Marián Markovič

Osobne poznám dvoch ľudí s týmto menom, v týchto dňoch na Slovensku rezonuje iný nositeľ tohto mena. Marián Markovič, podnikateľ z Komárna.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Človek, ktorý chcel pomôcť tým, ktorí nemajú toľko šťastia, ako ostatní. Chcel konať dobro, charitu, pomáhať. Zabudol však, že žije v krajine, kde je možné i nemožné všetko...

Začal rozdávať každý deň obedy bezdomovcom a ľuďom, ktorí to potrebovali - dostať jedlo zadarmo. Požiadal kamarátov z reštaurácií, aby sa zapojili do jeho charity. Všetko fungovalo do chvíle, kým sa v médiách neobjavila o jeho aktivite v televízii reportáž. 

Hneď na druhý deň mal telefonát z ,,hygieny" s tým, že nemá povolania vydávať jedlo, miestnosť, zdravotný preukaz atď... To , že OBČANIA tejto krajiny jedia jedlo z kontajnerov, zbierajú odpadky, aby prežili, to hygienikom nevadi??? Bezdomovci podľa úradníkov nie sú ľudia, ktorí si zaslúžia slušné zaobchádzanie, pomoc a hygienu? Štát sa rozhodol chrániť iba časť obyvateľov??? Komu vlastne tento štát slúži? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Áno,úradníci mali pravdu. Podľa platných zákonov. Zabudli však na ĽUDKOSŤ, dobročinnosť... Namiesto toho, aby pánovi Markovičovi POMOHLI a PORADILI mu, ako vyriešiť situáciu aj v medziach zákona, začali s represiami. Okamžité kontroly v spolupracujúcich reštauráciách neboli náhodné... 

V celom prípade je zaujímavé aj to, s akou rýchlosť zareagovala štátna inštitúcia na televíznu reportáž. Iniciatívne, okamžite a nezvykle rýchlo, hlavne, ak v iných prípadoch nekonajú, alebo sa vyhovárajú, že na výkon svojej činnosti potrebujú ako štátna inštitúcia PODNET. 

Dokonca (všetky dostupné informácie čerpám z médií) aj hovorca mesta sa vyjadril v tom zmysle, že Komárno má aj INÝCH podnikateľov, ktorí pomáhajú... Nuž, pravdu povediac, neviem si predstaviť reštauráciu či hotel, ktorých hosťami by boli bezdomovci tráviaci roky na ulici. To by sa klientom týchto podnikov nepáčilo - bez urážky...

SkryťVypnúť reklamu

Vyhadzujeme tony potravín, plytváme tísickami ton potravín, ktoré nakúpime a neskonzumujeme (nie len po Vianociach, Veľkej noci), namiesto toho, aby sme sa s ním podelili, ako to urobil pán Markovič. Kým vo vyspelých krajinách je bežné, že si môžu zobrať jedlo z obchodov, ktorému končí záruka, u nás to zatiaľ nie je možné.

Radšej všetko skončí v odpade, je to pre všetkých jednoduhšie....lebo HYGIENA... 

Aktualizované 13.2.2017, 19:20

Pán Markovič mal pred časom zdravotné problémy a podľa RUVZ v Komárne by MOHOL MAŤ infekčnú chorobu. Údaje RUVZ čerpal od lekárov a laboratórií. Zdroj: správy RTVS.

Patrik Zimáni

Patrik Zimáni

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Píšem o tom, čo sa okolo mňa deje. Krátke postrehy, úvahy a komentáre zo svojho života aj života ľudí, ktorí ma obklopujú. Zoznam autorových rubrík:  BásničkyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu