Prečo premiér nemá rád novinárov.

Málokedy sa dostanem v nedelu okolo obeda pred televízor aby som si pozrel reláciu O päť minút dvanásť. Asi by som sa mal častejšie hneď by mi to vylepšilo náladu tak ako posledná relácia. Pán premiér mal hodnotiť rok vládnutia súčasnej koalície. To však býva práve u neho dosť jednoznačný problém, hovoriť k veci a odpovedať na položené otázky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

 Možno práve to je dôvod prečo tak strašne nemôže novinárov ani cítiť. Ich prácou je totiž pýtať sa a vydolovať aj odpoveď, a podla možnosti na otázku ktorá bola položená a nie tú na ktorú by pán premiér odpovedať chcel. A nielen on ale aj slečna hovorkyňa Glendová sa rada vyhýba priamej konfrontácii.

 S vyhláseniami typu „všetci sú proti nám” však určite vela nedosiahne, označením novinárov a politológov za pisálkov ktorích on úplne ignoruje tiež nie. Vrcholom bolo však to ako označil médiá za opozíciu súčasnej vládnej garnitúry a jediným objektívnym periodikom sa vraj stáva bulvárny denník Nový Čas. Ozaj len tak pre zaujímavosť, spomenúť v relácii konkrétne periodikum nieje reklama? Zaplatil za tú reklamu niekto STV, alebo dokonca pánovi premiérovi?

 No dobre žarty bokom. Rád by som však videl tváre šéfredaktorov skutočne mienkotvorných novín a časopisov ako sa tvárili keď počúvali ako ich objektívnosť zaraďuje až niekam za síce najpredávanejší určite však najbulvárnejší denník na Slovensku. A možno práve tento formát premiérovi vyhovuje. Privela sa nepýtajú a nezaťažujú tak nášho premiéra privelmi, zbytočným hladaním výhovoriek a klučiek pri odpovediach.

 Dobrú náladu predsedovi vlády pravdepodobne spravil sobotný Deň sociálnej demokracie predminulí, tentokrát nie v Bratislave ale v Nitre na výstavisku Agrokomplex, kde sa vraj zišla celkom slušná hromádka ludí. Prečo nie veď rozdávali guláš pivo a malinovky zadarmo, no kto by si nedal. Predstavitelia Smer-u si tam robili žarty, dávali autogramy a stretávali sa s ludmi, ktorí ich podporili v tom že je dobré to čo robia. Teda vlastne že nerobia nič.

 Som zvedavý či sa na vtipe na jeho osobu zasmial aj pán Slota na ktorého premiér so smiechom poukázal keď sa rozprúdilo žartovanie na účet novinárov ako na človeka ktorý by si mal dávať pozor na svoje výroky. Pravdou je že mal, na druhej strane ak dokáže na túto tému pán premiér vtipkovať, prečo nedokáže pána Slotu upozorniť aj osobne a dosť dorazne keďže toto nieje prvý a asi ani posledný krát.

 Okrem toho páni novinári a žurnalisti všeobecne, pozor. V horespomenutej relácii odznelo aj že zmena zákona o médiách určite príde, keďže súčasný stav je pre premiéra neunosný a musí sa s tým niečo spraviť. A potom v tej jednej televízii a dvoch novinách nebude miesto pre vás všetkých…



Tomáš Baráth mladší

Tomáš Baráth mladší

Bloger 
  • Počet článkov:  133
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek skúšaný životom ako každý, úplne obyčajný ale pre niekoho dúfam celkom výnimočný.obj=new Object;obj.clockfile="otsukashokai001-navy.swf";obj.TimeZone="PST";obj.width=150;obj.height=150;obj.wmode="transparent";showClock( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,078 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu