Pomoc mladým rodinám je naša priorita

V našej strane myslíme aj na rodiny a preto medzi naše priority patrí zlepšenie podmienok pre ich rozvoj.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Narodenie dieťaťa je pre každú rodinu významnou udalosťou, no prináša i ekonomické zaťaženie v podobe nových výdavkov. Túto ťarchu by mohla do istej miery pomôcť zmenšiť aj samospráva. V obci Dvory nad Žitavou, v ktorej som starostom sme sa rozhodli podporiť mladé rodiny a preto sme zaviedli jednorazový finančný príspevok pri narodení dieťaťa v hodnote 100 eur.

Okrem snahy finančne pomôcť rodinám, je našim cieľom zmeniť demografickú krivku v prospech omladenia obyvateľstva. Mimo iných aktivít, ktoré robia život v obci atraktívny, sme si uvedomili, že je potrebné, aby obec v rámci svojich možností rodiny i finančne podporila.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toto je len jedno z možných opatrení, prostredníctvom ktorých chceme podporiť mladé rodiny. Medzi ďalšie patria zabezpečenie dostupnosti škôlky pre každé dieťa, viac nájomných bytov, nižšie dane v závislosti od počtu detí, podpora zamestnávania matiek s viac deťmi či zabezpečenie vyšších dôchodkov od počtu pracujúcich detí.

Obrázok blogu

Po dlhých 4 rokoch byrokracie a prieťahov otvárame novú ulicu o rozlohe 6 ha a celkovým počtom 76 stavebných pozemkov. Bude veľkým lákadlom pre mladé rodiny, čo sa týka ich samostatného bývania, keďže cena týchto jednotlivých pozemkov bude na úrovni cca 25 € / m2. Zaujímavosťou je ešte, že táto ulica bude dlhá skoro 1 km.

SkryťVypnúť reklamu

Mimo iného uskutočnujeme prístavbu pre našu materskú školu, nakoľko záujem o miesta v nej väčší, ako dokážeme momentálne ponúknuť . Z dôvodu znižovania energetickej náročnosti prešla táto materská škola totálnou rekonštrukciou. Dá sa teda povedať, že naše deti dnes navštevujú úplne nové zariadenie.

 

 

 

Branislav Becík

Branislav Becík

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pochádzam z poľnohospodárskej rodiny a tomuto odvetviu sa venujem už od vysokoškolských čias. Zároveň ako druhýkrát zvolený starosta svojej rodnej obce Dvory nad Žitavou sa aktívne zaoberám aj témou rozvoja vidieka po celom Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu