Tlačové vyhlásenie- vystúpenie z klubu OĽaNO

Dňom 26.10.2012 vystupujem z klubu OĽaNO. OĽaNO je jediným politickým zoskupením, do ktorého neexistuje prihláška a podľa mojich vedomostí je aj spolu s Kotlebovou stranou Naše Slovensko jediným hnutím, ktorého názov nevlastní strana, ale predseda strany ako súkromná osoba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (78)

Náročný proces približovania hnutia OĽaNO smerom k demokratickým štandardom hnutie OĽaNO, žiaľ, nezvláda.

Ďalším dôvodom na vystúpenie z klubu je skutočnosť, že zo strany Igora Matoviča bola prekročená hranica, ktorú som ochotný akceptovať. Mám svoju hrdosť a dôstojnosť a ak som si doposiaľ vyprosil, aby ma niekto nazýval hanlivými výrazmi, tak ani vstupom do politiky to nie som ochotný meniť.

Igor Matovič je posilnený tým, že Ministrovi vnútra R. Kaliňákovi asi nevadí, ako ho nazval pri ich vzájomnom konflikte v parlamente. Musím ho však upozorniť, že ja si takéto označenie vyprosím. To, že ma v rokovacej sále parlamentu včera /25.10/ označil rovnako ako R. Kaliňáka, bolo pre mňa silným signálom, že úsilie posunúť OĽaNO smerom k demokratickým štandardom je viac ako náročná úloha.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svoje rozhodnutie som pripravený zmeniť v prípade, že do 17. Novembra 2012 hnutie OĽaNO bude mať v stanovách aspoň nasledovné demokratické minimum:

- Definovaný rozhodovací orgán hnutia, ktorý bude mať minimálne osem členov.

- Do hnutia sa bude dať vyplniť prihláška a nadobudnúť reálne členstvo.

- Ochranná známka Obyčajní ľudia bude vo vlastníctve hnutia.

A zároveň sa mi Igor Matovič do daného termínu ospravedlní.

V prípade, že uvedené zmeny nenastanú a nedôjde k ospravedlneniu do 17.11.2012, moje rozhodnutie vystúpiť z klubu OĽaNO a nepodieľať sa na činnosti hnutia bude nemenné.

A.Hlina

Alojz Hlina

Alojz Hlina

Bloger 
  • Počet článkov:  522
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Alojz Hlina - nezávislý poslanec NR SR, občan Slovenska, občan mesta Bratislava, oravský bača. www.alojzhlina.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

281 článkov
SkryťZatvoriť reklamu