Chcem, aby Brezňania mali budúcnosť doma – v Brezne

Písmo: A- | A+

Mesto Brezno potrebuje viac ako inokedy novú energiu a silu postaviť sa k výzvam s odhodlaním. Chcem, aby Brezňania mali budúcnosť doma – v Brezne. Snažím sa o to ako poslanec predkladanými návrhmi a rôznymi aktivitami na území me

Nemôžeme sa ďalej pozerať na katastrofálny stav chodníkov a ciest, nepokosenú trávu a neupravenú zeleň, na nedostatok pracovných príležitostí, alebo na chýbajúce parky a športoviská. Nemôžeme sa uspokojiť s konštatovaním ,,nedá sa“ alebo prázdnymi a nenaplnenými sľubmi.

Zásadnou vecou bude pre nás podpora a udržanie mladých pracujúcich rodín a vytvorenie podmienok pre skutočný rozvoj domáceho podnikania, cestovného ruchu a vytváranie pracovných príležitostí. Brezno sa musí prebudiť zo spánku a byť konkurencie schopné pri získavaní eurofondov.

Čaká nás posledné rozpočtové obdobie a možnosť čerpania fondov napr. na predškolské zariadenia (jasle, škôlky), ihriská, vybavenie areálov MŠ, podporu sociálnych služieb, rekonštrukciu kanalizácií a vodovodu, a tiež odpadové hospodárstvo a projekty na zabezpečenie efektívnej verejnej správy. Nedovoľme, aby sme robili opäť chyby a prišli o eurofondy. Preto chcem vytvoriť samostatné oddelenie pre získavanie fondov a to personálne a odborne posilniť. Je to totiž jedna zo zásadných vecí pre budúci rozvoj mesta.

Prioritou je tiež pre mňa ochrániť seniorov a udržať bezpečnosť a verejný poriadok na území mesta. Plánujeme vytvoriť systém opatrení na zabránenie vzniku čiernych stavieb.

Pre atraktívnejší vzhľad Brezna je potrebné doriešiť jeho zanedbané časti vrátane vstupných brán. Mrzí ma tiež, že za posledné roky sa v Brezne nepostavil ani jeden dostupný nájomný byt a neinvestovali sme takmer do žiadnych strategických vecí.

Prečo v Brezne nemôže byť viac upravených a spropagovaných kultúrnych pamiatok, kúpalisko, zologická záhrada či skanzen? Do Brezna by sme prilákali prácu aj turistov. Dopravu môžeme riešiť moderným – bezpečným spôsobom a nie tak, že stojíte na prepchatej križovatke.

Bol by som rád, keby naše centrum ožilo, zvýšili sme počet podujatí a vo väčšej miere podporili tvorbu umelcov v Brezne a jeho okolí. Vidím možnosti hlbšieho prepojenia športu a vzdelávania na základných školách. Mrzí ma, že z Brezna sa vytratil futbal. Mojou snahou bude vrátiť ho späť.

Naše mesto a jeho ľudí dobre poznám. Ciele, ktoré uvádzam, môžeme spoločne dosiahnuť bez toho, aby sme zaťažili dlhmi budúce generácie. Vieme zlepšiť chod mesta a jeho hospodárenie a naplno využijeme možnosti financovania rozvojových projektov mesta z fondov Európskej únie.

Keď hodnotím súčasný stav mesta, vidím veľa nedostatkov a neistú budúcnosť. Nasvedčuje tomu odchod mnohých rodín, mladých ľudí a stále sa znižujúci počet obyvateľov. Som z toho naozaj smutný. Netreba sa však len prizerať a sľubovať, ale začať konať. Zabudnime na slovo ,,nedá sa“. Preto sa hlásim môjmu mestu do služby a kandidujem na primátora. Viem, že naše mesto potrebuje novú energiu a silu meniť veci k lepšiemu. Verím, že Spoločne zmeníme Brezno.

Skryť Zatvoriť reklamu