Charizmatický politik ktorý dokázal z malej strany BZÖ spraviť stranu s ktorou je treba počítať hlavne vg prípade spojenectva s Haiderovou materskou stranou FPÖ. Strojnásobenie zisku hlasov je možné považovať za obrovský úspech krajnej pravice pravice.
Ale vraťme sa k nám na Slovensko. Takáto osobnosť by možno dokázala zjednotiť národné a nacionalistické spektrum strán na Slovensku, keďže SNS ktorej úlohou by to teoreticky malo byť, je každému čo i len troška uvažujúcemu človeku na smiech spolu s jej predsedom Slotom a pani Belousovovou. Možno by dokázal zabrániť aj zneužitiu národnej propagande psudonárodnými stranami ako KDH, KDS a hlavne SMER.
Je načase sa namiesto stavania dvojkrížov začať zaoberať skutočnými problémami ako napríklad odlev našich daní na takzvanú rómsku problematiku, prípadne zneužívanie našich benevolentných daňových zákonov čoraz viac bohatnúcimi prisťahovalcami z Vietnamu. A vkaždom prípade prestať zneužívať maďarskú kartu, ktorú obe strany politického spektra vyťahujú kedy sa im práve hodí. Veď ak sa niekomu na Slovensku nepáči, má právo odísť. Žijeme predsa v EU.
Nesúhlasím s mierne fašistickým nádychom politiky Jörga Haidera, obdivujem však to ako sa vedel za svoju pravdu pobiť a to ako dokázal presvedčiť ludi o svojeje pravde napriek tomu, že bol povaˇovaný za medzinárodne nepriechodného politika.
Dúfam, že človek podobných politických kvalít sa už u nás niekde narodil a začína pracovať na svojeje politickej kariére. Prajem mu k nej vela štastia a podpory.
Zároveň úprimnú sústrasť príbuzným človeka, politika a nacionalistu Jörga Haidera. Večný pokoj jeho duši.