Všetko je len biznis, alebo darujte krvnú plazmu v Rakúsku

Zarábanie na vlastnom tele je v móde a netýka sa len prostitúcie, obchodovať sa dá už s takmer s čímkoľvek. A tak sme sa v piatok vybrali do Rakúska, keďže na Slovensku nie je k dispozícií centrum, ktoré by malo na starosti odbery krvnej plazmy. Naším cieľom bolo absolvovať predbežné testy, nie odber samotný. Po menších problémoch s organizáciou cesty sme sa dostali na miesto určenia, tým bola malá dedinka Hainburg an der Donau. Po príchode do centra Human Plazma nás prekvapilo, že aj na testy sa treba objednať, takže sme tam išli zbytočne. Objednali nás na deviateho apríla, ale po tom čo som tam videl tam už neprídem nikdy...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (72)

Čakáreň bola plná, plná Slovákov, dokonca aj personál hovoril po slovensky. Rakúšanov zrejme moc nezaujíma nejakých 20 euro za odber, práve táto suma je najväčším lákadlom a plagát sa hrdo vyníma aj na autobuse číslo 901, ktorý ide z pod Nového mosta priamo do Hainburgu. Počas čakania na termín objednania za nami prišiel, ako inak, Slovák a spýtal sa, či sme tu na niekoho odporúčanie alebo len tak na vlastnú päsť. Boli sme iba tak, tak nám ponúkol, že sa môžeme zapísať pod neho! Darovanie krvnej plazmy je pyramídová hra, za každú osobu, ktorú privediete získate po piatich odberoch 30 euro, krása. Tak nám ponúkol 15 euro, že nám ich určite dá. Prišlo mi to úplne smiešne ale udržal som sa s chladným výrazom, veď z jeho strany ide o vážnu vec. Zjavne potrebuje peniaze a nevadí mu strata dôstojnosti, strata imunity a iné skryté vedľajšie následky toho, že je pravidelný darca. Od augusta daroval 27 krát, ukazoval nám dopichané žily a smutne konštatoval, že už asi veľa nevydrží. Pri jeho slovách ho triaslo ale aj tak bol odhodlaný ísť na sálu a darovať znova, veď za 30 odberov sú ďalšie peniaze navyše ako nezabudol spomenúť so silným odhodlaním!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Darovať je možné až 3 krát za 2 týždne ,takýmto spôsobom sa dá ročne zarobiť aj 1500 euro, silné lákadlo ale aj tak ho nemusím. Neverím, že to nemá žiadne nežiaduce následky na organizmus, ktoré sa môžu prejaviť až časom. Keď k tomu prirátam ako sa ich systém zahráva s darcami tak mi je z toho zle. Z dobrovoľného darovania za účelom pomôcť iným sa stáva závislosť a potreba hrabať peniaze za cenu vlastného zdravia. Ďakujem pekne.

Marian Zvarka

Marian Zvarka

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Kritik Zoznam autorových rubrík:  KritikaZamysleniaZdravieTechnika

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu