Ako sa zabaviť v Londýne

Londýn je City. A tak je v ňom, ako v každom poriadnom City, ruch, vrava a pípanie. Ruch a vravu nemáte šancu umlčať, avšak s pípaním sa dá spraviť veľa. Napríklad si stačí všimnúť šoféra v reflexnej veste, ktorý vás s červenou v tvári už nejakú tú minútu dôrazne žiada aby ste sa prestali opierať o veľké červené tlačítko. Ale samozrejme pán vodič, však aj tak ma len nepríjemne omínalo pod rebrami. Viete, som tu v City po prvý krát a tak ešte nepoznám správne móresy. Mám však pred sebou rok vo vašom veľkom City a tak slubujem, že budem pozorným žiakom. Lekcia prvá „Ak vás tlačí pod rebrom a niečo nepríjemne pípa, ste buď v Londýne, alebo ste po ťažkej práci na poli priľahol malého bažanta“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Okrem metra tu v Londone majú aj mestký vlak. Dajú sav ňom stvárať husárske kúsky ako napríklad „Fucking problem“. Sadnite dovlaku a zabudnite vystúpiť na konečnej.
Po chvíľke príde vodič (v reflexnejveste samozrejme) a s hrôzou na vás pozerá, že čo tu ešte robíte.Odpovedzte len „Hello“ a pousmejte sa. Vodič začne náhlivo rozoberaťvlak a snaží sa spustiť núdzové otvorenie dverí. Do toho sa hecuje pokrikom„Fucking problem“ a potí sa. Kto chce môže sa k vodičovi pridať,alebo radšej vyskočí cez úzky otvor vo dverách, ktorý nakoniec vodičs ohromnou silou roztiahne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V metre je priestor na radôstku zvanú TBC. Treba mať silnúnádchu a vrecúško orieškov. Natlačíte si oriešky do úst, poriadne ichpožujete a znenazdajky silno kýchnete. Oriešková zmes sa z väčšejmiery rozletí po vagóne a z menšej miery vám uviazne v krkua hlavne v nose. TBC sa môže začať.
Kašlete, a slzy sa vám rynú pobordovej tvári, na ktorej postupne vystupujú navreté žily. Ľudia sa uhýbajú,zdesene sa odvracajú, púšťajú vás na svoje miesto a urýchlene prestupujúdo iného vagóna.
V priebehu minúty máte vagón poloprázdny a takmôžete kľudne prepnúť na štikavku, ktorá sa v tomto vyľudnenom priestore naozajkrásne ozýva.

SkryťVypnúť reklamu

Kto sa nestratil na „Northern line“ nech nezúfa, je tu stálešanca stratiť sa v mestskej časti Neasden. Doporučuje sa daždivé počasie,plné ruky tristokilového nákupu z IKEA a dve Rakúšanky, ktoré tiežvystúpili na zlej zástavke. Motivujúce je, že Rakúšanky majú omnoho ťažší nákupa taktiež omnoho slabšie nervy ako vy.
Ak sa vám náhodou zdá, že ste našlisprávny smer ku vytúženej stanici metra, vypýtajte si radu od okoloidúcehopoľského občana, ktorý vás následne pošle do úplnej riti. A hneď mátepostarané o ďalšiu polhodinku zábavy.

Ak chcete zažiť trošku nostalgie, sadnite si do officu naCanary Wharf a sledujte ako sa v náprotivnej výškovej budove zhášajúcelé poschodia. Lehman Brothers odchádza do nenávratna. Úradníciz ostatných bánk sa zatiaľ chodia modliť. Doslova. Na brehu Canary Wharfje pristavený plávajúci kostol, kde sa môžu nabiť silou do ďalších dní.
Depresiu z toho sálajúcu vyvažujú šťastné tváre opravárov obuvia lacných donáškových služieb, ktorým stúpli zisky takmer o stopercent.

SkryťVypnúť reklamu

Do Londýna sa lieta lietadlom. Peťo K je zamestnanecSKY a je doslova rodeným psychológom. Vyrovnaným hlasom dokážeupokojiť každého upachteného zákazníka, ktorý dobehne s ďalšími šiestimibežcami tri minúty po zatvorení check-inu. Hmla ako sviňa, Bratislava kolaps.Peťo si utiahne služobné gate tmavomodrej farby tesne pod bradavkami, uhladí siligotavý fúz a zapne funkciu „Opakuj prepravné podmienky do nekonečna“.Nesnažte sa apelovať na Peťovú ľudskú stránku. Okamžite preruší výkladprepravných podmienok a dôrazne vás vyzve aby ste nechali jeho citynedotknuté. Je to mimo smerníc.
Vravíme mu „Peťo, však my vám tu všetkým radikúpime bagetu a kolu, tak ako ich vy kupujete nám, keď tri hodiny meškávaše SKY lietadlo.“

SkryťVypnúť reklamu

Nenadarmo v latinčine Peter znamená skala. Peťo je chladnýako mramorový náhrobok neznámeho vojaka a neprestajne opakuje prepravnépodmienky. Vraví, že keď je lietadlo zatvorené, tak sa jednoducho nedá otvoriť.Znie to logicky.  Jediné čo jemne rušínaše pochopenie výkladu, je naliehavé hlásenie poslednej výzvy pre cestujúcichdo Londýna. Chudáčikovia malí uzimení, asi budú sedieť na podvozku, bo lietadlosa nedá otvoriť.

Tak to je zatiaľ asi tak všetko z tohoto diaľnehosveta. Ak sa ešte pritrafí počas nasledujúceho roka ďaľšia drobná radovánka,dám vedieť. Zatiaľ vyskúšajte horeuvedené tipy. Ak náhodou nemáte po ruke metro, tak skúste aspoň ten malý červený vláčikčo chodí po starej Bratislave s Japoncami.

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu