USA volilo zmenu!

Včera ráno ma prebrala viac ako silná šálka kávy, správa, že Donald Trump sa stal prezidentom Spojených štátov amerických.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Ak by voľby vyhrala Hillary Clintonová, správa by ma nenabudila, pretože by sa riadenie USA a s tým aj celej zahraničnej politiky nieslo v znamení estabilišmentu.

Kontroverzný podnikateľ a hviezda americkej reality show, Donald Trump, sa do dejín zapíše ako 45. prezident USA.

Ľudia nielen v USA, ale aj vo svete, sa rozdelil na dva tábory. Tých, ktorí boli v šoku a tých ktorých výhra republikánskeho kandidáta potešila.

Trump je v politike nováčik a nikto presne nevie, čo všetko sa dá od neho očakávať a akým smerom sa bude politika v najbližších štyroch rokoch uberať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svet sa nám stále mení pred očami, a to čo bolo včera, už neplatí o dnešku. Tak ako výsledky volieb v Európe, tak aj v USA dokazujú, že ľudia sú frustrovaní z politiky a radšej volia hocijakú apolitickú, radikálnu zmenu, od ktorej spoločnosť očakáva nový vietor. Voličov dokonca neodradili ani početné kauzy, politický amaterizmus a hrubé vyjadrenia na adresu žien a menšín. Určite zavážili aj silné slová, ktoré typický Američan potreboval počuť a zneistilo vopred natrénované, škrobené a hrané správanie Hillary Clintonovej v predvolebných debatách.

Zaujímavé je však zistenie, že žiadne predvolebné výskumy neukázali pred voľbami markantný nábeh Trumpa na výhru. Toto zlyhanie výskumov sa dá vysvetliť buď skrytými voličmi, alebo tým, že si druhá strana myslela, že má výhru vo vačku.

SkryťVypnúť reklamu

Za Trumpovú výhru je vo veľkej miere zodpovedný aj systém volieb prezidenta. Ľudia odovzdávali hlasy voliteľom, ktorí sa zaviazali za odovzdanie hlasu určenému kandidátovi. Potom je možné, že celkovo viacej hlasov ľudí získal porazený kandidát.

Alebo je to úplne ináč a média nám len vymývajú mozgy?

Zuzana Pekná

Zuzana Pekná

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne v odbore politológia. Mojou hlavnou náplňou práce je načerpať čo najväčšie množstvo informácií zo všetkých oblastí, ktoré zastrešuje nielen moja špecializácia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu