Aké sú výhody repasovaných počítačov?

Každý z Vás si už určite povedal, prečo by som mal platiť veľké sumy za počítač, ktorý ani nevyužijem. Pokiaľ potrebujete počítač na mieru, je možné si ho vyskladať, alebo navštíviť obchod s použitými počítačmi, ktoré prešli kontrolou a vyhovujú Vašim požiadavkám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (37)

 Keby vám predajca pri kúpe notebooku alebo PC povedal, že je repasovaný, ako by to na vás pôsobilo?

 „Určite by som sa zachoval prirodzene, pretože aj taký notebook resp. PC je stále používateľný. Výhodou repasovaných počítačov je najmä nižšia cena, ako pri kúpe nového, takže by sa to niekedy v budúcnosti určite zišlo, ak nie mne, tak niekomu blízkemu.“ (Roman)

 „Zapôsobilo by to na mňa trochu negatívne. Opravované, upravované veci na mňa pôsobia trochu nedôverčivo a jediné, čo by ma presvedčilo by bola o dosť nižšia cena! A samozrejme dobre by bolo, keby dokázal, že s tým výrobkom nič nie je a vydrží pár rokov.“ (Marek)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Teraz sa pozrime sa na popis od odborníka: Jedná sa o produkty, ktoré zväčša pochádzajú zo zahraničia z takzvaného operatívneho lízingu. Operatívny lízing je špeciálna služba, kde firmy, ktoré ju poskytujú zákazníkovi, počas doby uzatvorenia zmluvy zabezpečujú kompletnú starostlivosť o výpočtovú techniku. Počítače v operatívnom lízingu sa najčastejšie po 2 rokoch menia za nové. Použitá výpočtová technika je skontrolovaná a vrátená do predaja za výrazne nižšie ceny. Zákazníkmi takýchto firiem sú väčšinou banky a veľké inštutúcie, pre ktoré je výhodnejšie mať externého správcu informačných technológií. Ako repasované sa niekedy predávajú aj počítače nové, ktoré neboli predané včas alebo boli dlhodobo vystavované a predvádzané v obchodoch.

SkryťVypnúť reklamu
Nový alebo starý stroj?
Nový alebo starý stroj? 

 Aký je rozdiel medzi repasovaným a použitým? Hlavný rozdiel medzi počítačom použitým a repasovaným je ten, že repasovaný počítač bol overený a testovaný tak, aby správne a spoľahlivo fungoval, kde to použitý počítač nemusí byť overený a skontrolovaný, ale môže byť chybný a časom nefunkčný.

 Prehľad výhod repasovaných PC: konštrukcia vhodná pre fyzickú záťaž, životnosť zariadení, menej reklamácií, dostupná cena, záruka, ekologická hodnota, vysoké modelové rady, súčiastky stavané na vysokú záťaž, dostupnosť náhradných dielov, dlhá životnosť

Andrej Majer

Andrej Majer

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje meno je Andrej a pracujem vo firme Gigacomputer ako predajca na predajni. Medzi moje záľuby patrí hranie PC hier, futbal, sem tam zbehnem do fitness centra. Zaujímam sa o novinky vo svete výpočtovej techniky. Veľmi rád Vám budem prezentovať novinky vo svete IT z pohľadu odborného predajcu a poradcu pre zákazníkov. Budem rád za každý príspevok do diskusie, či už bude pozitívny alebo negatívny. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu