Všetkým mojim opozičným kolegom

Vyhlasujem osobný bojkot hlasovaní o všetkých lepších či horších opozičných návrhoch zákonov, ktoré šmahom ruky vyriešia rómsky problém na Slovensku. Prosím, priatelia, neberte to osobne. Ibaže už nie som ochotná, v žiadnej podobe, zúčastňovať sa bratovražedného boja (o lepší alebo horší, radikálnejší alebo menej radikálny, komplexný alebo naopak vôbec nekomplexný návrh zákona) za tichého, pobaveného prizerania sa poslancov Smeru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (145)

Lebo tento problém je príliš vážny.

Lebo Kotleba ožíva a situácia sa radikalizuje.

Lebo tam, kde vzniká napätie, musia bezodkladne konať tí, ktorí nesú zodpovednosť.

Lebo neexistuje rýchle, jednoduché a lacné riešenie, a preto je nebezpečné vzbudzovať nereálne očakávania, ktoré frustráciu len prehĺbia.

Lebo rómsky problém sa nedá riešiť bez 83 poslancov Smeru a bez vlády Smeru.

Lebo rómsky problém sa nedá riešiť tak, že sa Robert Kaliňák schová za zásteru Petra Polláka či Robert Fico za zásteru Igora Matoviča.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lebo viac ako 10 rokov na Slovensku platí tzv. farmársky zákon, podľa ktorého každá krádež z poľa, dreva z lesa aj za jedno euro je krádež – trestný čin, za čo môžu byť až dva roky basy a situáciu to nijak zásadne nezmenilo. Prečo?

Lebo problémom právneho štátu na Slovensku – aby zákon platil rovnako pre všetkých – sú predovšetkým nefungujúce inštitúcie – polícia, prokuratúra a súdy.

Lebo som tento rok, 11. januára tak, ako všetci ministri za SDKÚ-DS, SaS, KDH a MOST-HÍD na vláde hlasovala za Stratégiu Slovenskej republiky pre integráciu Rómov do roku 2020. S konkrétnymi úlohami, pre konkrétnych ministrov. Tento materiál nikto nezrušil, ale nikto ho ani z nových ministrov nenapĺňa.

Skryť Vypnúť reklamu

Lebo sa treba pýtať: Vláda, kde si? Je tu rómsky problém! Čo robíš?

Prečo som sa takto rozhodla práve teraz?

Lebo sa stáva módou ohlasovať riešenia na tlačových besedách, a až potom o nich diskutovať. Lebo na 13. októbra Kotleba ohlásil pochod. Lebo Peter Pollák má vraj 15. októbra predstaviť svoju stratégiu riešenia rómskeho problému na Slovensku. Lebo 16. októbra začína schôdza parlamentu a čaká nás niekoľko opozičných zákonov na túto tému.

Pravica vždy mala odvahu presadzovať veľké a často krát aj nepopulárne opatrenia. Nikdy však zámerne nevyvolávala vášne. Z týchto vášní nič pozitívne nevznikne. Opozičné návrhy poslúžia len ako alibi Ficovi a voda na mlyn Kotlebovi. Ja sa na tomto podieľať nemienim.

Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ministerka spravodlivosti, podpredsedníčka vlády SR, podpredsedníčka strany Most-Híd. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu