Škaredá streda

Táto milá príhoda je stará osem rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Ani sa mi veriť nechce,ale je to tak. Pred ôsmymi rokmi som ako nováčik nastúpila na moje terajšie pracovisko. Začiatkom roka,aby sa to pekne vynímalo na dokladoch :-).

Čakalo ma šesť týždňov nástupného školenia. Po jeho skončení som prišla do práce presne na škaredú stredu. Ráno o siedmej. Čakal ma malý uvítací výbor, zložený z mojich kolegov, samých mužov a šéfa. Tiež muža.

Keďže piť sa u nás nesmie,tak sme si podali ruky, pekne ma privítali, potykali sme si a ja som otvorila čokoládový dezert, čo som pre nich doniesla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Šéf sa po chvíli vytratil a potom priviedol ostatných kolegov na zoznámenie. Jeden z nich, veľký vtipkár ( čo som samozrejme nevedela) prišiel a podával mi akúsi umelú kvetinu. Zo slovami: Viete Zuzka,aký je dnes deň? No, je streda. Ale aká streda? Pýta sa ďalej. No škaredá, nechávam sa nachytať. Ano, a tak nech sa páči. K vášmu sviatku, túto kvetinku. Očervenela som ako rak, stratila som slovo, niť aj kolená sa mi roztriasli. Kvetinu som vzala a chcela som utiecť preč. Nič mi na to nepoviete? Nenapadli ma dokonca ani len nadávky a tak som iba ticho na neho zízala. Dnes majú sviatok tie najkrajšie ženy, hovorí mi „pán vtipný". Všetkým babám som už zagratuloval, vy ste posledná. A preto si môžete tú kvetinu nechať.

SkryťVypnúť reklamu

Odvtedy to robil každý jeden rok. A ja som každý rok kúpila disco keksy a uvarila mu za to kávu.

Dnes nám, najkrajším babám na chémii nezagratuluje nikto. Kolega Janko odišiel koncom roka na zaslúžený dôchodok.

Ale aj tak som ráno v bufete kúpila keksy. Pre istotu.

Čo ho niekto okopíruje?

Zuzana Dubcová *zuz*

Zuzana Dubcová *zuz*

Bloger 
  • Počet článkov:  243
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kým si nájdeš miesto pod slnkom,začne sa stmievať! Zoznam autorových rubrík:  Z denníka jednej rodinyÚvahyOne storySpomienkyAj to sa stávaMňam a hamSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu