Animovanie prvkov grafu v PowerPointe

Väčšina čitateľov už určite videla prezentáciu v PowerPointe, ktorá obsahovala skoro všetky možnosti dostupné v programe. Takáto preplnená prezentácia nepôsobí práve najlepšie, ale niektoré možnosti animovania sú celkom zaujímavé, keď ich použijete v rozumnej miere.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Animovanie prvkov grafu môže byť pri prezentovaní obchodných výsledkov veľmi efektné. Rozhýbať môžete iba graf priamo vložený v PowerPointe, tj. nie Ctrl + C z Excelu a v PP Ctrl + V. Vložte snímok s grafom a dvojklikom ho otvorte a následne upravte zdrojovú tabuľku, ktorá sa zobrazila. Ak graf vyzerá tak ako potrebujete môžete mu pridať animáciu cez ponuku Prezentácia – Vlastná animácia. Je potrebné aby bol graf označený a potom môžete v podokne úloh (v Sk verzii pracovná tabla) vybrať efekt. Pozor, nie všetky efekty je možné použiť na jednotlivé časti grafu. Takže treba vyskúšať, ktoré to umožňujú. Po zvolení vhodnej animácie treba v podokne úloh kliknúť na efekt a vybrať príkaz Možnosti efektu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Animácia grafu
Animácia grafu 

 

Schéma animácie
Schéma animácie 

V zobrazenom okne vyberte záložku Animácia grafu a tam vyberte jednu z ponúkaných možností – Ako jeden objekt, Po radách, Podľa kategórie, Po prvkoch v radách alebo Po prvkoch v kategóriách. V okne možnosti animácie môžete nastaviť aj detaily animácie, záložky Efekt Časovanie.

Schéma animácie je zobrazená ako jedna, ale pre každý prvok je to samostatná položka, ktorú môžete zobraziť v podokne úloh.

Animovať v PowerPointe sa dá hocičo, ale vždy zvážte či sa to hodí alebo už je toho veľa. Držte sa hesla menej je viac. ;-)

Pozn. popis je pre PowerPoint 2003

Peter Belko

Peter Belko

Bloger 
  • Počet článkov:  345
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Môžete ho stretnúť ako lektora na počítačových školeniach, pri IT konzultáciách vo firmách, na letných terasách a v kaviarňach ako pozoruje dianie okolo seba, ale aj na potulkách po gréckych ostrovoch, pretože počítače nie sú jediné čo ho zaujíma.Ostrovné správy popisuje na osobnej stránke www.dovolenkar.skAktívne prispieva na svoj portál Tipy a triky v MS Office.. Zoznam autorových rubrík:  Tipy a triky MS Office 2013/20Externé tipy a triky MS OfficeSharePoint, spolupráca,Office3Tipy a trikyNávodyStalo sa ...Office 2010/2013 BetaMicrosoft KB článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu