Ako vzniká dav?

Najľahšia cesta na ovládanie ľudí je vytvoriť z nich dav. Stačí nájsť spoločnú tému a hlavne byť proti niečomu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Každý dobrý roduverný Slováčisko a samozrejme aj Slovenka - aby som zachoval rodovú rovnosť :) - je odborník na všetko. Stačí im dať tému a vedia presne, čo treba robiť. Nepotrebujú roky štúdia, lebo sú jednoducho bystrí a všetko to už zažili.

Ľudia majú tendenciu sa vyjadrovať ku všetkému. Nemusia tomu rozumieť, nemusia mať informácie, úplne stačí, keď kamoška Kveta pri zákusku povie, že to je dobré a to dobré nie je. A zrazu aj Nina chápe, čo je správne a doma to hneď povie Milanovi. Ani on nepotrebuje dôkazy. Veď predsa Kveta je kamarátka jeho Niny, tak to predsa musí tak byť... 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak nejako vzniká DAV. MASA. Jedno z najnebezpečnejších zoskupení. Dav totiž nehľadá dôkazy, argumenty, nerozmýšľa. Dav je silný. Nepotrebuje sa presvedčiť o svojej pravde. Dav ju predsa má. Ideálne je, ak filozofiou davu je byť PROTI niečomu. V tomto prípade stačí pár argumentov vytrhnutých z kontextu a máme silný a významný dav.

Dav si ani nevšimne, že slúži na niečo iné, ako si jeho členovia, často naivne myslia. Jeho hlavným účelom je veľakrát ,,vyniesť niekoho hore" , dostať ho do povedomia davu a zrazu máme novú osobnosť... Dav sa pomaly rozpadá, postupne stráca silu a význam. Nové osobnosti ho už nepotrebujú. 

SkryťVypnúť reklamu

Poučenie na záver? Keď bude dav blízko Vás, rozmýšľajte. Hľadajte argumenty a informácie. Keď dav zrazu dostane iné informácie, ako tie, ktoré očakával, je z Vás kacír a šup - pripravia hranicu a donesú každý po polienku.

Nech horí, nebude nám predsa kaziť morálku! Rýchlo oheň.... 

Patrik Zimáni

Patrik Zimáni

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Píšem o tom, čo sa okolo mňa deje. Krátke postrehy, úvahy a komentáre zo svojho života aj života ľudí, ktorí ma obklopujú. Zoznam autorových rubrík:  BásničkyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu