Prečo je dôležité ísť voliť do VÚC?

Opäť sa nám zvolebnieva a stojíme pár dní pred ďalšími voľbami. No tentoraz sú to voľby nehocaké, ale voľby do samosprávnych krajov. Píšem nehocaké, preto, lebo sú to voľby skutočne dôležité, dôležitejšie, ako by si ktokoľvek myslel. Sú významné tým, že ide o voľbu predstaviteľov kraja, v ktorom žijeme. Týmto článkom nechcem prihrávať žiadnemu z kandidátov, chcem ním len poukázať na dôležitosť týchto volieb.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)
Obrázok blogu

Každý vyšší územný celok disponuje nespočetným množstvom kompetencií. Je to práve VÚC –ka, ktorá sa stará (alebo nestará) o nemocnice, stredné školy, sociálne zariadenia či múzeá, knižnice a galérie. Je to práve samosprávny kraj, v ktorého rukách je kvalita a údržba ciest a aj to, či bude do obce premávať autobus a za koľko. VÚC-ka okrem iného disponuje veľkým balíkom financií a ten prerozdeľuje. Predstavitelia VÚC – ky výraznou mierou ovplyvňujú život v regióne, prílev investícií, kultúru, .. . . Preto je dôležité, aby sme na poste župana a krajských poslancov mali ľudí spoľahlivých, šikovných, obratných a najmä tých, ktorí chcú pre daný kraj dobro a nie rozkrádačov a oblbovačov. Tých je dosť vo vláde. Do krajov ich radšej nepusťme. Do svojich regiónov pusťme radšej ľudí čestných a verte mi, v každom regióne sa nájdu. Ide napríklad o mnoho šikovných starostov obcí, ktorí za svoje dlhé obdobie svojej ťažkej služby poznajú potreby regiónu, jeho nedostatky a majú bližšie k ľuďom ako ktokoľvek iný a mnohokrát majú aj predstavu o konkrétnych riešeniach, pretože sa v problematike vyznajú. Ide o odborníkov – ekonómov, energetikov, učiteľov, lekárov,... ktorí v kraji žijú, pôsobia a poznajú jeho potreby a nachádzajú aj riešenia. Nevoľme však tých nenažrancov, pre ktorých kreslo župana znamená politickú prestíž, či predlženú ruku pre výkon vlády a ktorí len slepo prikyvujú centru a sú vykonávateľmi jeho politiky. Ide o náš kraj, o našu kvalitu života, preto voľme ľudí svojich, ktorí budú slúžiť predovšetkým nám, obyvateľom kraja, a nie záujmom veľpolitikov či lobistov. Je len na nás, vážení občania, pre koho sa v danom kraji rozhodneme. Je len na nás, ako sa bude život v regióne uberať, či nezamestnanosť porastie alebo poklesne, či budeme môcť byť na náš kraj hrdí, alebo sa zaň hanbiť. A pamätajme! Aj náš hlas rozhodne! Sú to voľby o nás a pre nás. Sú to voľby, ktoré sa týkajú nás, našej obce, školy, nemocnice, ... . Nepremrhajme svoje právo rozhodovať, svojim hlasom zverujeme budúcnosť kraja niekomu na ďalšie štyri roky a vôbec nie je jedno komu!

Anton Medvec

Anton Medvec

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som historik a aktívny človek, ktorý má rád túto zem a ľudí v nej.Okrem toho som Kosceľančan, Šarišan, Vichodňar, Slovak a Europan a ňikda ňe naspak. Zoznam autorových rubrík:  HistóriaSpoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu