Boj realiťákov alebo Nepredáte byt?

Ten, kto sa rozhodne predať nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu, má iba dve možnosti ako to dopadne. Týmto nechcem nikoho ani uraziť, ani vyzdvihnúť,ale ako sa hovorí, trafená hus zagága. Venované ľudom, ktorích to ešte len čaká.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Svete čuduj sa, ale aj v dnešnom rýchlom žití si ľudia dokážu nájsť čas na lásku a veci s ňou spojené. A ako by to bolo, keby taká mladá, začínajúca rodina, nemala kde hlavu skloniť? A tu hrá značú rolu aj druhá polovica rodín, ktoré už omrzelo byť rodinami a rozhodnú sa svoje ťažko vybudované hniezdočko posunúť niekomu, kto ich typický pach bytu číslo jeden, vymení za typicky pach bytu číslo dva. V najideálnejšom prípade sa objaví sused, alebo člen rodiny, ktorý využije výhodnejšiu kúpu vlastného obydlia. Jedna z možností, ako predať čo najrýchlejšie byt ( ano, čo najrýchlejšie to chce každý, kto už viac nechce odkladat špinavé ponožky z gauča pánovi kedysi dokonalému, a pán kedysi dokonalý, sa odmieta dívať dlhšie ako je nutné na tvár , kedysi takú milovanú, teraz však zprotivenú, ako je tvár vlastnej ex- manželky), je povolať si na pomoc armádu menom Realitné kancelárie. Wooooow, taký realiťák dokáže toľko vecí. V priebehu pár dní Vám prevedie bytom viac záujemcov, než prejde turistov v lete po Václavaku. Možete sa spoľáhnúť, že každý druhý bude akože určite na stopercent kupujúci, s platbou v hotovosti. Opatrnosť by ste mali zvýšiť minimálne pri realiťákovi, ktorý až príliš často očierňuje konkurenciu, či už pred Vami, alebo pred klientmi ktorích k Vám privedie. Pri rozhodnutí predať nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu, sa nebojte nastaviť si vopred jasné pravidlá a kritéria, ktoré profesionálny reallitný maklér nemá problém rešpektovať. Vyhnete sa tým zbytočným fau-pax, nezhodám a v nejednom prípade aj mastným pokutám zo strany realitky. Tiež stojí za zmienku, že niektoré realitky si zazmluvňujú výhradné právo na predaj vášho bytu na určitú dobu. Žiaľ, ak natrafíte na neseriózneho makléra, môže sa stať, že Vás s touto skutočnosťou zabudne oboznámiť. Ten výraz tváre, keď Vám príde zaujímavá pokutová čiastka za porušenie zmluvy možno prirovnať k vtipu o svokre, ktorá sa zrúti do priehrady vaším novým autom. Dnes máme na výber nespočetné množstvo realitných kancelárií a ešte viac realitných máklerov. No je len malá hŕstka skutočne profesionálov v tejto brandži. Maklérov, ktorí aj napriek lákavému zárobku nestrácajú ľudskosť, ohľaduplnosť a vecnosť. Dokážu byť napomocní, poradiť, vybaviť..Sú ochotní vypočuť Vaše problémi, aj napriek tomu, že možno práve oni doma prežívaju trikrat horšie peklo než máte vy. Preto, pokiaľ sa rozhodnete predať nehnuteľnosť týmto spôsobom, neunáhlite sa s výberom realitnej kancelárie. Pýtajte sa, informujte, preverujte avíza okolia. A v pípade správnej voľby makléra sa aj predaj bytu, napríklad po rozvode, môže stať menej bolestným a hlavne dôstojným. Pretože, čo si budeme nahovárať, delenie majetku po rozvode pripomína vojnu Titanov, ale o tom už nabudúce.

Anna Richterova

Anna Richterova

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

31 rocna mamicka dvoch deti.Rada rozvijam aktualne temy. Nezatvaram oci pred realitou a som nazoru, ze pred problemami netreba utekat. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu