Oslavujte život

To, čo je už za nami, i to, čo nás ešte len čaká, nie je také dôležité ako to, čo je práve teraz..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Niekoľko rád pre lepší život:

SPOLIEHAJTE SA NA ŠŤASTIE, TRÁPENIE SI NEVŠÍMAJTE

Tieto slová boli obsiahnuté na malej modlitebnej kartičke. Neznamená to, že vás trápenie nepostretne, ale keď vás navštívi, jednoducho si ho nevšímajte. Namiesto toho sa sústreďte na šťastie. Rozhodnite sa, že budete vidieť plný pohár, nie prázdny.

VŽDY OTVORENE PREJAVUJTE SVOJE CITY

Choroba vyvoláva rôzne citové reakcie. Rešpektujte všetko, čo vám vychádza z duše. Predovšetkým sa však usilujte byť reálni a sústreďte sa na to, čo je pre vás najlepšie. Nesnažte sa skrývať svoje city len preto, aby ste ušetrili ostatných.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

NAUČTE SA SMIAŤ

Smiech je najlepším liekom. Je to pravda! Verím, že zmysel pre humor je rovnako dôležitý ako ostatné zmysly(zrak, čuch, sluch, chuť a hmat). Zaujať pozitívny postojto neznamená, že sa musíme smiať na všetkom a vždy. Medzi naším imunitným systémom a postojom však existuje neviditeľné puto, a je príliš dôležité, aby sme ho ignorovali.

NIKDY NIE JE TAK ZLE, ABY NEMOHLO BYŤ EŠTE HORŠIE

Vonkoncom nie je ľahké vyrovnať sa s chorobou. Nikdy však nezabudnem na pacientku, ktorá raz povedala, že jej matka vždy vravievala: ,,Odo dňa, keď si sa narodila, až do dňa tvojej smrti, nikdy nebude tak zle, aby nemohlo byť horšie."

SkryťVypnúť reklamu

NECH VÁS PRÚD ŽIVOTA UNÁŠA

Nájdite zmysel každodenných maličkostí, pretože malé veci mávajú veľký význam. Pouvažujte nad úslovím: Tí, ktorí majú prečo žiť, vydržia všetko. Choroba je prebudenie, ktoré nás vytrhne zo samoľúbosti.

SPOLUPRACUJTE S LEKÁRMI I SO SVOJOU RODINOU

Spolupracujte s lekármi, nie ako svedok, ale ako partner. Načúvajte znameniam svojho tela, tým dobrým i tým zlým. Máte právo požiadať lekárov, aby zistili, čo vám skutočne je.

PRIJMITE SKUTOČNOSŤ, ŽE VŠETCI SME SMRTEĽNÍ, A NAUČTE SA JEJ ČELIŤ

Môže to byť veľmi pomalý a bolestivý proces, ktorý si vyžaduje čas a úsilie. Choroba predstavuje ohrozenie predchadzajúceho spôsobu života. Každý raz zomrie, ale ako prežijeme zostávajúce dni, závisy len od nás.

SkryťVypnúť reklamu

VÁŽTE SI KAŽDÝ DEŇ A KAŽDÝ ZÁŽITOK

Nie, nikdy by som si nevybrala chorobu. Ale to, čo som sa naučila, čo som prežila, čomu som sa zasmiala a čo som kvôli nej začala milovať, by som nevymenila za nič na svete. Prekrásnym vedľajším účinkom bolo, že som spoznala mnohých vynimočných ľudí. Verím, že vždy je čas obrátiť sa chrbtom k negativizmu, ktorý sa vás snaží stiahnuť kamsi dolu.

CVIČTE- TELESNE, DUŠEVNE, MYSĽOU- AK JE TO MOŽNE

Uvádzam sedem dôležitých faktorov pre tých, ktorí sa rozhodli prežiť. Sú to: vôľa žiť, prijatie choroby, ale nie jej následok, spolupráca s lekármi, podpora príbuzných a priateľov, zlepšenie stravovacích návykov, cvičenie a viera, ktorá je veľmi dôležitá pre uzdravenie.

SkryťVypnúť reklamu

ŽITE A PAMATAJTE, ŽE ŽIVOT JE ZÁZRAK, KTORÝ TREBA PREŽIŤ, A NIE PROBLÉM, KTORÝ TREBA VYRIEŠIŤ

Keď hľadáte odpovede, príčiny, keď sa pýtate prečo a prečo nie, pamätajte, že všetko má svoje hranice a že niekoré veci zostávajú naveky tajomstvom. Niekedy nás vylieči samotný boj, a nie namáhavé analýzy.

PREVERTE SVOJE VNÚTORNÉ ZDROJE: ODVAHU, ODHODLANIE, USILOVNOSŤ, VIERU, NÁDEJ A LÁSKU

Všetko toto podporuje vôľu žiť. Prekvapte samých seba a vyberte si, čím chcete byť, a potom pestujte v sebe tieto vlastnosti.

HĽADAJTE BUDÚCNOSŤ V PRÍTOMNOSTI

Možnože uvažujete o tom, či to máte urobiť dnes- dnes ste predsa tu! Stanovte si krátkodobejšie ciele ako vodiacu čiari svojho života. Porozmýšľajte nad vetou: ,,Včerajšok je minulosťou, zajtrajšok je budúcnosťou, ale dnešok, to je dar." Snažte sa to pochopiť celým svojím srdcom.

BUĎTE VÍŤAZOM- NIE SVEDKOM, ALEBO LEN TÝM, KOMU SA PODARILO PREŽIŤ, ALE OZAJSTNÝM ÚSPEŠNÝM ČLOVEKOM

Treba azda dodať viac? Tak smelo --vpred!

Antónia Sedmáková

Antónia Sedmáková

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

S veľkou láskou objímem všetko, čokoľvek ma môžepripodobniť Kristovi v živote i v spôsobe života. Túžim len po jedinom :mať podiel na milosti, aby som napredovala ako Kristus, to je všetko moje šťastie, ktoré si prajem v tomto živote, javí sa mi to byť pre mňa lepšie ako akýkoľvek iný osoh. Budem snažiť o to, aby som v tomto krátkom čase na zemi až do konca tak dokonale slúžila Bohu, ako mi to len bude možné- aj keby som mala žiť čo i len jednu hodinu, alebo jeden okamih. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPozri na moje poníženieVianočný list pre TebaVykúpenieMoja práca ma cenuBože, pomôž mojej dcérkeNemám rukyReakcia na všetky diskusieAnjelik s krídlamiSrdce dobrovoľníkaAko milovať muža, ženu a detiRodič, ako najlepší priateľ...Musela som si vypiťPráve, to potrebujemSpadol somNedokázala som jej prinavrát..Príčinou nevery, je nedostatokKtorá viera, je ta pravá?Smrť človekaMoje orgány mi ostali, lebo soLienka ako ValentínkaUniesli nam dieťaBez rodiny sa človek chveje ziSplnil som sľub pre...Môjmu OteckoviŽivot bez domovaMamička mojaKde je život, tam je nádejOslavujte život50 vecí, ktoré som sa naučilaNajkrajší deň v mojom životeNežná láska a opatera sú...NádejAnjeličkovia držte sa!Smejte sa!Láska liečiJe to tvoj životDieťatko mojeMilujem ťa!Zázračná láskaNebíčkoRaňajšia prechádzkaMám sa rozviesť?Smrť žije v násZa peniaze i dušu predáĎakujem, že somDni spásySom alkoholikViditeľné obrátenieMoja manželka sa neobrátilaBoh ťa milujePomôž nám, PaneAnjelský dotyk nebaPane,chválim Ťa,že si ma utvorOna je totiž iného vierovyznanSlobodní v láske

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu