Počúvajúc vaše prirovnanie obchodných reťazcov a ich marží k zisku z obchodu so zbraňami a bielym mäsom som sa zamyslel. Trochu to bolelo, ale potom som to pochopil. Je to ovela jednoduchšie než by sa niektorým Vašim zanieteným odporcom (fuj hnusný kapitalisti) mohlo zdať. Nejde ani tak o ich marže a zisk ako o typ predávaného tovaru. Veď väčšina obchodných reťazcov prevádzkuje obchody so zmiešaným tovarom.
Prešli ste sa už po hračkárstve a usúdili, že je tam nespočetne velké množstvo zbraní. Síce len z plastu ale zbraň ako zbraň no nie? A to už nehovoriac o hrozivých nožoch v oddelení domácich potrieb umiestnených hneď vedla valčekov na cesto použitelných ako baseballová pálka. A biele mäso? Je asi málo miest kde nájdete širšiu ponuku kuracích a morčacích pŕs ako v hypermarketoch. Už je mi teda nad slnko jasné ako ste to myslel.
A po takýchto vyjadreniach sa radšej prestaňme čudovať ak Slovensko označí politik zo susedného štátu za polofašistický štát s polofašistickou vládou. Sú to porovnatelne nevhodné výroky poukazujúce na psychickú pohodu či skôr nepohodu ich autora. Prirovnávanie obchodníkov k zločincom je predsa v právnom štáte kde existuje volný trh choré.
U človeka ktorý "vedie" naše malé Slovensko je to však úplne zaužívaná rétorika, ktorá mu získava hlasy vykorosťovaných dôchodcov, nezamestnaných a ludí s nízkym
vzdelaním aj keď o tom poslednom už tiež začínam silno pochybovať veď aj oni už musia skôr či pochopiť,
že ide o prázdne reči človeka ktorému vadia všetky peniaze ktoré sa netočia v jeho velkom vrecku alebo
aspoň v jeho bezprostrednej blízkosti.
Je načase prestať zo seba robiť šaša a začať robiť niečo pre štát a ludí. Ak to premier nezvláda nemá na
tej pozícii čo hladať. Je načase nenechať Slovnesko vrátiť pred rok '89 o čo sa premier všemožne snaží a
že u nás je komunizmus a totalita minulosťou a naspäť sa do nej nenecháme vrátiť.
Demonštrácia proti vláde
12. nov 2007 o 09:55
Páči sa: 0x
Prečítané: 1 416x
Už zase s Vami súhlasím pán premier
Veď čo iné mi už ostáva. Obesím sa ako vlada v roku 2010 keď nebudú dostavané dialnice tak ako ste sluboval? To predsa nie, aj keď visieť s takou vyberanou spoločnosťou by mi malo byť poctou.
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(10)