Trpezlivosť, bude ako nebolo alebo pán priemer, zabávač

Sú ľudia, ktorí nestoja za to, aby sme o nich rozmýšľali, či ich analyzovali, hoci sú najmocnejšími ľuďmi v krajine. Mentálne sú niekde inde, v inom vesmíre ako žijem ja. Preto mi je ťažké vyjadrovať sa k Matovičovi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 

Nechcem sa pripojiť k veľkej skupine kibicov, ktorí všetko vedia lepšie, ale nikdy nič poriadne neurobia. Ďaleko som od toho, aby som vyhlasoval, že by som všetko vedel robiť lepšie, len ma k tomu nepustia. Nevedel by som. Ale to, čo sa tu deje, a zďaleka to nie je vyvolané pandémiou, potrebuje stanovisko, či občiansky postoj.Bolo nebolo

Slovensko má smolu na svojich reprezentantov. Najskôr to bol boxer, Alfasamec svorky vlkov, ktorá si uchmatla, čo sa vyskytlo v blízkosti jej ostrých zubov. Potom tu bola intelektuálka, Labuť, za ktorou nestál nikto a vlci si lovili ako sa im zachcelo. Potom sme dostali krvavočerveného Hochštaplera 1.0, ktorý si ani nevšimol, že sa medzi vlkov dostal, ale keď mu nechávali bohato obrastené kosti tak im z vďačnosti ochotne nadháňal korisť. A teraz tu máme maminkinho urážlivého a uplakaného Maznáčika, ktorý kedysi hrdo niesol zástavu nezávislosti a vlci okolo neho mu ju pomáhali držať, doteraz mu fandia a nahovárajú mu, aký je nenahraditeľný. Má síce okolo seba aj zopár múdrych ľudí, ktorí s vypätím všetkých síl opravujú interpretáciu jeho neotesaných názorov, ale v skutočnosti je tá zástava nezávislosti napadnutá plesňou choroby moci a tuším je už odhodená niekde v zapáchajúcom kúte úradu vlády. Nahradila ju červená zástava neohrozeného bojovníka proti korone, ktorá je jasnejšia, lepšie osvetlená a splýva s podobnými zástavami nesenými po celom svete. No nevymeň ju, keď je taká pekná a moderná.Kultúra

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predchádzajúci premiér 1.0 obliekal svoje masívne telo do zle ušitých oblekov, ktoré praskali vo švíkoch, aby zdôraznili jeho mačovskú hruď, kypiacu z tesného saka. Terajší premiér nosí sako s voľnočasovými texaskami a výrazným opaskom ako by bol frajer, ktorý prišiel do mesta "opaľovať kočky" ("baliť baby" pozn. red.) a v jeho zadnom vrecku by trónil veľký zelený hrebeň, aké nosili obyvatelia lacných štátnych bytov bratislavského podhradia v sedemdesiatych rokoch. Obidvaja sa obliekajú v súlade so svojimi povahami. K tomu niet čo dodať.Bude nebude

Predchádzajúci premiér 1.0 aj 2.0 (Smer aj Hlas, dva v jednom) mal to šťastie, že nemusel nič robiť aby zožal úspech v hospodárskom svete a čím menej kazil, tým hlasnejší potlesk obdržal. Vlčie svorky okolo si riadili krajinu, aj ovciam čo-to nechali aby sa nažrali, aj svoj revír vedeli utešene rozširovať od Tatier až po malebné zátoky Stredozemného mora. 

SkryťVypnúť reklamu

 

Ja cam, ja cam
Ja cam, ja cam (zdroj: fbd.cz)

Terajší premiér je naproti tomu nebezpečne aktívny, dôsledkom čoho je hospodársky svet zahalený tmavými oblakmi, cez ktoré nevidno ani na krok, nieto ešte za horizont. Zmätení príkazmi, zákazmi a nariadeniami ako v kráľovstve staručkého kráľa (Princezná so zlatou hviezdou na čele - František Smolík ako kráľ Hostivít), ktorý odvolával čo zakázal a prikazoval čo odvolal, snažia sa podnikatelia veľkí či malí, udržať svoje živnosti ako-tak v chode, no darí sa im málo. A náš premiér presadzuje politiku opatrnosti: radšej vyhodiť ako využiť. A tak odrezáva slabých úbožiakov a necháva ich padnúť na zem ako zbytočné závažia, len aby balón nestrácal výšku. Nechcem byť trieskou v povestnom vyrúbanom lese ani vreckom piesku v balónovom koši. A keď sa Sulík ozve, že predsa len by sme nemuseli vyhadzovať všetko, vyhodí aj jeho. Alebo aspoň naň vycerí zuby.

SkryťVypnúť reklamu

BTW (resp. mimochodom), v spomínanej rozprávke by ste našli veľa postáv, ktoré sa podobajú tým na dnešnej politickej scéne.

Spravodlivosť

Výsledkom romantických politických snov nášho premiéra je len zopár kolov, ktoré pôvodne mali tvoriť základ plota, kam mali byť zatvorení všetci vlci. No ostali z toho len ojedinelé koly bez plota, ktoré vlci, ak idú náhodou okolo, očuchajú a očurajú (nechajú na nich pachovú stopu aby si vyhradili územie).

  • Podnikatelia krvácajú, pomoc im neprichádza, len aby dobre bolo

  • Starostovia zalamujú rukami keď majú plniť zmätočné príkazy pri zabezpečovaní "štatistického zisťovania výskytu ochorenia COVID-19 v populácii", o význame ktorého nikto nič nevie, iba intuitívne sa všeobecne prikyvuje hlavou, veď kto by chcel mať na svedomí životy ľudí.

  • Povinná karanténa sa stala trestom pre neposlušných

  • A urazený premiér v Bruseli nesúvislo bľaboce v jazyku, vzdialene sa podobajúcemu angličtine. Veď on je frajer, on si nepotrebuje pripravovať verejné vystúpenia, on to dokáže sám, tak priamo od srdca, ako kedysi, keď na dedinskom futbalovom ihrisku dokázal odkopnúť loptu z voleja rovno do brány (#CanIgoOneTimeNextTime).

A v celej tejto biede si ministerstvo zahraničných vecí vo veľkom vymieňa kancelársky nábytok a napĺňa obrovský kontajner luxusnými stoličkami, ktoré by ešte roky slúžili. No kde nájdete štátneho úradníka, ktorý si sadne na stoličku zaprdenú tým predchádzajúcim štátnym úradníkom.Vzdelanie

SkryťVypnúť reklamu

Na Ekonomickej univerzite vyučujú ekonomickú štatistiku, ktorá za efektívne považuje výberové štatistické zisťovanie s dôrazom na slovo "výberové". No o tom vedia iba študenti, ktorí študovali naozaj poctivo, nie iba len tak, popri úspešnom podnikaní, ľavou zadnou. Pripadá mi to, ako keby namiesto predvolebných "prieskumov na vzorke 1024 respondentov" štát zorganizoval voľby nanečisto. Pričom sa mylne počíta s tým, že volič do konania volieb nezmení svoj názor. Aj celonárodné povinno-dobrovoľné testovanie má dočasnú platnosť a vyčerpáva trpezlivosť občanov pred povinno-dobrovoľným celonárodným očkovaním s dôrazom na slovo "očkovanie", kedy súčinnosť a disciplína občanov bude oveľa potrebnejšia a o jeho efektívnosti niet pochýb. Samotné vyšetrenie ešte nikoho nevyliečilo. Vláda nepovedala, čo s týmito "presnými" výsledkami testov bude ďalej robiť. Do niekoľkých mesiacov sa očakáva masové očkovanie proti kovidu. Ohlasujú to s menšími rozdielmi takmer všetci veľkí výrobcovia vakcín. Dovtedy treba prežiť. A potom presvedčiť ľudí, aby sa dali očkovať.

Pritom všetkom sa dozvedáme, že tretina učiteľov verí hoaxom o čipovaní (očkovanie proti korone je príprava na čipovanie), čo vyplýva z nedôveryhodného prieskumu na objednávku strany Spolu (iba 518 opýtaných). Ešte sa niekto pýta, či je vzdelanie dôležité?

Vo Francúzsku (nie je to tak ďaleko aby nás to nezaujímalo) sa zase sa zabíjalo za názor, pričom tomu pomáhali aj niektoré moslimské organizácie. K útokom na Charlie Hebdo, Hypercacher kosher supermarket siege, koncertnú sálu Bataclan a k ďalším teroristickým útokom sa teraz pridala aj vražda stredoškolského profesora histórie Samuela Patyho z náboženských dôvodov islamským radikálom čečenského pôvodu. Ako nepriatelia republiky sa začali rozpúšťať organizácie, zatýkať radikáli a vypovedávať žiadatelia o azyl. Kde to skončí a kde je hranica tolerancie.

Napĺňať pohár trpezlivosti zbytočnými kvapkami môže byť životu nebezpečné.Bodka

... a v tomto marazme koluje vtip: Počítačová konzultantka pomáha zamestnancovi so zabezpečením PC. Pýta sa ho, aké heslo má zadať. Zamestnanec, s pohľadom upretým do jej výstrihu chce zapôsobiť a povie "PENIS". Konzultantka to s chladnou hlavou zapíše, ale po chvíli vybuchne smiechom keď počítač odpovie: "Pre nedostatočnú dĺžku zadajte iné heslo".

 

 

 

Vladimír Zervan

Vladimír Zervan

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  343x

Vydavateľ, bankár, ekonóm, poradca, programátor, štátny úradník, podnikateľ, Bratislavčan - ale nie nevyhnutne v tomto poradí. Zoznam autorových rubrík:  BratislavaPod čiarouSúkromnéNezaradenéČítanie do vlaku

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu