých osvedčených nominantov Smeru, štátny podnik sú najväčším správcom lesného majetku na Slovensku. Spravujú približne polovicu lesov v našej krajine.

Ministerstvo Vlčana dotovalo farmu rodiny štátneho tajomníka Milana Kyseľu, ten musel pod tlakom odstúpiť. Vlčan však naďalej tvrdil, že dotovanie jeho rodinnej farmy bolo v poriadku. Napriek tomu, že na každé jedno zo svojich šiestich prasiat získala farma Kyseľa dotáciu 4500 eur, hoci cena jedného jatočného prasaťa pri predaji na bitúnok je sotva 200 eur. Vlčanovi sa toto zdá sa primerané. Vlčan by za tieto prešľapy mal niesť politickú zodpovednosť a odstúpiť tiež? Ako bankár môže riadiť pôdohospodárstvo, je kompetentný na túto prácu?

Vlčan je ako starý dobrý holub z čias komunizmu, je to asi o tom, v iných štátoch V4 sa takých zbavili a na Slovensku dosadzujeme, len preto lebo majú MGIMO a sú bez kvalifikácie.

Vlasta Žampová

Vlasta Žampová

Bloger 
 • Počet článkov:  16
 •  | 
 • Páči sa:  473x

Vyznávam hodnoty viera, nádej, láska a mier. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu