Priateľské alebo Slotovo Slovensko

Čoraz otvorenejšie útoky na Slovensko. Útok z vnútra založením Autonómnej rady pána podnikateľa Bósza, pokračovanie zaznelo na pôde Európskeho parlamentu z úst Arpáda Duka – Zólyomiho keď obvinil Slovensko z neprispôsobivosti a z extrémne prísneho jazykového zákona, a zrazu sa objavuje aj článok v maďarských novinách, ktorý označuje súčasné Slovensko za Slovensko Jána Slotu. A toto označenie si ja osobne vyprosím.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

 Nech sa páči označiť Slovensko ináč. Nie ho spájať s človekom ktorý okrem svojich vyhlásení nedokázal ešte absolútne nič alebo len veľmi málo. Teda pre Slovensko určite, pre svoju rodinu toho urobil naozaj dosť. Hlavne by to nemal robiť človek, ktorý sa na to pozerá spoza hraníc cez okuliare mierneho (možno nie vždy) maďarského nacionalizmu (možno až šovinizmu). Toto obvinenie podobne ako ďalšie z článku sú dosť zarážajúce.

 Napríklad to že severné oblasti dostali viac podpory na zimnú údržbu ako tie na južnom Slovensku práve kvôli už v septembri silnejúcej nacionálnej politike súčasnej vlády na čele s Róbertom Ficom. Ja si myslím že to bol celkom logický krok ktorý ani nacionalizmom nezaváňa. Nech to nikoho nemýli, niesom zástanca súčasnej koalície ani náhodou ale čo je pravda je pravda a zneužívanie podobných rozhodnutí na poukázanie aký silný nacionalizmus je na Slovensku sa mi vôbec nepáči.

 Že vzniká na Slovensku jazyková polícia je tiež len polopravda. To sa len ministerstvo kultúry snaží dodržiavať zákon v súčasnosti stále platný a preto uplatnitelný aj proti periodiku ktoré vychádza v maďarskom jazyku a prekročilo hranice tohto zákona, tým že v periodiku použilo maďarské názvy slovenských obcí. Podľa mňa je požiadavka na dodržiavanie zákona oprávnená aj keď možno nie celkom súhlasím s jeho znením. Zákon je zákon.

 Navyše sa v článku ešte jedna zaujímavosť kde pán novinár Pataky obviňuje Slovensko ako jedinú krajinu kde sa prejavuje otvorená protimaďarská diskriminácia aj na vládnej úrovni. Toto je veľmi silné obvinenie, ktoré môže zase začať vyostrovať slovensko – maďarskú situáciu. Ešte že zaznela len z úst žurnalistu a nie niektorého z politikov.

 Práve tento novinár hovorí aj o priateľskom Slovensku ktoré vraj v súčasnosti existuje len v úzadí toho Slotovho. Podľa mňa však existuje iba jedno Slovensko. Priateľské k tým ktorý ho navštívia a aj k tým ktorí tu žijú a robia niečo pre jeho úspechy vo svete. Určite však nie priateľské k tým ktorý sa snažia vyvolať spory alebo rozkol či už na národnostnej či inej úrovni. Ostáva preto na každého rozhodnutí či zažije Slovensko priateľské alebo nie.


Tomáš Baráth mladší

Tomáš Baráth mladší

Bloger 
  • Počet článkov:  133
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek skúšaný životom ako každý, úplne obyčajný ale pre niekoho dúfam celkom výnimočný.obj=new Object;obj.clockfile="otsukashokai001-navy.swf";obj.TimeZone="PST";obj.width=150;obj.height=150;obj.wmode="transparent";showClock( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,078 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu