Hnutie Jobbik, zakladateľ Maďarskej gardy, bude blokovať hraníce!

Písmo: A- | A+

Maďarská nacionalistická strana Jobbik spájaná najmä so vznikom Maďarskej gardy organizuje na piatkové popoludňajšie hodiny čiastočnú uzáveru hraničných prechodov so Slovenskou republikou . Táto informácia sa šíri medzi členmi a sympatizantmi hnutia.

   Podľa mojich informácií už získali povolenie na uzavretie jedného pruhu na maďarskej strane hraničného prechodu v Komárne a to v najfrekventovanejšom časovom pásme od 13tej hodiny do 16.30, keď sa končí pracovná doba pre menšie firmy a aj v bežné piatky sú na tomto mieste dlhé kolóny.

   Tieto obmedzenia sú vraj reakciou na sobotňajší futbalový zápas DAC Dunajská Streda a Slovan Bratislava a hlavne na, podľa maďarskej strany neoprávnený zásah policajtov proti maďarským fanúšikom.

   Už ma celkom prestáva baviť, že sa podobné hnutia z Maďarska priživujú na každej aspoň náznakom negatívnej informácii o maďarskej menšine na Slovensku. Bohužiaľ kým to tak robia aj slovenské politické strany ako SMK a SNS nič iné očakávať nemožno.

   Asi bude naozaj riešením úplné rozbitie SMK na čom pán Csáky tak usilovne pracuje a ich volebné fiasko po ktorom sa do parlamentu nedostanú vôbec, vďaka čomu stratí opodstatnenosť aj existencia Slotovej SNS. Netvrdím že by nemala existovať strana zastupujúca záujmy menšiny či národná strana, ale určite vo forme keď popri národných  a národnostných cieľoch bude prihliadať predovšetkým na ciele štátu ako celku.

   Osobne dúfam že sa piatková akcia skončí bez vážnejších následkov keďže práve v tom čase sa bude veľké množstvo Slovákov presúvať z práce v Maďarsku domov na Slovensko. Ozaj povie niekto zástupcom hnutia Jobbik, že keby nebolo našej pracovnej sily nemal by v závodoch ako je Nokia, Foxconn a ďalších kto pracovať nakoľko oni za sumu o málo vyššiu ako ich minimálna mzda(70 000 forintov = asi 11500 Sk pred piatimi rokmi, dnes asi 8000 Sk) pracovať odmietali?

 

 

len pre informáciu: Niesom členom ani sympatizantom hnutia Jobbik mám však medzi nimi svojich známych a kolegov. Autor je redaktorom internetového portálu www.slovenskonahlas.sk  

Skryť Zatvoriť reklamu