Nefunkčná kontrola pravopisu vo Worde 2013

Písmo: A- | A+

Pri písaní dlhého dokumentu ste sa možno stretli so zdanlivo nefunkčnou kontrolou pravopisu, ktorá neoznačuje chybné slová červenou vlnovkou. Nie je to chyba ale funkcia.

Stalo sa mi to nedávno. Píšem dlhý dokument, kde sú pre Word aj neznáme slová, ktoré štandardne začal podčiarkovať keď som slovo dopísal. Už mám zhruba 150 strán a pri ich čítaní približne pri 80 strane sa mi zobrazilo dialógové okno s informáciu, že dokument obsahuje príliš veľa pravopisných chýb, aby mohli byť zobrazené. Kontrolu mám spustiť manuálne príkazom na páse s nástrojmi Revízia.

Word 2013 oznam o vypnutí kontroly pravopisu

Nevyhovuje mi, ak preklepy hneď Word neoznačuje červenou vlnovkou. Preto je potrebné skontrolovať nastavenia Wordu.

  1. Kliknite na ponuku Súbor > Možnosti.
  2. V časti Kontrola pravopisu skontrolujte poslednú časť Výnimky pre ...
  3. Políčka Skryť pravopisné chyby v tomto dokumenteSkryť gramatické chyby v tomto dokumente majú byť nezakliknuté.
  4. Ak ich máte zakliknuté, tak to zmeňte, aby boli nezakliknuté.
  5. Kliknite na OK a Word by mal znovu chybné slová označovať červeným podčiarknutím.

Word 2013 nastavenia pravopisu

Možno sa pýtate ako sa vyvarovať tomu, aby Word automaticky zaklikol tieto políčka ak dokument obsahuje veľa chýb. Prvá vec je jasná, písať bez chýb. :) Ale ak dokument obsahuje neznáme slová, tak nezostane nič iné, len ich pridať do slovníka, aby sa stali známymi. Urobíte to pomocou pravého tlačidla myši na chybnom slove. Môžete ich tiež preskakovať, aby boli kontrolou ignorované. Opätovná kontrola aj ignorovaných slov sa dá znovu spraviť v okne možností príslušným tlačidlom.

Spustenie kontroly pravopisu a pridanie slova do slovníka, resp. jeho ignorovanie

Ak dokument obsahuje aj text v inom jazyku (u mňa v Češtine), tak je najvhodnejšie vytvoriť si pre iný jazyk štýl a v ňom nastaviť správnu kontrolu pravopisu. Potom len stačí na takýto cudzí text štýl aplikovať.

Poznámka: toto platí aj pre Word 2010.

Skryť Zatvoriť reklamu