Odstupujem.

Písmo: A- | A+

Mám rád 17. November. Bez toho, aby som tu točil všetky tie klišé, o ktorých zvyknú rozprávať iní pri spomienke na túto udalosť. 17. november mi dal najmä slobodu. A tí, čo ma poznajú, vedia, že ju mám rád. Jedna vec je ju dostať, druhá vec je si ju udržať. Nikdy som nedal za nič viac peňazí, ako za slobodu povedať si to, čo si naozaj myslím.

 

Moja kandidatúra dospela do štádia, keď musím poslúchnuť slová starého slávneho stratéga Sun Tzu: „Nebojuj, ak nemôžeš vyhrať".

17. november mi dal slobodu v tom, že môžem kandidovať bez toho, aby som sa musel niekoho pýtať. Preto sa mi zdá celkom vhodné v tento deň využiť  ďalšiu zo slobôd, ktorou disponujem, a to odstúpiť od kandidatúry.

Aby som sa vyhol akýmkoľvek pochybnostiam, neodstupujem v prospech nikoho, v prospech žiadneho z mojich protikandidátov.

Vo voľbách na primátora musíte vyhrať. V týchto voľbách nezbierate percentá ako v parlamentných voľbách. Tieto voľby nevyhrá nezávislý kandidát bez podpory žiadnej z politických strán. Tieto voľby vyhrá niekto iný.

Okrem štandardnej politickej práce bolo v týchto voľbách vykonané veľké množstvo nadpráce /Hríbova lampa s dvoma kandidátmi/ a už úplne ma dorazilo čítanie jednej SMS počas ďalšej lampy. Lampa venovaná tragickej a hroznej udalosti zabitia E. Valka bola naozaj  emotívna, ale čítať počas vysielania SMS len od političky /a jej manžela/, ktorej práve vrcholí predvolebná kampaň, je už pre mňa za hranicou. Ak je toto politika, tak potom hovorím: Vážení, ďakujem, neprosím si. Nikdy by som nechcel, aby sa čítala moja SMS v takýchto súvislostiach.  Ja nikdy. Niekto áno. Asi  je to vec názoru a ...

Pri výročí 17.novembra  sa bude opäť zápasiť o to, kto je tvár Novembra, kto je nositeľom odkazu Novembra. Ja si skôr myslím, že by sme mali skôr pracovať tak, aby mladí ľudia chápali, čo bol November a prečo musel prísť. Začínam sa báť, že mladí ľudia chápu November tak, že práve on umožnil ľuďom ako Slota byť v politike, umožniť mu mať moc a peniaze a my ostatní sa tomu akože čudujeme, nesúhlasíme, ale poctivo ďalej tlačíme tú svoju guličku z ... .

Včera som bol s dcérami v PKO pred  koncertom venovanému   17. Novembru. Cestou tam som im vysvetľoval,  o čom bol November 89.  V PKO bol  okrem iného aj stánok lesoochranárov  VLK, moje dcéry sú do nich úplne zbláznené. Musel som  si ich udobriť a kúpiť im  vlčie tričko. Moja mladšia mi totižto vyčítala, že za tie peniaze , ktoré som minul na kampaň, som mohol podporiť vela útulkov zvierat. Má pravdu, ale iba čiastočne ...

Bratislava znovu bude voliť iba systémom modrá - červená . Je to škoda pre mesto a jej obyvateľov a ďalej to už poznáte..., žiaľ viac som urobiť nevedel.

 

Prikladám oficiálne vyhlásenie pre média:

Oznámenie.

Oznamujem, že odstupujem z kandidatúry na primátora mesta Bratislava.

Nepodarilo sa mi získať podporu žiadnej z politických strán. Následne sa ukazuje, že v Bratislave nie je spoločenská objednávka na nezávislého kandidáta dostatočne silná. Bratislava bude znova vyberať systémom červená alebo modrá.

Myslím , že je to škoda pre Bratislavu. Žiaľ, viac som s tým urobiť nedokázal.

Všetkým tým, ktorí mi chceli odovzdať svoj hlas, aspoň touto formou ďakujem za dôveru.

Neodstupujem v prospech  žiadneho z mojich protikandidátov.

Alojz Hlina

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu