
Schizofrenik Ficopelegrini sa nechce pozerať do minulosti, aby nevidel prešľapy svojho šéfa, viaže ho predsa verejný prísľub, že si budú navzájom kryť chrbát.
Hoci sa celá strana postavila za Ficove xenofóbne vyjadrenia, mnohí to komentovali ako "slobodu prejavu" a interpretovali ho ako "martýra", schizofrenik Pelegríni však reagoval, že on má v niečom rozdielne názory ako Fico.
Vraj chcel podporiť p. ministerku Kalavskú, vraj chcel, vraj...
Skúsený a ostrieľaný politik Kiska sa ani raz nenechal vyprovokovať klamstvami, útokmi a zbabelosťou schizofrenika Ficopelegriniho. Jasnými argumentami vyvracial ilúzie o "sociálnom štáte", za ktoré sa SMER dlhodobo skrýval. Odpovedal s rozvahou, nadhľadom, vnútornou silou a priamo, bez "kľučiek", ku ktorým sa jeho oponent neustále uchyľoval, aby mohol bezdôvodne osočovať.
Každému bol hneď jasný do očí bijúci paradox, keď Kiska vymenoval, koho polícia vyšetrovala a koho mala vyšetrovať a nevyšetrovala. Všetci máme ešte v čerstvej pamäti medializovanú šikanu voči Naďovi, ktorý upozorňoval na obrovské majetky Balciara.
Verím, že inteligentný volič vie poľahky dešifrovať klamstvá a predvolebné hry od pravdy, ktorá našťastie napriek všetkému vychádza na svetlo.
Ani Kovačičova otázka, či by vymenoval Pelegriniho, keby vedel to všetko, Kisku nevyviedla z rovnováhy, bez zaváhania priamo odpovedal, že nie. Hoci to dnes s odstupom vyznieva tak bizardne, celý ten úmysel zarámovaný Ficovým škodoradostným: "Ja nikam neodchádzam", myslím, že je celkom jedno, s kým by Fico tvoril tandem. Mohol by to byť ktokoľvek.
Pochybujem totiž, že by sa mu dokázal niekto okrem Kisku postaviť.
Snáď ešte OĽANO. Ich nekompromisnosť okorenená expresívnymi metaforami je všeobecne známa.
Dokázať to ale takým slušným spôsom, ako to dnes urobil Kiska, je skutočne obdivuhodné. Klobúk dole,