Zrod Indiána

Sú ľudia, ktorí sa jedného krásneho dňa proste narodia a všetko im ide od ruky. Maľovanie, hudba, spev, tanec, varenie, pletenie, dojenie... jednoducho každá vec, na ktorú si len zmyslia. Jediné, na čo si tieto talenty chvalabohu až tak často nezmyslia, je matematika a fyzika. Je to jediná šanca nás, talentových zakrpatencov, ako si môžme zvýšiť naše vetché sebavedomie pošliapané trojkami z výtvarnej, vylúčením z hudobky a vypichnutým okom počas pracovnej výchovy - podskupina háčkovanie. Jeden z takýchto talentov sa veľmi dávno nedokázal vyhnúť mojej životnej ceste a tak sa nám tie cesty dajako spojili do dvojprúdovky, z ktorej je toho času najmenej šestnásťprúdovka, na ktorej sa preháňajú naši spoločný kámoši. Volá sa Ducho a je talent. A rozhodol sa, že ma obdaruje darom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Kvôli dlhý vlasom,ostrému zraku, vyšportovanému telu, chrabrej povahe a schopnostivystopovať kombajn, ma kamaráti volajú Indián. A to bolo Duchovichvályhodnou inšpiráciou.

Na počiatku bola predloha indiánskeho vodcu a šamana Sediaceho býka (TATONKA IYOTAKE ), ktorý v roku 1876 spolu s Crazy Horse-om natrhli prdel generálovi Custrovi pri bitke u Little Bighorn.

Obrázok blogu

No a o pár storočí neskôr, niekde v okolí Brna, padla za obeť ostrej píle statná lipa. Kúsok z toho krásneho stromu mal to šťastie, že mohol na seba prevziať podobu horeuvedeného indiánskeho velikána. Šťastné to drevo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Základný náčrt by bol a tak si Ducho, pôvodným povolaním muzikálový herec, kľaká k drevu, aby do neho nasledujúci mesiac ťal a rezal, čo mu budú umelecké sily stačiť. Z podlahy ho mĺkvo pozoruje Sediaci býk.

Obrázok blogu

Umelecké ruky sa nad drevom mihali tak rýchlo, že kde-tu po nich zostal iba tieň.

Obrázok blogu

Ubehlo pár dní a Sediaci býk sa so záujmom prirovnával k svojmu dvojníkovi. Bolo mu hneď jasné, že i keď ho vzhľadovo dobieha, stále nemá nárok konkurovať mu v miešaní obľúbeného afrodiziaka pre kone. "Je to jedným slovom drevo", šomral si pod zamračený indiánsky fúz a premýšlal čo zas s Crazy Horse-om večer pokúri.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 

Každým dňom obrábané drevo starlo, čo sa samozrejme odrazilo aj na vráskach v okolí očí. 

Obrázok blogu

Vrásky okolo očí mu robili vrásky na čele.

Obrázok blogu

 

Nakonec si však nahodil svoju obľúbenú čelenku, ktorá mu dodala nádych pompéznosti.

A on to dobre vedel a užíval si to.

Obrázok blogu

Zrazu zacítil vo vzduchu závan pečeného bizóna a o chvíľku i závan smrti. Boj sa blíži. 

Nastal čas natrieť si klubové farby!

Obrázok blogu

Pôsobivá biela linka jasne naznačovala, že so Sediacim býkom nebudú žiadne žarty.

Biela tvár dostane už čoskoro výprask. 

"Custer, otoč to ti hovorím!" (citujem stopára Rogersa, ktorý ako jediný tušil, do akého prúseru sa George Amstrong Custer rúti)

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Takže, čo mi všetko treba? Tomahawk mám, luk mám, fajku mieru netreba, sviatočná čelenka by bola, hmm....to by snáď aj bolo všetko. No a ešte kôň samozrejme! Ja hlava drevená!

Obrázok blogu

Hneď nato zdvihol Sediaci býk hlavu do výšky a zapískal trojminutový povel k odchodu. 

Obrázok blogu

Samozrejme, že sa pred cestou rozlúčil s mamou a tatom. Kladivkom a dlátkom.

Obrázok blogu

Mama a tata ho pred cestou objali a samozrejme skontrolovali materské znamienko, podľa ktorého svojho usedavého synka vždy neomylne spoznajú.

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Starostliví rodičia sa napokon dočkali šťastného návratu svojho roztopašného syna, ktorý im doniesol plnú náruč skalpov a množstvo iných podarúnkov, ktoré vždy milo potešia.

SkryťVypnúť reklamu

Málokto však vie, že Sediaci býk od nedele visí v mojej obývačke a bude tam visieť ešte hodne dlho.

Nech mu je teda vodička na ošetrovanie dreva jemná a voňavá. 

Obrázok blogu

Čo dodať na záver?

Veľká Ti vďaka Ducho aveľká vďaka i Pavlínke, ktorá pretrpela cely mesiac prázdne lože a nadvore dláta nože. Tento básnický záver, nech vám je obom ľúbozvučnouodmenou.

Indian ;-)

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu