Pozri na moje poníženie

Pred niekoľkými rokmi sa jedna žena uponížila pred manželom...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (184)
Obrázok blogu

Žili harmonickým životom až dovtedy kým do ich života nevstúpil alkohol. Mali krásne zdravé deti. No však aj napriek tomu jej manžela ovládol alkohol, hodoval mu čoraz častejšie, čo však malo zlý dopad na rodinu. Celá rodina niesla tento priťažký kríž na svojich pleciach z úplnou láskou a odovzdanosťou sa Bohu.

Ako vzorná a milujúca manželka čakala dňom i nocou svojho manžela z práce, no on neprichádzal. V neustálom strachu a v obave o neho zmáčala svoje oči upretými na kríž a v modlitbe prosila o šťastný návrat svojho manžela domov. Po chvíli niekto zazvonil k ním, ona otvorila a z láskou privítala svojho manžela, ktorý bol v podnapitom stave. Nakoľko nebol v stave sám sa zobuť, tak ju požiadal, aby to urobila za neho. Počúvla ho, sklonila sa k nemu rozviazala a vyzula mu topánky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekedy človek v takomto neprimeranom stave, nie je dostatočne pri vedomí ako aj v tomto prípade a z jeho úst potom šľahajú vulgárne slová smerujúce k manželke, deťom, k samotnej rodine a okoliu. Rodina, ktorá bola rôzne zneuctená nie len slovne, ale aj telesne a duševne, tak aj napriek tomu zotrvávala v neustálych modlitbách k Pánovi.

Manželka prišla do spálne, kde pokľakla pred svoj ,,svätostánok", s bolesťou v srdci, so slzami v očiach a v strachu sa upenlivo prihovárala k Bohu a prosila ho o silu zvládnuť takúto situáciu v úplnej pokore.

Práve takéto uponíženie sa pred manželom ju posilnilo ešte väčšmi vo viere a posunulo v živote ďalej.

SkryťVypnúť reklamu

// Veľakrát si nevážime, to, čím sme boli obdarovaný. Možno milujúcou manželkou, ktorá zbytočne kvôli nášmu zlozvyku, závislosti,hrubosti a neúcte prelieva svoje slzy. Neuvedomujeme si, čo všetko pre nás robí milujúci človek. Možno to niekedy berieme ako samozrejmosť v zmysle: to je tvoja povinnosť stáť pri mne a starať sa o mňa! Človek nie je naším vlastníctvom, to nie je niečo, čo môžme, kedykoľvek a kdekoľvek odložiť, alebo vymeniť. Človek je živá bytosť, ktorá si zaslúži patričnú úctu vo všetkých sférach života. Ako môžme byť šťastný v živote, ked zraňujeme človeka do hĺbky a tým znevažujeme jeho osobnosť. Pod akú úroveň sa musí človek ešte ponížiť, aby v človeku sa niečo pohlo?

SkryťVypnúť reklamu

Milujte svoje manželky a manželov nadovšetko, pretože sú vaším predrahým vlastníctvom. Práve oni sú tým, čo dávaju vášmu životu zmysel a podstatu, ktorá tkvie jedine z lásky a pre lásku //.

1 Kor 10,13

// Skúška, ktorá na vás dolieha, je iba ľudská. A Boh je verný. On vás nedovolí skúšať nad vaše sily, ale so skúškou dá aj schopnosť, aby ste mohli aj vydržať //.

Antónia Sedmáková

Antónia Sedmáková

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

S veľkou láskou objímem všetko, čokoľvek ma môžepripodobniť Kristovi v živote i v spôsobe života. Túžim len po jedinom :mať podiel na milosti, aby som napredovala ako Kristus, to je všetko moje šťastie, ktoré si prajem v tomto živote, javí sa mi to byť pre mňa lepšie ako akýkoľvek iný osoh. Budem snažiť o to, aby som v tomto krátkom čase na zemi až do konca tak dokonale slúžila Bohu, ako mi to len bude možné- aj keby som mala žiť čo i len jednu hodinu, alebo jeden okamih. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPozri na moje poníženieVianočný list pre TebaVykúpenieMoja práca ma cenuBože, pomôž mojej dcérkeNemám rukyReakcia na všetky diskusieAnjelik s krídlamiSrdce dobrovoľníkaAko milovať muža, ženu a detiRodič, ako najlepší priateľ...Musela som si vypiťPráve, to potrebujemSpadol somNedokázala som jej prinavrát..Príčinou nevery, je nedostatokKtorá viera, je ta pravá?Smrť človekaMoje orgány mi ostali, lebo soLienka ako ValentínkaUniesli nam dieťaBez rodiny sa človek chveje ziSplnil som sľub pre...Môjmu OteckoviŽivot bez domovaMamička mojaKde je život, tam je nádejOslavujte život50 vecí, ktoré som sa naučilaNajkrajší deň v mojom životeNežná láska a opatera sú...NádejAnjeličkovia držte sa!Smejte sa!Láska liečiJe to tvoj životDieťatko mojeMilujem ťa!Zázračná láskaNebíčkoRaňajšia prechádzkaMám sa rozviesť?Smrť žije v násZa peniaze i dušu predáĎakujem, že somDni spásySom alkoholikViditeľné obrátenieMoja manželka sa neobrátilaBoh ťa milujePomôž nám, PaneAnjelský dotyk nebaPane,chválim Ťa,že si ma utvorOna je totiž iného vierovyznanSlobodní v láske

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu