výchova detí homosexuálmi a lesbami...

Písmo: A- | A+

Narazil som na zaujímavý článok. Tri ženy sa vzali a čakajú bábätko. A už dávnejšie predtým som sa stretol s tým, že zosobášený homosexuálny pár "vychováva" deti...

Tieto články vo mne vyvolali zvláštny negatívny pocit. Nechcem byť predpojatý, ani negatívny. Naopak, ja sa snažím byť vždy v dobrej nálade a radostný. Ale niekedy sa proste neubránite zlým pocitom. Je to ako keď idete okolo klietky, kde je nejaký ručiaci lev. Nech ste akokoľvek dobre naladený, zrazu ste blízko tej šelmy a či chcete, alebo nie, dotkne sa Vás to.

Predstavte si situáciu, že do dopravného podniku príde slepý človek. Je veľmi inteligentný, jeho správanie je na úrovni, skvele komunikuje, dobre vyzerá...ale je slepý. A príde za riaditeľom a trvá na tom, že chce riadiť autobus. Že nie je o nič horší, ako ktokoľvek iný. Že celý život zažíva nepríjemnosti kvôli svojmu hendikepu a teraz chce zažit, že je rovnocenný. Tak nech ho nechajú robiť šoféra autobusu. Čo urobí riaditeľ? Hoci mu to bude úprimne ľúto, nemôže toho slepca nechať riadiť autobus. Pretože nie len on sám by si ublížil, ale ublížil by mnohým ďalším ľuďom. Je to tak jasné a prirodzené, ako keď si chce nejaký homosexuálny, alebo lesbický pár (či dokonca trojica žien) vydobíjat právo vychovávať deti. Je mi to ľúto, ale toto nemôžu chcieť. A ak to tak bude, ublížia sebe, tým deťom a potom mnohým iným. Nie je to diskriminácia a už vôbec nie nejaký druh nenávisti. Ale na Zemi sú určité prirodzené zákony (ako napríklad fyzikálne zákony), ktoré platia. Ak sa ich niekto snaží porušiť, popáli sa.

Ako hovorí Pápež František: "Kto som ja, aby som súdil homosexuálov?" Presne tak to je. Ani ja ich nemôžem a nechcem odsudzovať. V ich živote sa deje niečo, čo ja neviem správne posúdiť, alebo vyhodnotiť, pretože som to nikdy nezažil a pretože neviem, aké to je a čo majú tí ľudia v srdci. Musím ich prijať a chápať. Boh ich zahŕňa rovnakou láskou, ako všetkých ostatných. Môžu byť našimi priateľmi, známymi, kolegami, kamarátmi...to je úplne v poriadku. Ale podľa takej zdravej prirodzenosti, ktorú ešte pár ľudí stále chápe a obhajuje, nemôžu vychovávať deti. Pardon, ale tak to je. To nie je netolerantnosť, to je fakt. Tak ako ja nemôžem ísť riadiť žeriav, tak oni nemôžu vychovávať deti. A nemôžu sa za to na nikoho hnevať. Je to normálne. Ak máte dieťa, predstavte si ho v takej rodine - nič viac nie je treba. Ak nemáte deti, predstavte si, že ste vy v takej rodine od malička. Ja viem, že niektorí rodičia nie sú dokonalí. To je iná debata, iná téma. Tu je dôležité, že úloha matky, ani úloha otca sa nedá nahradiť. Deti môžu správne vyrastať a fungovať len vtedy, ak ich rodičia sú muž a žena. Ak muž, alebo žena v tejto svojej úlohe zlyháva (napr. muž je alkoholik, žena má depresie...) nie je to argument pre to, aby sme obhajovali neprirodzené veci. V týchto prípadoch treba konkrétnym ľuďom, ktorí z nejakých dôvodov nevedia byť správnymi rodičmi, pomôcť.

Pretože to je prirodzené, pretože len ak sú spolu muž a žena, tak vzniká ľudský život. Nijako inak. Aj keď niekto neverí v Boha, toto sa poprieť nedá. Ak presadíme zdravú rastlinu do pôdy, na ktorú nie je zvyknutá, do ktorej nepatrí, rastlina väčšinou zomrie, alebo vädne a už sa nevzchopí. Nenechajme deti vädnúť a zomierať.

Byť moderný, kráčať s dobou a byť „in“ je fajn. Ale nebuďme hlúpi. Nesmieme si mýliť moderné názory s hlúposťou. Mohli by sme na to doplatiť. Radšej rešpektujme prirodzené zákony a bude sa nám ľahšie žiť:)

 

Skryť Zatvoriť reklamu