To by vám pre túto chvíľu malo stačiť. Bodka

Nechcem v tejto chvíli obhajovať Zemkovú - bráni sa dobre aj sama. Jej jedinou šancou, ako očistiť svoje meno je využit všetky dostupné právne prostriedky, a to aj robí. Nechcem ani rozoberať právne argumenty. Hra o výklad zákona v parlamentnej rozprave mala v tomto prípade len jeden cieľ. Prekryť podstatu návrhu na odvolanie Zemkovej. A tou je politické rozhodnutie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Najprv v centrále SMER-u padlo rozhodnutie generálnu riaditelku RTVS odvolať a až následne sa hľadal dôvod. Mail od občana prišiel vhod. Načo preveriť ako to naozaj bolo, načo vypučuť Zemkovú predtým, ako výbor odsúhlasí návrh.

Poslanec Jarjabek má vo veci jasno. Čo na tom, že Rada RTVS tvrdi, že k žiadnemu porušeniu zákona neprišlo, že Zemková predložila tri právne analýzy potvrdzujúce jej konanie, že ...

Poslanec Jarjabek, inak ten istý, ktorý predkladá návrh na odvolanie pani Zemkovej z funkcie, mi v rozprave k môjmu vystúpeniu k programovému vyhláseniu vlády povedal:" Hovorili ste o tom, že chcete vedieť, ako budeme vládnuť, no veľmi jednoducho. Určite inak, ako ste vládli vy. A to by Vám pre túto chvíľu malo stačiť."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ešte neuplynulo ani sto dní vlády a vidíme, čo to znamená inak vládnuť. Že je to úplne rovnako ako v rokoch 2006 až 2010. Róbert Fico má dnes komunikačnú stratégiu nastavenú inak. Ale politiku rovnako.

Mat 83 hlasov je pokušením. Môzu mať všetko a nevidia dôvod, preco by si nemali zobrat aj RTVS. Dnes RTVS. A zajtra? Zajtra vo verejnom priestore možno nebude účinkovat nikto, kto sa nebude páčit SMER-u.

A ak ktokoľvek bude cítit nespravodlivost a potrebovať ochranu, nebude mať inú možnosť, ako sa obrátit na inštitúciu ovládanu SMER-om.

PS: Aj Vy ste už počuli klebetu, že SMER už má vybratého kandidáta na generálneho prokurátora?

Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ministerka spravodlivosti, podpredsedníčka vlády SR, podpredsedníčka strany Most-Híd. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu