Ako nám banka svojvoľne účet vytvorila

Minulý týždeň mame prišiel list z banky, že má okamžite zaplatiť nedoplatok 197 korún, ktorý vznikol na účte 123456 ako nepovolený debet. Hneď mi volala, že čo má robiť, lebo taký účet vôbec nemá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Na druhý deň sa išla do banky opýtať, aby zistila o čo ide. Pracovník si upomienku prefotil a povedal, že to musí „vypátrať“, lebo hneď to zistiť nevie. Na ďalší deň sa išla opýtať ako sa to vyvíja. Pracovníčka, ktorá ju vybavovala, povedala, že to je niečo v spolupráci s asociáciou, ktorej je mama členom. Nemá sa vraj ničoho obávať, že všetko je v poriadku.

Keď mi toto všetko povedala, tak som sa rozhodol, že tam s ňou skočím a zistíme o čo vlastne ide. Veď pýtajú od nej peniaze a vyhrážajú sa pokusom o zmier. Začal som premýšľať o aký „podvod“ by sa mohlo jednať a tak som aj pristupoval k celej veci pri komunikácii s pracovníkom banky. Ten povedal, že účet už zrušil a všetko je vybavené. Keď som sa pýtal o aký účet vlastne išlo a prečo bol na jej meno, tak povedal, že v rámci kampane pre stálych klientov vytvárajú účty. Žiadna čiastka na ňom nebola a preto tam vznikol nedoplatok.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poprosil som ho aby napísal na tú upomienku, že je to vybavené a opečiatkoval ju. Jeho vyjadrenie je nasledovné: „účet generovaný v rámci kampane banky zrušený 2.2.2006 – bez peňažných prostriedkov“. Zmluvu k účtu na nahliadnutie nemal (aby sme porovnali podpis), že to musí ešte zistiť. Pri odchode som mu povedal, že asi podáme trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre pokus o podvod, lebo mama žiadny takýto účet nevytvárala, nič nepodpisovala a ani nič nemohla z neho vybrať keď o ňom vlastne nič nevedela.

Po 15 minútach jej prišla vysvetľujúca sms, že účet je zrušený a všetko je vyriešené, správa bola podpísaná riaditeľkou pobočky. Asi ide o niečo zaujímavé, keď sa unúvala sama šéfka s písaním smsky.

Skryť Vypnúť reklamu

Nerozumiem ako je možné, že banka vytvorí účet bez vedomia klienta, potom ho zruší ako by to bol účet v lokálnych potravinách a nepotrebuje na tieto úkony žiadne žiadosti ani podpisy. Ani tých 197 korún im už nechýba.

Možné príčiny by mohli byť v zlyhaní informačného systému, alebo ľudský faktor, alebo nejaký podvod. Stalo sa aj Vám niekedy niečo podobné?

Peter Belko

Peter Belko

Bloger 
  • Počet článkov:  345
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Môžete ho stretnúť ako lektora na počítačových školeniach, pri IT konzultáciách vo firmách, na letných terasách a v kaviarňach ako pozoruje dianie okolo seba, ale aj na potulkách po gréckych ostrovoch, pretože počítače nie sú jediné čo ho zaujíma.Ostrovné správy popisuje na osobnej stránke www.dovolenkar.skAktívne prispieva na svoj portál Tipy a triky v MS Office.. Zoznam autorových rubrík:  Tipy a triky MS Office 2013/20Externé tipy a triky MS OfficeSharePoint, spolupráca,Office3Tipy a trikyNávodyStalo sa ...Office 2010/2013 BetaMicrosoft KB článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu