Hanba Bratislavy: na lístku v piatich vetách štyri chyby

Hanba pri zavádzaní bratislavského integrovaného systému dopravy už prekročila hranice. Magistrát nám robí hanbu už aj v zahraničí. Dopravný podnik dal na lístky MHD zlé preklady textov do angličtiny a nemčiny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (56)

V Bratislave sa zavádza integrovaná doprava. Sprevádzajú ju zmätky, ako skoro vždy pri niečom novom. Magistrát využil jej zavedenie na zdraženie hodinového lístku z 0,9 eura na 1,2 eura, Na druhú stranu, cena je výhodnejšia ak cestujete z mimobratislavy do mesta. V cene mám nielen cestu do Bratislavy, ale už aj MHD v nej. Systém má svoje výhody aj nevýhody.

Ale lístky Dopravný podnik spackal úplne neuveriteľne:

Obrázok blogu

Na obrázku vidno gramatické chyby v preklade. Tieto chyby sú na každom lístku, ktorý sa v Bratislave predá. Každý cudzinec tak má šancu "vychutnať" si, ako naše vedenie mesta pracuje. To nikomu nie je hanba?!?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pikoška na záver

Primátor sa ešte aj dnes na svojej stránke chváli, že študoval v Nemecku a pracoval v nemeckej firme Gleiss Lutz Rechtsanwälte. Ak je to pravda, po nemecky asi vie. Mohol by obetovať minútu svojho času, a skontrolovať po sebe tie lístky.

Hlasujte za článok tu http://vybrali.sme.sk/c/Hanba-Bratislavy-na-listku-v-piatich-vetach-styri-chyby/hlasy/

Zoltán Tóth

Zoltán Tóth

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem väčšinou manuálne. Internet je pre mňa duševný relax. Až sa dostanem do dôchodkového veku, chcem aby popri deťoch mi internet prinášal kontakt so spoločnosťou. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu