Parašutisti z celého sveta v Boľkovciach

Dnešným dňom sa v Boľkovciach pri Lučenci oficiálne začali XXX. Majstrovstvá sveta v parašutizme. Prišla som sa na tú ceremóniu pozrieť. Čo sa týka vlajok zúčastnených štátov, bolo to veľmi pestré, o trochu menej farieb som však videla v organizácii slávnostného otvorenia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Mesto Lučenec a SAD Lučenec zabezpečuje bezplatnú kyvadlovú dopravu do Boľkoviec, tak sme sa s bratom rozhodli využiť to. Nasadli sme do pekne vyzdobeného autobusu a odviezli sme sa na letisko.

Obrázok bloguJe ťažké uveriť, že na tomto letisku kedysi pristávala linka Bratislava - Košice. Dnes slúži len športovým parašutistom, občasným výhliadkovým letom a postrekovaciemu lietadlu. Aj napriek tomuto faktu tu v týchto dňoch prebiehajú medzinárodné majstrovstvá sveta v parašutizme, na ktorých sa zúčastnili delegácie z vyše 26-tich štátov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu...keďže sa aj počasie umúdrilo...

Obrázok blogu...mohli sme si spokojne poprezerať vystavené stroje...

Obrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguObrázok blogu...nechýbalo ani regrutačné stredisko...

Obrázok blogu...a mnoho ľudí v uniformách...

Obrázok bloguObrázok blogu...následne začalo všetko nasvedčovať tomu, že sa blíži oficiálne zahájenie pretekov...

Obrázok bloguObrázok blogu...celé to začalo pochodom a nástupom delegácii...

 

Obrázok blogu...potom zaznela hymna a vztýčili sa vlajky...

Obrázok bloguObrázok blogu...niekomu bolo už dlho stáť...

Obrázok bloguObrázok blogu...no niektorí to zvládali aj s úsmevom...

Obrázok blogu...delegácie nastúpené...

Obrázok bloguObrázok bloguObrázok blogu...papaláši a papalášky tiež...

Obrázok blogu...mohli sa začať prejavy, ktoré sme my radšej išli stráviť k bufetom...

A aj napriek tomu, že prostredie aj atmosféra boli príjemné, pohár spokojnosti s úrovňou zorganizovania podujatia pretiekol. Ide o medzinárodné majstrovstvá, súťaž, ktorá by mala byť pripravená dôstojne a mala by byť aj lepšie spropagovaná, aby sa jej zúčastnilo viacej divákov.

No okrem dvoch či troch uvítacích plagátov, visiacich vysoko medzi pouličnými lampami, a farebných plagátov vylepených na reklamných plochách veľmi neviete, že v Lučenci (resp. neďaleko v Boľkovciach) sa koná takáto významná športová udalosť. Akurát vás pri večernej prechádzke v meste prekvapí niekoľko rôznych jazykov, ktoré započujete a niektoré sú také exotické, že ani nemáte šancu rozoznať o príslušníka ktorého národa vlastne ide. 

Ešteže Mestské noviny a Novohradské noviny ponúkli program a informácie o podujatí. Ale prečo sa napríklad viacej nevyužil mestský rozhlas, lokálna televízia a dovolím si "zaútočiť" aj na absenciu reklám i na celoštátnych staniciach...

...hlavne, že sa papaláši dušovali ako veľmi ďakujú za podporu Ministerstvu obrany SR a predsedovi vlády Robertovi Ficovi... akosi som tú podporu od štátu nezaregistrovala.

Naspäť k bufetom. Chceli sme si dať nejaký fajný lángoš alebo hot dog, niečo čo by zahnalo hlad, ktorý na nás prišiel. Vybrali sme sa teda ku stánkom. Čo nás ako prvé nemilo prekvapilo, bola ich poloha. Pár metrov od prenosných TOI TOI-ov, z ktorých sa šíril naozaj vábivý zápach.

Ďalšie prekvapenie: len 30 minút po začiatku oficiálneho programu sme prišli k jedinému z dvoch (!) stánkov s jedlom a v ňom nám povedali, že lángoše i hotdogy sa už minuli. Podišli sme vedľa. Tam sa podávala pečená klobása, ale na ňu sme nemali chuť. Potom nám do nosa udrela tá vôňa z neďalekých toaliet, tak sme si kúpili len horalku a bežali odtiaľ hneď preč.

To sa akurát skončili príhovory, tak sme si ešte raz počas pochodu pozreli tie "inostranné" tváre a šli sme domov.

...spomienky na časy dávno minulé nám zanechali len pamätníky...

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok bloguObrázok bloguCestou domov som sa zamyslela nad tým, ako asi sa môže ľudom z Ománu, Nemecka, Tchai-Pei, Austrálie a iných krajín páčiť na Slovensku, keď ho reprezentuje taká slabá účasť zo strany divákov i fakt, že celá táto "paráda" sa nepodobala práve na zahájenie majstrovstiev sveta v parašutizme.

...a na záver zlatý klinec, ktorý som si všimla až po tom, ako som si prezrela zachytený záber...

Obrázok blogu...hanbím sa, naozaj!...

Foto: Katarína Acélová
Panasonic LUMIX FZ50
Boľkovce, okr. Lučenec
7/2007

Katarína Acélová

Katarína Acélová

Bloger 
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tichý pozorovateľ Zoznam autorových rubrík:  Zoznámte sa ...moja tvorba...Len tak...Nová maturitaZo života K8eMoje kritikyNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu