Dvaja chytráci

Ľudkovia zlatí, kde sa vlastne začína história hriechu? Za oných čias som mal dvoch kamarátov. Boli to bratia – Peter a Vladimír.  Zoznámili sme sa rovno na ulici. Ja som ich vtedy pozdravil: „Servus, mládež! Ako sa vám darí?“ A oni ma okamžite zmlátili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ani vo sne mi nenapadlo, že Peter je obchodník a lakomec v jednej osobe. Za komunistov sekal dobrotu. Čo si spomínam, nikdy nepil, nefajčil, do kostola nechodil. Bol to vzorný proletár, ale časy sa menia a Peter sa zmenil tiež. Po revolúcii sa z neho stal kapitalista. Slovensko mu bolo malé a tak peniažky začal naháňať v Ruskej federácii. Vraj sa mu darilo znamenite, ale pomôcť nepomohol ani svojim najbližším. Majetok mu zaslepil oči. Stal sa z neho nadutý moriak, ktorý bol dobrý iba sám pre seba. V poslednom čase ho už nikto nemal rád. Najskôr preto ho v Rusku zastrelili, aby im nekazil medziľudské vzťahy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vladimír bol šikovný modelár. Lepil lode a lietadlá, a tak si o ňom kadekto myslel, že bude konštruktérom. Lenže Vladimírovi škola nevoňala. Vyučil za čašníka a v motoreste obsluhoval šoférov. Netreba si robiť ilúzie, každý čašník je potvora. Tu niečo nedoleje, tam niečo spančuje. A tých známostí, čo si narobí! Narobil si ich aj Vladimír a dal sa na zboj. Stal sa z neho mafiózo. Odrazu mal široké ramená a dve pištole navyše. Dlho nevyvádzal - strčili ho za mreže, nech sa, chlapec, polepší. Polepšil sa k svojmu prospechu. Len čo z basy vyliezol, okamžite sa ho bálo celé mesto. Teraz sa vozí vo veľkom aute a kým sa o neho niekto nepostará, pištolnícke remeslo na klinec nezavesí. Kto by si to bol o nich za Gustáva Husáka pomyslel? Ja veru ani náhodou.

Imrich Bariak

Imrich Bariak

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som tu iba kvôli vám - pravdaže. Zoznam autorových rubrík:  PostrehyEkonomikaPróza

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu