Taký bežný dušičkový rozhovor.

Máme potrebu rozprávať sa, aj smiať, lebo myslieť na smrť, aj tú vlastnú, je ťažké.

Taký bežný dušičkový rozhovor.
náhrobný kameň (Zdroj: Alexandra Barancová)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tak vidíš, Dodko sa vedel dotrepať až z Banskej Bystrice, ale Števo, ten nepríde nikdy. Je to neúcta. Tento rok tie chryzantémy zase išli hore a tie sviečky! Že trojdňová! Trochu fúkne a už nehorí. Ešteže tie zápalky dávajú zadarmo. Ktovie, či nie sú zvlhnuté. A videla si, ako si pekne tí pri kraji vynovili náhrobný kameň? Hneď to inak vyzerá. Ale tie plasty, to je des. Gýčové kytice, ktoré sa ani nerozložia. Tuším sa už tak nekradne. Ale čoby! Minule som sem doniesla ručne viazanú ikebanu a o mesiac tu už nebola. Koho napadlo doniesť rezané kvety? No koľko vydržia - tri-štyri dni, alebo menej, ak bude mráz. Kam dáme tieto v kochlíkoch? Na každú stranu jednu? Si doniesla červené sviečky? Veď vieš čo ti povedala Anka, že otec neznášal komunistov, a určite by mu červené vadili. Ha ha ha, to určite. Neviem, som tu pred týždňom odhrabávala to lístie a zase je to tu naváľané. A tie bobule, rozpľasknú sa a nie a nie to očistiť z toho kameňa. Veď jasné, to je taká kvalita. Inak nemala by tie nalomené konáre orezávať správa cintorína? Ale kde, tých to tak zaujíma. Mňa by zaujímalo, kto sem doniesol jeden kahanec. Normálne jeden socialistický kahanec. Veď to je jedno, hlavne, že prišiel zapáliť. Však áno. Poďme sa pomodliť. Dobre. Je to pekné teraz, keď všetko svieti. Hej, má to svoje čaro. Bože, ako je to už dávno, ako to letí. Áno. Všimla si si tie dátumy? Opakujú sa nám dvojky a sedmičky. Hm. Fakt. Si sa pomodlila? Hej. Tak poďme, prejdime sa ešte smerom dolu, tam sú také staré hroby, rada si ich pozerám.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

-----------

Ešteže môžeme kahance riešiť tu a teraz, lebo potom, na druhej strane, podľa niektorých nebude nedostatku, čiže kahancov bude habadej, podľa iných na druhej strane nie je nič, čiže kahance už nebudeme môcť vôbec riešiť.

Máme potrebu rozprávať, aj sa smiať, lebo myslieť na smrť, aj tú vlastnú je tažké. Byť na Dušičky s niekým, kto už nie je, je aj o tom, že sme s ním preberali bežné veci a tá každodennosť nám veľmi chýba. Tak vedieme taký istý dialóg a zároveň ho vysielame na druhý svet.

Alexandra Barancova

Alexandra Barancova

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Pozorovateľka sveta a diania v ňom, ktorá má rada ľudí, psychológiu, filozofiu, knižky, prírodu a dobrý humor. Mama dvoch adolescentov, pre ktorých si želám mier a porozumenie vo svete. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu