Prezidentské voľby: Povedzte svojim mamám, že sú skvelé. Škoda len, že sú ženy

Dúfam, že budem žiť v krajine, kde, ak kandiduje aj žena, bude na urne napísané „voľba prezidenta/ prezidentky 2019“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Zuzana Čaputová pred moratóriom zažívala isté diskusné turné, sledovali sme ju v mnohých reláciách. Paranoidne sme čakali, že v nedeľu, v písmenkovej polievke, narazíme na jej meno, no nakoniec sme polievku zjedli bez myšlienok na prezidentské voľby. Pri druhom chode, vyprážanom rezni, sme si však znova spomenuli na 30.marec. 

27. februára bola pani Čaputová hostkou v Show Jana Krause. Témy v tejto show sú podávané s istou nadsádzkou a humorom, čo však neznamená, že sa pán Kraus pýta len otázky, z ktorých sa človek dostane populistickou diplomatickou odpoveďou.
Hneď v úvode sa rozoberá Čaputovej náskok nad ostanými kandidátmi (relácia bola natočená pred prvým kolom, poznámka autora), kde Kraus označuje Šefčoviča ako „toho pána zo Smeru“ a následne gestami ukáže, že to nie je náročný oponent. Čaputová hneď dodá, že to nie je slabý súper a že ho rozhodne berie s rešpektom. Je zaujímavé počuť takéto slová, keď ste naučený, že v slovenskej politike sa oponenti nikdy neberú s rešpektom. Ani tí, ktorí sa vyhlasujú za najväčších kresťanov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neskôr by pán Kraus rád vedel, čo je najväčší hendikep kandidátky na prezidenta. „Čo počujem, od niektorých politikov, je otázka toho, či žena vôbec môže uspieť...“

Mám osemnásť rokov, som v maturitnom ročníku na bratislavskom gymnáziu a chcem ísť študovať na vysokú školu. A som žena.
Nevidím dôvod, prečo by sa mala solídna kandidátka na prezidenta ospravedlňovať za to, že je žena. Nevidím dôvod prečo by to mali robiť moje babky, sestry, moja mama a neospravedlním sa ani ja.
Tohto hnutia proti prezidentke žene sa chytilo aj množstvo ľudí na internete. Už ich nezaujíma štúdium, prax, názory. Stačí im, že je žena a to sa predsa nehodí na hlavného veliteľa ozbrojených síl. Zaujímalo by ma, či títo ľudia prídu aj za svojimi mami a povedia im, že sú skvelé, no nemali by byť v práci povýšené, pretože sú ženy.

SkryťVypnúť reklamu

Dúfam, že raz budem žiť v krajine, kde pohlavie, rasa, či náboženstvo nebudú „hendikepom“. Dúfam, že budem žiť v krajine, kde, ak kandiduje aj žena, bude na urne napísané „voľba prezidenta/ prezidentky 2019“. Dúfam, že sa v nedeľu zobudím do nového Slovenska.

Ester Viktória Ziffová

Ester Viktória Ziffová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ahojte, študujem na gymnáziu v Bratislave a som v maturitnom ročníku. V budúcnosti by som sa chcela venovať žurnalistike.Možno si poviete, že nie som v postavení, aby som sa vyjadrovala k spoločenskému dianiu, no naša republika je v stave, kedy už ani osemnásťročné dievča nemôže mlčať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu