Najzabudnutejšie knihy slovenskej literatúry

Dnes píše Tomáš Ulej - Už je to tak, že niektoré knihy sú na Slovensku na vymretie. Raz vyšli, alebo i nevyšli a potom roky chradnú a hnijú. Nikto si na ne nespomenie, iba ak niekoľko spravodlivých a tí, čo sa o nich učia na osvietených školách. Dnes sme v Zlatom fonde z prachu knižníc na svetlo internetové preniesli ďalšiu knihu, ktorá nevyšla už vyše sto rokov - Dobšinského Úvahy o slovenských povestiach z roku 1871. Koľko ďalších rarít drieme v prachu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Zlatý fond denníka SME? Čo je to?

Pokochajme sa niekoľkými skorozabudnutými knihami, ktoré Zlatý fond preniesol na internet.

A čo Kollárove aforizmy (niektoré vydarené)? Pripravujeme pre vás ďalšie knihy, o ktorých ste doteraz nemali šancu počuť.

PS.: Niektorí nám vyčítate, že digitalizujeme pomaly. Ako my, päťdesiati Slováci, pracujeme, vám už čoskoro povieme. Dovtedy pre všetkých frflošov: pridajte sa k nám.

Zlatý fond denníka SME

Zlatý fond denníka SME

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Kolaboratívny blog digitalizátorov slovenskej literatúry v projekte Zlatý fond denníka SME Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáZlatý fondČítankaAko digitalizujeme

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu