Prečo premiér Igor Matovič neodvolá, podpredsedu vlády Richarda Sulíka

Písmo: A- | A+

Napätie medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom sa stupňuje, hoci iba jednostranne. Premiér vždy vypení, podpredseda vlády vždy dokonale asertívne odrazí fiktívny útok.

Premiér Igor Matovič má všetku moc sveta nad podpredsedom vlády Richardom Sulíkom. Môže hocikedy požiadať prezidentku Zuzanu Čapútovú, aby odvolala Richarda Sulíka z postu podpredsedu vlády a ministra hospodárstva.

Prečo tak neurobí?

Je to bojovník za každý jeden ľudsky život, za každé jedno pracovné miesto v Landroveri, Volkswagene, KIA, alebo PSA, Amazone. Lebo tie sú dôležitejšie ako obyčajná slovač.

Mohli by sme viesť obrovské diskusie o tom, prečo premiér neodvolá podpredsedu vlády, napr. o tom koľko peňazí z eurofondov, alebo z plánu obnovy je na stole.

Alebo ako vláda musí bojovať za očistu justície.

Alebo, že nemožno pripustiť návrat starej garnitúry.

Všetky tieto dôvody sú zástupné, hoci sú sami osebe obrovské.

Skutočný dôvod je oveľa jednoduchší, oveľa menej dôležitý, ale pre premiéra zjavne najväčší.

Spomeňte si ako v pondelok stoji premiér pred slušne povedané nepresným grafom, presnejšie demagogickou grafickou zlátaninou a konči slovami: "lebo Sulík".

Keby Igor Matovič nemal vo vláde Richarda Sulíka, musel by si ho vymyslieť, aby mohol aspoň sám pred sebou ospravedlniť vlastné zlyhania.

Pozícia Richarda Sulíka vo vláde je pevná, kým sa Igor Matovič nenaučí niesť zodpovednosť.

Lebo Sulík.

Skryť Zatvoriť reklamu