Úžernícky scientológ na hrad!

Prečo voliť Andreja Kisku? Schválne sa nepýtam ČI voliť Andreja Kisku alebo Róberta Fica, keďže tento blog by som rád nasmeroval na pravicového voliča, ktorého kandidát sa do druhého kola nedostal - rovnako ako môj.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Napriek tomu som však, samozrejme, neváhal ani sekundu pri rozhodovaní sa, ktorý z postupujúcich kandidátov dostane môj hlas. A rovnako by nemal váhať žiaden volič, ktorý odovzdal svoj hlas v prvom kole komukoľvek inému ako Róbertovi Ficovi, možno ešte tak voliči pána Jurištu alebo pani Mezenskej (tí majú vlastné kritériá na post hlavy štátu zahŕňajúce schopnosť teleportácie a života zo vzduchu, ktorej sa však budeme musieť priučiť všetci, ak sa strana podporujúca svojich blízkych, samozrejme až po tom, čo prešli nástenkovým tendrom prípadne veľmi prísnym prijímacím konaním v byte na Vazovovej, dostane do úplne všetkých sfér štátneho aparátu).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dosť však bolo osočovania, zhrňme si fakty hovoriace za Andreja Kisku:

1. fakt je, že Andrej Kiska nie je Róbert Fico

2. fakt je, že strana SMER bez okolkov ovládla všetky sféry riadiace tento štát (vrátane terajšieho prezidenta, Najvyššieho súdu, prokuratúry...), preto je dôležité, aby aspoň úrad prezidenta zostal nestranný, lepšie povedané ne-SMER-ný. A hoci sa dá Andrejovi Kiskovi vyčítať nedostatok skúseností s politikou, či (za vlasy pritiahnuté) prepojenie na scientológov, určite sa mu nedá vyčítať členstvo v strane SMER.

3. fakt je, že Andrej Kiska má nedostatok skúseností s politikou, hlavne teda tou Slovenskou, ktorá spočíva najmä v privatizovaní či zoštátňovaní, daňovými reformami a uplácaní, v rozdeľovaní štátnych zákaziek, aj zákaziek z eurofondov, čo je v mojich očiach len jedna jediná vec - rozkrádanie nášho majetku. Andrej Kiska sa tohto veľkolepého rozkrádania nemal ako zúčastniť, keďže podnikal v súkromnej sfére a teda by mohol byť touto záškodníckou činnosťou nepobozkaný a z politickej kultúry by si mohol vziať len to dobré. Nádej, že tomu tak bude dávajú aj posledné debaty pred druhým kolom, na ktoré sa takmer bleskovo dokázal adaptovať z podnikateľa na rovnocenného debatného partnera samotnému Ficovi, ktorý v dialógoch stráca istotu a nie je to už ten neohrozený pán Jediný, ktorému nedokáže nik kontrovať. Z Andreja Kisku sa, naopak, stal sebaistý diskutujúci, ktorý nie je odkázaný na opakovanie troch hanlivých fráz. Pôsobenie Róberta Fica mu ich poskytuje oveľa viac a to dokonca pravdivých!

SkryťVypnúť reklamu

4.,5.,6....fakt je, že scientológia vykonštruovaná cez osoby, ktoré pán Kiska za svoj život stretol alebo legálne podnikanie, na ktorom legitímne zbohatol nemôžu byť predsa pre nikoho dôvodmi, pre ktoré by sa Róbert F. mal stať prezidentom a to, že sa k týmto argumentum uchyľuje, a dokonca na nich stavia svoju kampaň, len dokazuje, že sám vo svojej kariére nenašiel nič, čo by bolo prezidentskej kampane hodné. A takisto, že začína byť zúfalý a asi vie, prečo. A to je dobre.

Posledný a najdôležitejší fakt je, že ak aj náhodou, pravicový volič, nesúhlasíš s osobou Andreja Kisku, istotne nesúhlasíš ani s osobou Róberta Fica a ver, že nezvolením do úradu prezidenta oveľa viac uškodíš druhému menovanému. Pán Kiska má istotne dostatok aktivít mimo politického života a tiež dostatočné sebavedomie, aby sa s ním vyrovnal. Pán Fico naproti tomu žije len politikou a keď mu jeho (p)oddaní voliči nedoprajú tento jeho posledný výstrelok, posledný rozmar, aby si mohol užívať dôstojný dôchodok, jeho politická kariéra sa otrasie v základoch, rovnako ako jeho strana SMER-SD. Bude to akýsi začiatok pádu krivky na jeho grafe popularity, ktorá doteraz stále len stúpala a to by si, pravicový volič, mohol dopriať sám sebe aj za tú cenu, že budeš voliť niekoho, kto ti možno nie je úplne po vôli.

SkryťVypnúť reklamu

Pre tieto a mnohé iné dôvody by si sa mal, pravicový volič, v sobotu dostaviť k urne a vhodiť do nej obálku s menom, ktoré ti nezaťaží svedomie. Pretože ak sa k nej nedostavíš, je to akoby si do nej vhodil obálku s menom, ktoré ho nezaťaží len tebe, ale aj tvojim deťom.

Andrej Migra

Andrej Migra

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Raz sa pisanim budem zivit! Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu