Ako je to s charitou?

Už dlhoročne sa na Slovensku robí charitatívna zbierka Dobrá novina spojená s koledovaním na Vianoce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dobrá a krásna myšlienka, ktorou sa jednak udržujú naše národné tradície a zároveň tým koledníci pomáhajú tým, ktorí pomoc potrebujú. Fajn. Zatiaľ. 

Prekvapila ma však informácia o smerovaní tejto pomocí - ide do Etiópie a pod. Určite pomoc treba i tam. Aj v Allepe, aj v Iraku, aj vo Filipínach.... Všade.. 

Zabúdame však na to, že v každej obci máme dôchodcov, chudobných, invalidov, nezamestnaných, či inak znevýhodnených ľudí, ktorí pomoc potrebujú? Čo tak zamerať sa na ľudí v našom okolí, ktorí pomoc potrebujú? Lebo adresná pomoc vo svojo okolí má určite väčší význam, keď vidíme jej výsledky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Fotografie afrických detí v škole sú fajn, ale starenka na konci ulice, ktorá si z tejto pomoci môže dopriať šunku, či doplatiť na lieky je určite viac. Stretnete ju na ulici, je súčasťou Vášho života, okolia. Bezdomovec s teplou polievkou, či hrubou zimnou vetrovkou tiež. Podobne, ako po Vianociach opustené šteniatka... 

Pomáhajme hlavne doma, pomáhajme tým, s ktorými žijeme, stretávame sa. Aj málom, nemusia to byť veľké dary a sumy. Okolo nás je veľa charitatívnych organizácií, je iba na nás, ktorú si vyberieme. Osobne mám svojich favoritov. Sú to tie organizácie, ktoré pomáhajú našim ľuďom, zvieratám. Tie, ktoré všetko, čo vyzbierajú venujú na pomoc. Nie tie s veľkou reklamou, kde veľká časť vyzbieranej sumy skončí v réžii spoločnosti.

Patrik Zimáni

Patrik Zimáni

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Píšem o tom, čo sa okolo mňa deje. Krátke postrehy, úvahy a komentáre zo svojho života aj života ľudí, ktorí ma obklopujú. Zoznam autorových rubrík:  BásničkyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu