Malá škola feminizmu II.

Je utorok, 8. marca 2022. MDŽ. Opýtala som sa žien, po čom pri tejto príležitosti túžia a mužov, čo ženám prajú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mária, 33: Vypočuť s cieľom POROZUMIEŤ. Nesúdiť, neradiť, nehodnotiť. Kvety by som vlastne úplne zrušila.

Eva, 33: Niekedy to bola fráza, ale časy sa zmenili, bohužiaľ. Zdravie, lásku a svetový mier.

Lucia, 35: Želám si bezpečie pre všetky ženy na svete, aby nemuseli utekať pred vojnou, rodiť v pivniciach, báť sa o svojich mužov, otcov, synov. Vlastne by stačilo, keby muži prestali viesť vojny. Momentálne hlavne jeden muž.

Janka, 73: Prajem nám, aby bol ženský svet viditeľný podľa zásluh, aby sme pri výučbe dejepisu nemuseli dievčatká utešovať, že aj ženy tvorili históriu a nemuseli sme spisovať traktáty o našom prínose v rodových štúdiách.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jana, neuvedené: MIER vo svete.

Veronika, 33: Mier a hlavne menej strachu. A aby si ľudia viac seba vážili a mali sebalásku,  lebo keď ju človek nedokáže daťsebe, o to menej ostatným.

Ema, 15: Želám si, aby som našla istotu a vieru v samú seba, taktiež, aby som nemala pocit, že všetci sú lepší ako ja. A samozrejme nejaký frajer alebo pekné topánky by ma potešili.

Oľga, 50: Čo si v tejto chvíli môžeme želať viac, ako svetový mier. Dnes to už neznie ako klišé zo súťaže miss. A aj keď je pandémia, zdá sa, na ústupe, druhé želanie je zdravie. Svet bez agresie Ruska a rúška

Monika, neuvedené: Želám všetkým ženám veľa sily na prekonanie ťažkých období aj na ovplyvňovanie mužov vo verejných funkciách a na vysokých pozíciách, ktorých rozhodnutia nám všetkým často život sťažujú, namiesto toho, aby ho uľahčovali.

SkryťVypnúť reklamu

Veronika, 28: Prajem si, aby slovenskí muži prestali byť sexistickí, mali väčší rešpekt k ženám a pomohli, keď sa niekomu deje niekomu niečo zlé

Jana, neuvedené: Želám si hlavne mier, pokoj a zdravie pre seba a svojich blízkych. To prajem všetkým ženám a ľuďom všeobecne.

Slávka, 42: kvietok od srdca

Štefánia, 41: Dnes si želám, aby ženy svoj sviatok oslávili v mieri. Všeobecne si želám, aby mali ženy rovnocenné postavenie s mužmi na pracovisku.

Zuzana, 38: Mier medzi ľuďmi. Zdravie a láska.

Barbora, neuvedené: Prajem si nech sa ráno zobudíme, a nemusíme sa báť, lebo ten strach je teraz v podvedomí každého. Prajem si, nech sa vyriešia všetky problémy, ktoré teraz majú moji blízki, nech môj ex dostane rozum a spravodlivo sa vysporiada najmä kvôli deťom, a nech mi je dopriate to, čo si najviac želám, ale je to tajomstvo.

SkryťVypnúť reklamu

Klára, 33: K MDŽ si prajem úprimne len to, čo mi v tejto dobe najčastejšie chýba: Pokoj v duši i v mysli, zdravie, viac času na seba i blízkych, menej stresu, viac možností úniku pred virtuálnou realitou do prírody, a bodaj by znovu nastala doba, keď ma nebudú mátať pred zaspávaním obavy z nadchádzajúceho dňa, strach o vlastné bezpečie, mier, obavy z toho, čo v dohľadnej dobe prinesie prehliadanie klimatickej krízy. Lásku našťastie mám, som za ňu vďačná a prajem ju všetkým, lebo sa vytráca z medziľudských vzťahov i zo vzťahu nás jednotlivcov k životnému prostrediu.

Martina, 39: Ja si naozaj želám svetový mier.

SkryťVypnúť reklamu

Milica, 61: Aby ľudia vnímali aj druhých a ich radosti aj smútky. Pestovať zdravú EQ - emocionálnu inteligenciu by bolo fajn.

Anna, 69: Mier u nás a na Ukrajine. Zdravie pre celú rodinu.

Marika, neuvedené: Prajem si, aby sme v sebe konečne narovnali mužsko ženský princíp do harmónie a mieru, aby sme my, ženy, vedeli život naplno zjemňovať a venovať sa napr. aj posvätnému sesterstvu, robeniu ohňov v kruhu, potných chyží, divokému tancu, extaktickému spevu a všetkým ďalším potlačeným častiam našich osobnosti, ktoré boli v nás historicky zatlačované do úzadia a aby sme si vedeli svoje vlastné tiene uvidieť, prijať a s láskou objať. Ako vo vnútri, tak aj vonku! Aby si ženy na tejto planéte začali naplno užívať sebalásku! Toto si prajem a šťastné tvorivé deti, keďže sa im venujem ako pedagóg v tvorivej práci, ktorá bezprostredne súvisí aj s prácou našej psyché, čím ďalej tým viac si uvedomujem, ako týmto deťom, naša generácia čosi veľmi dôležité dlhuje a to vrátiť im zdravú planétu a konečne zmeniť spôsob vyučovania na školách, lebo to, čo im tento zastaraný spôsob výučby spôsobuje je obvinenia hodný zo strany mnohých súčasných pedagógov... Prajem si pre nás zdravie a hojnosť a aby sme sa postarali o naše blízke vzťahy najlepšie ako môžeme.

Čo ženám prajú k MDŽ muži:

 

Jaro, neuvedené: Prajem ženám, aby sa k nim muži pekne a milo správali každý jeden deň, nie len na MDŽ

Milan, údajne 30 - máme mu veriť: Vlastným ženám, aby neprišli na tie cudzie a cudzím, aby neprišli na tie ďalšie.

Maroš, neuvedené: Všetkým ženám želám k ich dnešnému sviatku predovšetkým pevné zdravie, šťastie a lásku. Rovnako im prajem veľa síl pri zvládaní životných situácií a nech majú stále v sebe ľudskosť, pokoru a pochopenie pre mužov, akú majú len ony. Všetkým ženám želám k ich dnešnému sviatku predovšetkým pevné zdravie, šťastie a lásku. Rovnako im prajem veľa síl pri zvládaní životných situácií a nech majú stále v sebe ľudskosť, pokoru a pochopenie pre mužov, akú majú len ony.

Andrej, 47: Želám Ti, aby si bola šťastná, zdravá a milovaná

Juraj, 43: Ja by som ženám zaželal pohodu v živote, aby sa nie len oni starali o svojich partnerov, ale aj naopak, aby sa im dostalo hýčkania. Aby sa nikdy nemuseli báť ísť po tme po ulici a neriešili či si dajú krátku a dlhú sukňu a v aktuálnej situácii, nech to znie akokoľvek pateticky aj mier, v tom najlepšom zmysle tohto slova.

Ivan, 47: K sviatku MDŽ želám všetkým ženám spoločnosť bez predsudkov, stereotypov a diskriminácie. Aby rodová rovnosť nebola len slogan, ale žitá realita.

Marián, 39: Všetkým ženám prajem, aby MDŽ oslavovali už len so spomienkou, že kedysi si v rámci tohto sviatku pripomínali aj nerovné podmienky v spoločnosti. Milé ženy, prajem vám, aby ste už mohli v minulom čase spomínať na to, že kedysi - napriek tomu, že vychovávate novú generáciu a pracujete neraz aj viac ako my muži - vám "odmenou" bol nižší plat a nerovné postavenie. Kiež by to už bolo minulosťou... Veľmi vám to zo srdca prajem!

Márius, 53 rokov: Prajem Vám, milé ženy, aby ste budúci rok oslavovali svoj sviatok opäť bez strachu a v mieri. Aby Vaši synovia, muži, otcovia nezomierali vo vojnách, ale tešili sa spolu s Vami z každodenného života.

Michal, neuvedené: Veľa lásky, krásy, pohody, trpezlivosti... a hlavne pochopenia od nás mužov

Matúš, neuvedené: Želám všetkým ženám, aby sa nikdy necítili zle kvôli vymyslenému a spoločenskému konsenzu a pozerali sa na vlastné JA iba so šťastím. Aby sa nikdy nemuseli báť, že budú nútené utekať pred vojnou, nemuseli sa báť prehovoriť v krajine, kde nie je ich hlas dovolený, obavy, čo si smú a nesmú obliecť. Aby, ani na sekundu nemuseli vôbec rozmýšľať, ktorou uličkou prejsť po zotmení, ako sa dostanú domov a aby sa nemuseli obávať prísť domov. Aby sa im neprihováral nikto, kto nemá čo povedať a aby sa im vždy prihovoril iba niekto, kto zato stojí. Aby nikdy nemali pocit menejcennej ženy, menejcennej matky, menejcennej babičky, a aby nikdy neboli nútené toto dávať vôbec do otázky pre seba a ostatných. Aby sa a nemuseli sa báť svietiť pre seba a ostatných, a aby sa nikdy nemuseli cítiť osamelé a samé, pretože tu som aspoň ja, ktorý ich ľúbi všetky. Pretože šťastné ženy sú základ celej civilizácie. PS : A prajem im aj veľa peňazí, ktoré sa nikdy neminú

Peter, 30: Milé ženy, vďaka Bohu, že vás máme. Robíte tento svet omnoho lepším pretože bez vás by sme len chľastali.

Viliam, 47: Hlavne veľa zdravíčka a aby stále rozdávala okolo seba jedinú vec - pozitívnu atmosféru

Matúš, neuvedené: Každej žene k Medzinárodnému dňu žien prajem, aby bola milovaná, aby s ľahkosťou vánku znášala každodenné útrapy, zachovávala si pozitívne myslenie a úsmev na tvári

Domi Zúborová

Domi Zúborová

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som iba mnou. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu