Reinkarnujem, teda som

Je mi jasné, že sa jedného krásneho dňa pominiem. Mám však silný dojem, že pár mesiacov na to sa opäť niekde vyskytnem, a to v podobe akú si vzhľadom na moje aktuálne činy zaslúžim. Silne cítim, že aj tento kolotoč výskytov raz ustane a moja posledná reinkarnácia skončí v rade pred dverami svätého Peťa. On si ma poprezerá, prekontroluje moju zložku a nakoniec si zapíše moje nebeské meno do klubovej kroniky. Priateľsky ma potľapká po pleciach, dá mi stravenky na najbližší týždeň a ja si to odpochodujem do pobočky WingsHalo, kde mi majstri zoberú miery na slušivé krídla a vhodnú svätožiaru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (46)

Čo tam potom budem porábaťešte netuším a trošičku sa obávam stereotypnej nudy, ktorú si kde tu spestrímdonáškou božích posolstiev vo forme ohnivého meča, či iného výchovnéhopodobenstva. Myslím však, že i táto pochybnosť je znakom mojej súčasnejnevyzretosti čo sa nanebovzatia týka,a preto si s tým až tak hlavu nelámem.

Neverím, že stačí jedenľudský život, aby som mohol dostať vstupenku do nebies poprípade padák dopekla. Popravde tomu peklu tiež moc neverím. Myslím, že komplet testovaniea hlavne vylepšovanie duševných a morálnych vlastností prebiehapriamo tu na zemi. Vedúci môjho kurzu ma vždy reinkarnuje do postavy,v ktorej moja duša podstúpi rôzne lekcie a testy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Povedzme, že som čistounáhodou reinkarnoval do dieťaťa saudskoarabského šejka a mám všetkypredpoklady na to, aby som prežil zvyšok života ovievaný chladivými vejármi v rozľahlomotcovom háreme. Ja však včas prekuknem lákavú pascu a odídem na štúdia medicínyna Slovensko. Som morálne uvedomelý a tak chcem byť lekár, ktorý pomáhaľuďom v núdzi. Na Slovensku okrem štúdia zmáknem so sklonenou hlavou aj zopárrasistických útokov a hor sa pomáhať chudobným ľuďom. Na nebeskompočítadle sa mi dobré body len tak sypú a ja som o krok bližšiek vlastným krídlam.

Mohlo sa však stať, žesom hneď po dosiahnutí plnoletosti opustil otcov hárem, navŕtal som na záhradevlastné vrty a za zarobené doláre som sexoval kade som chodil, ponižovalsom koho sa dalo, no a občas som zasponzoroval malý teroristický útok. Zomrelsom tlstý, nenávidený a hlavne som bol vydaný do rúk reinkarnátora, ktorýma okamžite poslal na prevýchovu do tela každej piatej ženy. Na dobré bodymôžem samozrejme zabudnúť.

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa týka vierya to je fakt jedno akej, tak tá je veľmi dobrým pomocníkom pri vylaďovanímorálnych závad. Každá viera je fajn a je len na jedincovi, aby sitrpezlivým triedením vybral to, čo fakt stojí za to a odignoroval balast,ktorý si tam pribalili mocnári pre svoje manipulátorské účely. Nie je podľa mňanutnou podmienkou byť príslušníkom niektorej skupiny. Dá sa to potiahnuť ajvlastnými silami a rozumom, len si treba dať bacha na spomínané návnadya pasce.

Niekde v genetickomkóde si pamätám, ako som bol jednoduchý článkonožec. Celý život nudaa nakoniec ma niečo zožralo. Potom som bol nejaký netopier, čo sa živilčlánkonožcami, avšak len tými slabšími kusmi, ktoré by aj tak do rána uhynuli.Čiže som sa stravoval zdravo a hlavne morálne. Trvá mi to už zopártisícročí a pomalinky postupujem. Mám dojem, že som párkrát zletelo nejaký ten vývojový stupeň nižšie, čo ma síce pekne naštvalo, ale taktiežvhodne poučilo.

SkryťVypnúť reklamu

Moja súčasnáreinkarnácia sa uberá s menšími zakopnutiami k pozitívnemu koncu,takže sa pravdepodobne s niektorými o pár desaťročí stretnemev Dubaji. Budem pravdepodobne bývať na jednom z tých umelýchostrovov, tak ak budete mať čas, zastavte sa a odvolajte sa na našuznámosť z predošlej reinkarnácie. Ak si na vás spomeniem, dám vám nejakédoláre na charitu, ktorá ma i bez potreby štúdia obtiažnej medicíny posunie o krôčikbližšie ku kráľovstvu nebeskému.

Hm, len ma zaujíma, čiby som nemohol mať krídla s melírom. Biela sa mi zdá tak trochu fádna.

Martin Basila

Martin Basila

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..kronikár vedeckej nadácie Za Šťastné Tváre Našich Žien - ZŠTNŽ...keby neovplýval citom pre ďaľeký hod granátom a prekvapivo rýchlym šplhom na tyči, nikdy by si v triede nenašiel kamarátov...[gramatický analfabet].. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotPríručkySvetomMomentkyVšeličoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu