Microsoft vrátil do Outlooku 2013 funkciu, ktorú pôvodne odobral

Písmo: A- | A+

Po inštalácii Outlooku 2013 pred niekoľkými mesiacmi mi celkom chýbala funkcia z predchádzajúcich verzií, ktorú Microsoft v novej verzii už nepoužil. Týka sa zobrazenia udalostí z kalendára na viac dní dopredu na paneli s úlohami v okne vpravo. Doteraz Outlook 2013 zobrazil informáciu, že na tento deň nemáte už nič naplánované a priestor pod kalendárom zostal prázdny namiesto toho aby zobrazil udalosti z ďalšieho dňa.

Toto ma dosť hnevalo, lebo som bol zvyknutý zo staršej verzie, že som pod kalendárom videl aj udalosti z nasledujúcich dní. V diskusiách na webe to používatelia riešili a žiadali vrátiť späť zobrazenie udalostí aj na viac dní dopredu na paneli úloh do Outlooku 2013.

Hlasy používateľov boli vypočuté a cez víkend 16.11.2013 po inštalácii aktualizácii sa mi začali zobrazovať aj udalosti na nasledujúce dni. Toto celkom potešilo. :)

Zobrazenie udalostí v Outlook 2013 na viac dní - vľavo po ukázaní na kalendár, vpravo na paneli úloh

V popise MS13-094 informáciu o zmene panela úloh nenájdete, nakoľko popisuje len bezpečnostné informácie. Dá sa ale nájsť aj októbrový popis aktualizácie KB2825677, ktorý už obsahuje informáciu o tom, že sa zobrazenie viacerých dní vrátilo späť. Odkaz na túto aktualizáciu je aj v článku KB2887714. Z dôvodu, ktorý nepoznám sa mi táto aktualizácia nainštalovala až teraz v novembri ako súčasť niektorej aktualizácie pre Office/Outlook 2013 - samostatne ju v histórií nevidím.

 

Skryť Zatvoriť reklamu