O referende a pastierskom liste

Počas posledných dní ma na facebooku zaujali dva odkazy na články. Jeden na blog od Romany Schlesinger, kde nás v mene rodiny vyzýva k zloženiu zbraní. Ten druhý na blog Braňa Ondrášika, ktorý obviňuje RTVS a otca biskupa Bobera za pokazené Vianoce. Povedala som si, je čas na ďalší blog.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (152)

Kdesi som raz počula, že každý má právo na šťastie. Zaujímalo by ma - kde je to právo definované? Máme právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, právo voliť...ale o práve na šťastie som nepočula. Preto trochu nerozumiem, o čo tu pani Schlesinger ide. Píše, že (citujem)

,, Je to totálna psychopatia bežného dňa, kedy sa človek bojí otvoriť internet, čítať správy, rozmýšľa, čo by ešte mohol lepšie povedať alebo urobiť preto, aby ľudia v roku 2014 pochopili, že šťastie chce každý." Asi som mimo ja, keď si internet otvorím v pohode a nemám potrebu presviedčať ostatných o tom, že už konečne by mohli pochopiť, že šťastie chce každý. A potom sa ešte obráti na novinárov -,, Celkom by mi po tých rokoch dobre padlo, keby mi nejaký novinár zavolal a spýtal sa: „Ako sa cítite?" No moment, odkedy je úlohou novinára pýtať sa na to, ako sa cíti? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalej si dovolí tvrdiť, že deti vychovávané v homosexuálnych partnerstvách sú v pohode - pýtala sa niekedy tých detí? A naozaj sú všetky v pohode a šťastné a spokojné s tým, že majú dve mamy alebo dvoch ockov? ( https://www.lifesitenews.com/news/not-all-children-raised-by-gay-parents-support-gay-marriage-i-should-know-i) Netvrdím, že všetky normálne rodiny - áno, dovolím si hovoriť o normálnej a prirodzenej rodine, kde deti majú mamu a otca - sú dokonalé a fungujúce. Ale nebyť takejto rodiny, nikto z nás by tu dnes nebol.

Dovolím si ešte zacitovať a vyjadriť sa k jednému odseku z už spomínaného blogu -

SkryťVypnúť reklamu

,, Pritom by bol svet a naše mentálne zdravie ušetrené celej tejto komplikovanosti, keby "svätí" páni a "sväté" panie konečne našli odvahu a priznali, že jediný a skutočný dôvod, prečo točia túto mašinériu do takýchto závratných výšin je ten, že nás nemajú radi, resp. že sa nás boja. To by bol skutočne valídny argument. Alebo, že v ich knihe sa píše, že to je hriech. To by sa dalo pochopiť. To, že nás milujú a zároveň robia všetko to, čo robia, sa pochopiť nedá." 

Neviem, koľkokrát to treba opakovať. My sa vás nebojíme. A nie je pravda, že vás nemáme radi. Dokonca mnohí z ,,nás" vám potvrdia, že majú ,,medzi vami" kamarátov a priateľov. Takže o argumentoch nemôžem byť ani reči. A to, že v ,,našej" knihe sa píše, že je to hriech - už je to ,,naša" kniha a nie Biblia, celosvetovo najprekladanejšia a najpredávanejšia kniha? Nedokážete pochopiť, že ,,vás" milujeme a robíme ,,to" všetko. Takže ,,vy" máte právo hájiť si ,,vaše" práva a bojovať za ne, ale ak sa jedná o ,,naše" práva (právo na zúčastnenie sa referenda), to právo nemáme? Že referendum bude neplatné? Neverím. Jednoducho neverím.

SkryťVypnúť reklamu

Chcela by som odpovedať na poslednú otázku z blogu - ,, Či už v šťastí alebo nešťastí, ktoré je len a len moje a mojich blízkych: naozaj by som sa cítil lepšie, keby som vedel, že dvaja ľudia rovnakého pohlavia nebudú môcť na Slovensku nikdy uzavrieť partnerstvo alebo manželstvo? Áno alebo nie?" Moja odpoveď je áno. A nie som homofób. Jednoducho budem šťastná (veď každý má právo byť šťastný), ak raz moje deti budú vyrastať v spoločnosti, v ktorej rodina stále znamená otec, mama a deti. 

A ak ste sa dočítali až sem, nekončím. Pokračujem.

Dnes som si, tak ako tisíce iných veriacich v Košiciach, vypočula pastiersky list otca biskupa Bobera. A páčil sa mi. A hovorte si čo chcete o nekvalitných vetných spojeniach alebo nesprávnej citácii. Tu sa prihováral biskup svojim veriacim. Prosím vás. Nepáči sa vám to? Kto vás núti počúvať to? Nedávno sa v príspevku na webe Pravdy objavila veta - Zmienky o tradičnej rodine v priamych prenosoch katolíckych bohoslužieb sa dajú považovať za skrytú reklamu referenda o rodine. Za skrytú reklamu?

SkryťVypnúť reklamu

Dnes nás otec biskup PRIAMO vyzval k účasti na referende. Nie sme blbí, nie sme ovce. Nepotrebujeme skrývať svoj názor. Otec biskup mal odvahu zas a znova to povedať na rovinu. A ako som sa dočítala, oficiálne sme odštartovali kampaň referendovej nenávisti. A to pápež František vyhlásil:,,Kto som ja, aby som súdil gejov." Nikto nikoho nesúdi, ale zároveň nemôžeme súhlasiť s niečím, čo ide proti prirodzenosti. Keď bola homosexualita vyškrtnutá zo zoznamu chorôb WHO, aké boli dôvody? Aké boli podklady, vedecké dôkazy? Prečo sa LGBTQI komunita neprezentuje nimi, ale potrebuje obviňovať Cirkev za to, čo už stáročia hlása a teraz len zdôrazňuje?

Pán Ondrášik sa opäť oháňa právami - ,, Právo na lásku, vziať si partnera (my sme kvôli tomu museli ujsť na obrad do Británie), založiť si takto rodinu, nie je žiadne privilégium a v ničom nerozkladá spoločnosť (krajiny Západu sú toho najlepším dôkazom ako najfunkčnejšie modely živej demokracie). Nie je to privilégium, je to ľudské právo."

Poukazuje na krajiny Západu ako najfunkčnejšie modely - len tak mimochodom, severské krajiny, ktoré boli prvé podporujúce LGBTQI skupiny a programy, ich prestávajú financovať. Odporúčam si pozrieť sériu nórskych dokumentov -  https://www.youtube.com/watch?v=G0KgJABgRf0  a možno sa k niečomu dopracujeme.

Dovolím si to uzavrieť - nie, nemám v pláne na nikoho útočiť alebo brať práva. A áno, normálna a prirodzená rodina sa začína mužom a ženou. Nie, nemyslím si, že je správne nazývať spolužitie dvoch mužov alebo dvoch žien rodinou/manželstvom a nie je správne dovoliť takýmto partnerstvám vychovávať deti. Takže áno, robím verejnú propagandu a reklamu referendu - choďte vyjadriť svoj názor aj vy.

Alžbeta Hrušovská

Alžbeta Hrušovská

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

študentka, ktorú zaujíma dianie vo svete aj na slovensku, človek hľadajúci pravdu, saleziánska animátorka a multimediálny tvorca :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu