

Piazza della Repubblica je historické centrum mesta s jedým z najväčších námestí Florencie, ktoré skrášľuje Florentský oblúk. V časoch Rímskej ríše slúžilo ako obchodné centrum a v stredoveku tržnica.

Na jeho námestí sa nachádza aj známy Stĺp hojnosti, ktorý označuje stred mesta a miesto, kde kedysi stálo rímske fórum. Súčasnú podobu získalo námestie v 19. storočí, keď sa Florencia stala hlavným mestom Talianskeho kráľovstva.



Naša púť ulicou Pellicceria končila pri fontáne s bronzovým diviakom, ktorého sme pohladili, aby sme sa do Florencie ešte niekedy vrátili.



Pohľad na najkrajšiu architektonickú atrakciu Florencie, katedrálu Santa Maria del Fiore.



Nesmrteľný Dante na námestí Piazza Croce.


Palác a múzeum Bargello, kde sa nachádzajú najvýznamnejšie sochárske zbierky z celého sveta.

Jeden z pohľadov na najznámejšiu pamiatku mesta v strede námestia Piazza della Signoria, jazdeckú sochu Cosima I di Medici.



Ulice plné obchodov a stánkov s typickými úzkymi uličkami mesta, ktoré dýchajú starobylou históriou Toskánska, ponúkajú pre návštevníkov Florencie množstvo rôznych suvenírov a pamiatkových predmetov.




Pred vstupom do kedysi tajomnej Vasariovej chodby, ktorá je súčasťou Galérie Uffizi, spájajúca Palazzo Vecchio s Palazzo Pitti cez Ponte Vecchio.


Prechádzka po historickom moste Ponte Vecchio, ktorý je ulicou nad riekou s obchodmi zlatníkov.




Most zlatníkov je najstarší a najfotografovanejší florentský most z roku 1345, ktorý bol niekoľkokrát zničený povodňami.

Busta významného talianskeho sochára Benvenuto Cellini.

Rovnako ako Ponte Vecchio aj Most Svätej Trojice patrí k najstarším oblúkovým mostom na svete, ktorého autorom je Bartolomeo di Antonio Ammannati.

Rieka Arno a pohľad na najdlhší most Florencie Ponte alle Grazie, ktorý bol počas druhej svetovej vojny úplne zničený.




Námestie Piazzale Michelangelo patrí k jednej z ďalších vyhľadávaných turistických atrakcií mesta, ktoré poskytuje najkrajšie výhľady na celú Florenciu.



Florencia V.
fotocopyrightantonkaiser
Zdroj: Florencia - Wikipédia