Skvelé čísla a ďalšia kritika

Opäť skvelé čísla. Doplňujem môj včerajší článok o zápase Slovenska s Covid-19. Ďalšie uvoľnenia ale kritika ostáva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Aj dnes 2.6.2020 sa ukázalo ako sme na tom dobre s ochorením Covid-19. Za včerajší deň sa otestovalo rekordných 6418 ľudí a z toho 0 nakazených. Ktorý štát sa môže pýšiť takýmito číslami?

Opatrenia asi majú predsa nejakú logiku. Epidemiológovia vedia čo roba. Zajtrajším dňom sa opäť o čosi viac uvoľnia opatrenia a majitelia fitnescentier aj kúpalísk môžu prijať zákazníkov a týmto sme zase o veľký krok bližšie k životnému štandardu spred vírusového obdobia.

Uvoľnenie opatrení od 3. júna
Uvoľnenie opatrení od 3. júna (zdroj: topky)

Mňa osobne potešilo zrušenie obmedzenia otváracích hodín pre dôchodcov. Toto obmedzenie bolo zbytočné a mohlo byť zrušené napr. so 4. fázou uvoľnení ale napriek tomu som ho rešpektoval.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napriek dobrým správam sa aj tak objavujú nespokojné reči ohľadne návštevnosti športových podujatí max. 1000 ľudí do konca roka. Myslím, že s obmedzením do konca roka mohli počkať ale nekritizujem nakoľko naozaj nevieme ako sa vyvinie už len tých 500 povolených osôb v júni. Už sa stalo, že nejaké to uvoľnenie upravili na základe výborných výsledkov testovaní a myslím si, že sa to stane aj pri obmedzení do 1000 ľudí. Samozrejme všetko závisí od čísiel pozitívne testovaných ľudí.

P.S. Rád by som týmto obhájil aj rozhodnutia, ktoré predkladá premiér Matovič. O rozhodnutiach ohľadne uvoľnení opatrení nerozhoduje on sám. Nezobudí sa a podľa nálady si nepovie čo uvoľní a čo nie. Viackrát sa vyjadril, že rozhodnutia sú niekoľkokrát prediskutované ľuďmi, ktorí sa do toho rozumejú a majú k tomu najbližšie. Premiér je skôr predĺžená ruka týchto odborníkov. Mohli by si aj kritizujúci ľudia uvedomiť, že niečo je asi dobre keď máme tak skvelé čísla. Áno sú ľudia, ktorých sa opatrenia dotknú viac iných menej. Nedá sa vyhovieť 5 miliónom ľuďom naraz. Aj v predošlom článku som to napísal a píšem aj sem, že som nebol volič Matoviča a na celú situáciu sa pozerám ako nestranný.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
(zdroj: pixabay)

P.S. 2 Veľa krát mi príde, že sa ľudia správajú ako malé deti. Kopú okolo seba keď nemajú to čo chcú. Toto správanie nie je vôbec znakom dospelosti a inteligencie. O to mi je viac ľúto, keď to píšu ľudia, ktorí o danej veci nevedia nič alebo minimum. Pripomína mi to obraz, kde múdrejší a sčítanejší človek je ticho a sleduje situáciu a hlúpejší sa len hlasno a bez logickej myšlienky rozkrikuje. Žiaľ aj takýmto ľuďom pomáha dnešný svet povedať niečo verejne aj keď to nemá žiadnu váhu.

Obrázok blogu
(zdroj: pixabay)
Balázs Puskás

Balázs Puskás

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Začínajúci bloger vyjadrujúci svoj názor. Názory nebudú útočné na nikoho ale budú priame a tak ako ich vidím ja. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaŠportNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu