Tu je 9 dôvodov, prečo máme (tj. USA) väčšie problémy, ako naznačuje aktuálna nezamestnanosť 9.5 %:
Pravdepodobne 185 000 ľudí nemalo prácu, hoci sa to o nich predpokladalo. Vláda ich nedokázala identifikovať; urobila iba predpoklad na základe trendov. Ale mnoho z mýtických pracovných miest je v priemysle, ktorý nevykazuje absolútne žiadny nárast, teda vo finančníctve. Keď sa upravia oficiálne údaje v priebehu nasledujúcich mesiacov, jún sa bude javiť horšie.
Viac spoločností žiada od zamestnancov nezaplatený odchod. Títo ľudia sa nepočítajú medzi nezamestnaných.
Za posledných 12 mesiacov nie menej ako 1.4 milióna ľudí žiadalo o prácu, alebo bolo ochotných pracovať. Nepočítali sa medzi nezamestnaných. Prečo? Pretože nehľadali prácu 4 týždne pred uskutočnením prieskumu.
Počet pracujúcich na čiastočný úväzok sa vďaka chabej ekonomike zdvojnásobil na približne 9 miliónov, alebo 5.8 % pracovnej sily. Pridajte ich k tým, ktorí nemôžu nájsť prácu a celková nezamestnanosť sa zvýši na 16.5 %, čo predstavuje celkový počet nezamestnaných 25 miliónov.
Priemerný pracovný týždeň radových zamestnancov v súkromnom sektore, zhruba 80 % pracovnej sily, poklesol na 33 hodín. To za týždeň predstavuje o 48 minút menej, ako pred začiatkom recesie a zároveň je to najnižšia hodnota odkedy sa sledujú tieto údaje (tj. 45 rokov). Pracovníci na plný úväzok dostávajú len čiastočný, ako sa spoločnosti snažia udržať nad vodou, a fabriky pracujú na 65 % svojej kapacity. Ak by nedošlo k skráteniu pracovného týždňa o 48 minút, zamestnaných by bolo o 3.3 milióna menej ľudí. To by zvýšilo mieru nezamestnanosti na 11.7 %, a nie oficiálnych 9.5 % (čo ďaleko prevyšuje vládou predpokladaných 8 %).
Priemerná dĺžka v nezamestnanosti sa vyšplhala na 24.5 týždňa, najdlhšie obdobie od počiatkov sledovania, teda od roku 1948. Počet dlhodobo nezamestnaných (tj. 27 týždňov a viac) vyskočil na 4,4 milióna, najvyšší v histórii.
Priemerný pracovník nevidel v júni mzdový zisk, pričom priemerná náhrada bola nízka na 18,53 dolára za hodinu.
Sektor vyrábajúci tovar stratil najviac pracovných príležitostí - podľa poslednej správy až 223 000.
Výhľady na nové pracovné príležitosti sú podobne neradostné.
Celý článok časopisu Wall Street Journal nájdete tu. (hat tip: TheAutomaticEarth)
MOTTO: No energy, no jobs.

Kým produkcia ropy je rovnaká ako v roku 2004, počet obyvateľov sa odvtedy zvýšil asi o 200 000 000... spotreba ropy sa zvýšila najmä v Číne, naopak v EU a USA jej spotreba poklesla...
Hmmm - to nič, podľa niektorých odhadov môže žiť na zemi niekoľko sto miliárd ľudí - pozri video tu. - sto miliárd je presne 100 000 000 000, dnes je to zhruba 6 700 000 000 + asi 150 000 každý deň...