Alexander Bača
Ako projektovať bazény
Hneď na úvod – nie som projektant a toto nie je návod. Mám však 30 ročné skúsenosti s navrhovaním, realizáciou a prevádzkou bazénov. Ak sa Vám tieto skúsenosti zídu, tu sú.
Rád pracujem. Rád sa učím. Riadim firmu. Rád jazdím na motorkách. Hrám squash, plávam, lyžujem. http://about.me/alexanderbaca Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
Hneď na úvod – nie som projektant a toto nie je návod. Mám však 30 ročné skúsenosti s navrhovaním, realizáciou a prevádzkou bazénov. Ak sa Vám tieto skúsenosti zídu, tu sú.
Ak si kupujeme niečo, zaujíma nás cena, výzor, úžitok a „kvalita“. Čo to tá kvalita vlastne je?
Vzniklo to pred niekoľkými rokmi, keď sa k nám zo západu začali šíriť nové technológie. Tak ako všetko nové, nepoznané, veľa ľudí boli oslovení možnosťou mať v bazéne slanú vodu a mali pocit, že práve slaná voda rieši všetky problémy v bazéne. Stačilo urobiť dobrú reklamu. Pre našu firmu to znamenalo mnoho otázok a hľadanie odpovedí, či tá slaná voda v bazéne má byť alebo nemá byť, či je to dobré alebo nie.
Pri tejto téme si mnohí položíte otázku prečo vlastne idete zakrývať vodu keď ste si bazén postavili na to, aby ste sa kúpali a nie ho zakrývali. Pri vonkajšom bazéne to nevyzerá v lete ani pekne a ani nevidíte hladinu vody, čo je mnohokrát záľubou majiteľov bazénov. A naopak pri vnútornom bazéne Vám to nemusí dať žiadnu logiku, načo by ste mali zakryť vodu v bazéne, ktorý je vlastne pod strechou. Stačí ak si prečítate tento blog a hneď pochopíte, čo všetko získate, keď hladinu vody budete zakrývať. Možno sa budete teraz čudovať, no čísla hovoria za všetko. V rodinnom bazéne je jeho priemerne využitie menej ako 1 hodinu denne, to znamená, že 23 hodín v priemere je bazén nevyužívaný a tú istú dobu by mal byť zakrytý a chránený minimálne pred nečistotami a chladom.