Súčasné hviezdy, alebo skôr hviezdičky

V súčasnej dobe sa na nás zo všetkých strán valia „hviezdy" rôznych formátov. Čítame o nich v bulvároch alebo na stránkach internetu. Čím si tieto hviezdy zaslúžili takúto pozornosť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Väčšina dnešných hviezd sa tlačí do novín a časopisov. Čím si ale zasluhujú toľkú pozornosť? Veď väčšina z nich v živote nič nedokázala a nemala nijaký konkrétny prínos. Jednou z takýchto kvázi hviezd je už aj tak dosť otrepaná Hannah Montana. Je vzorom pre dnešné mladé dievčatá. Je však aj dobrým biznisom. Je možné zakúpiť s motívom Montany všetko od pier a zošitov až po knihy či počítačové hry. Bojím sa, že ju raz dajú aj na salámu. Ak sa však mám priznať mňa nezaujala absolútne ničím. Je to iba treťotriedna speváčka a herečka. Aj to by som tieto tituly však radšej dala len do úvodzoviek. Ďalšou z takýchto hviezd je aj Heidy Montag. Hovorí vám niečo toto meno? Mne spočiatku nič. Jediné čo som o nej počula sú jej plastiky a škandály. Nejaký herecký alebo dokonca spevácky talent by sme u nej hľadali len veľmi ťažko. Medzi takéto pseudocelebrity by sme mohli zaradiť aj Pamelu Anderson, ktorá tiež neoplýva talentom, ale ovplýva úplne niečím iným čo s talentom nemá veľa spoločného. Chlapčenská skupina Jonas Brothers mi tiež pekne lezú na nervy. Ich knihy či časopisy, alebo dokonca vankúše sú asi v každom obchodnom dome. Keď doma otvorím chladničku bojím sa že z nej vyskočia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na Slovensku sa takisto nachádzajú takéto celebrity. Na prvé miesto by sme dali známu košickú podnikateľku, ktorá svojim správaním ani len nepatrí na obrazovky televízii. Čo je vlastne celebrita? U mňa je to človek, ktorý niečo dokázal svojim talentom a mal prínos pre ostatných ľudí. Nie sú to len herci a speváci, ktorí tvoria nádherné filmy alebo hudbu, ale sú to aj ľudia, ktorá svojimi literárnym dielami prispeli k inému vnímaniu sveta. Takisto sú to tí, ktorí zmenili chod sveta k lepšiemu.

Tieto pseudocelebrity ako ich nazývam nie sú nič iné ako nejaký rychlokvasený výrobok dnešnej doby. Dnešný svet asi potrebuje takéto hviezdy. Bez nich by asi časopisy boli prázdne. Bulvár na nich zarába vcelku dobre. Dnes len zriedka nájdeme noviny kde sa nachádzajú pikošky zo života hviezd, ktoré len málokoho zaujímajú. Ale človek si predsa len kúpi ten časopis aby mal program televízii. Ja osobne na takýchto bulvárnych plátkoch čistím zemiaky. Radšej by som si v časopise prečítala nejaký pekný článok z histórie, alebo cestopis. Sklamaná som aj z dnešných denníkov, ktoré namiesto noviniek z domova a zo sveta prinesú bulvár. Jedno obdobie bola v každom čísle na titulke jedna nemenovaná slovenská moderátorka. Každý deň bulvárna tlač priniesla iné klebety z jej života.

Skryť Vypnúť reklamu

Povedzme nie takýmto mediálnym hviezdam a radšej si sadnime k nejak dobrej knihe, ako čítať životy ľudí, ktorí s nami nemajú absolútne nič spoločné

Zuzana Zarembová

Zuzana Zarembová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Radšej budem nenávidený za to kto som, ako milovaný za to kto nie som!Kurt Cobain Zoznam autorových rubrík:  historiajedlonáboženstvocestovaniesťažnostifilmySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu